بانک جهانی به نام روز دوشنبه برای کشورها به گام تا برنامه برای مبارزه با کروناویروس جدید شیوع و گفت که با توجه به بسیج منابع خود را در برابر این بیماری است.

“ما در حال دعوت از همه کشورها برای تقویت سلامت خود نظارت و پاسخ سیستم ضروری است که برای جلوگیری از گسترش این و هر آینده شیوع” این موسسه در بیانیه ای گفت.

“گروه بانک جهانی است که به بررسی منابع مالی و فنی است که می تواند بسیج را به سرعت به حمایت از کشورها را تحت تاثیر قرار” و همچنین “هماهنگی نزدیک با شرکای بین المللی برای سرعت بخشیدن به واکنش بین المللی.”

پس از شکستن در چین به ویروس کشته و 425 نفر در کشور بیش از 349 مرده در سرزمین اصلی چین از سندرم حاد تنفسی (سارس) شیوع 2002-03 که در نهایت به کشته شدن نزدیک به 800 در سطح جهان است.

ویروس جدید آلوده 17,200 مردم و گسترش به بیش از 20 کشور بیم آن می تواند فلج کردن چین و ضرر اقتصاد جهانی است.

بانک جهانی گفت که “نظارت گسترده تر اقتصادی و اجتماعی اثرات این بحران” و حمایت از “چین در تلاش برای پاسخ از جمله تلاش خود را برای حفظ انعطاف پذیری در اقتصاد آن است.”

اگر این بیماری همه گیر می رسد همان شدت به عنوان آنفلوآنزای اسپانیایی در سال 1918 که به کشته شدن 30 میلیون نفر آن می تواند هزینه اقتصاد جهانی بین یک درصد و ده درصد از رشد و رئیس بانک جهانی جیم یونگ کیم گفت: در پایان ماه ژانویه است.

صندوق بین المللی پول رئیس Kristalina Georgieva هفته گذشته گفت که اثرات منفی بر اقتصاد در نیمه اول سال 2020 شد اما به احتمال زیاد “این امر می تواند غیر مسئولانه به ارائه هر گونه گمانه زنی در اطراف آنچه ممکن است اتفاق می افتد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im