با 80 درصد بیکار ظرفیت های غیر بافته شده, ماسک سازندگان به دنبال مجوز صادرات

سه ماه رویای اجرا به صورت غیر بافته شده ماسک سازان — عمدتا MSMEs — دارای موانع با ظرفیت عظیم ساخته شده است و صادرات محدودیت چکش کارخانه بهره برداری به زیر 20 درصد است.

تجارت برآورد از دست دادن حدود ₹از 1000 کرور روپیه برای پارچه های غیر بافته شده سازندگان و مبدل (ماسک محصولات سازندگان) در حساب محدودیت در صادرات spun bond non-woven fabrics و انواع ماسک.

پس از Covid-19 شیوع در هند شرکت ها با عجله به ایجاد ظرفیت برای 3 لا فولاد و N-95 ماسک و آمار در مجموع ظرفیت حدود 77 کرور ماسک در هر ماه. بیشتر از 90 درصد از ظرفیت ایجاد شد و بعد از ماه مارس با توجه به تقاضای بالقوه است. اما مصرف واقعی به عنوان ژوئیه باقی مانده در 14.6 کرور ماسک در هر ماه را ترک حدود 81 درصد از ظرفیت های بیکار در نتیجه باعث استرس های مالی به سرمایه گذاران است.

یک نماینده از صنعت غیر بافته-فدراسیون هند (NWFI) تخمین زده است که مصرف داخلی spunbond پارچه های غیر بافته شده برای کاربردهای پزشکی مانند PPE کیت 3-طبقه ماسک و N-95 ماسک در اطراف 5,200 تن در هر ماه است که 12.6 درصد از مجموع ظرفیت تولید از 41,350 تن است.

در ماه مارس این اداره کل تجارت خارجی (DGFT) ممنوع صادرات مواد اولیه نساجی برای ماسک ها و coveralls و فولاد/ماسک یکبار مصرف از ترس کمبود در کشور است. اما در جولای 13, DGFT مجاز صادرات غیر پارچه بافته شده دیگر از 25-70 GSM (گرم در هر متر مربع) در حالی که در ادامه به منع صادرات پارچه از 25-70 GSM است.

بالا بردن این صنعت نگرانی Suresh پاتل جمهور NWFI گفت: “اکثریت تقاضا برای Spunbond پارچه نبافته از 25-70 GSM است. این سیاست تا حدی لغو ممنوعیت غیر بافته شده پارچه صادرات است که از لحاظ فنی درست نیست که هیچ تمایز در تولید تجهیزات بر اساس GSM است. تولید کنندگان می توانید پارچه GSM اعم از 10 تا 200 در همان گیاه با تغییر در روند سرعت.”

پاتل حکومت از ترس کمبود ممکن است از PPE کیت و ماسک و گفت: “دولت می تواند ذخیره 50 درصد از پارچه های غیر بافته شده تولید برای مصرف داخلی و امکان صادرات باقی مانده 50 درصد” او گفت:.

“هند است که خود به اندازه کافی در spunbond غیر بافته شده پارچه و فولاد ماسک مورد نیاز است. از این رو محدودیت در صادرات خود را هر حس عملی” گفت: Anshumali Jain, معاون رئیس جمهور, NWFI اضافه کرد که ظرفیت بهره برداری از واحد 80-90 درصد قبل از ممنوعیت های اعمال شده در مارس و محصولات صادر شده در سراسر کشور.

فدراسیون نشان داده شده است به اتحادیه وزارتخانه نساجی MSME و بهداشت خواستار حذف محدودیت های صادرات.

“دولت باید اجازه صادرات spunbond غیر پارچه بافته شده و 3 لا یی بدون هیچ گونه محدودیت در حالی که گواهی تولید کنندگان باید اجازه داده شود آزادانه به صادرات N95 ماسک” فدراسیون گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de