سیم-پوشیدن نوارتیس whistle-blower می شود $109 میلیون جایزه

سابق نوارتیس AG نماینده فروش خواهد شد $109.4 میلیون whistle-blower جایزه یکی از بزرگترین چنین پرداخت تا پس از سوئیس دارویی غول توافق برای حل و فصل یک دعوی آن را متهم به پرداخت رشوه به هزاران نفر از پزشکان که تجویز آن مواد مخدر است.

نوارتیس توافق در اوایل این ماه به پرداخت $678 میلیون برای پایان دادن به کت و شلوار که ادعا داروسازی defrauded برنامه های دولت مانند مدیکر از طریق آن رشوه از پزشکان. نماینده فروش اسوالد Bilotta ظ کت و شلوار در سال 2011 تحت ادعای قانون که اجازه می دهد تا whistle-blowers به شکایت از طرف دولت آمریکا و جمع آوری یک درصد از هر گونه حل و فصل و یا جایزه.

Bilotta سهم یکی از بزرگترین تا کنون در یک افشاگر مورد, در خط با 104 دلار-میلیون سابق UBS AG banker Bradley بیرکنفلد دریافت شده در سال 2012 برای کمک به دولت سرکوب بانک سوئیس بیش از مالیات-اجتناب از طرح های ارائه شده به مشتریان ما. در مقایسه با وزارت دادگستری پرداخت $265 میلیون به whistle-blowers در تمام ادعاهای دروغین عمل موارد در طول سال مالی 2019.

“اندازه این جایزه نشان می دهد اهمیت Bilotta نقش در این مورد گفت:” جان Kostyack مدیر اجرایی ملی Whistleblower مرکز واشنگتن-بر اساس غیر انتفاعی. این پول دولت هرگز دیده می شود بدون whistle-blower, او گفت:.

وزارت دادگستری پیوست Bilotta کت و شلوار در سال 2013 پس از فروش در حال حاضر آغاز شده است با پوشیدن یک سیم به ضبط پزشکان گرفتن رشوه. در دادگاه تشکیل پرونده روز چهارشنبه از دولت گفت: این توافق به پرداخت Bilotta 18.5 درصد از حل و فصل منهای یک $38.4 میلیون جریمه و جداگانه پیمان با کشورهای در مجموع $48.2 میلیون.

سفرهای ماهیگیری

مورد راه اندازی شد برای رفتن به دادگاه در سال گذشته اما به تعویق افتاد در حالی که طرفین درگیر در حل و فصل بحث. نوارتیس مواجه شد مبنی بر اینکه این plied پزشکان با هزینه های گزاف به صحبت در بازاریابی, حوادث, ماهیگیری سفر شام در پایان از eateries و حتی گردش در مزاحم رستوران در ازای تجویز مدیکر-reimbursible مواد مخدر مانند فشار خون بالا درمان Lotrel و Valturna و دارو دیابت Starlix.

به عنوان بخشی از توافق نوارتیس وارد به اصطلاح شرکت صداقت توافق که تغییر چگونه این شرکت در بازار آن مواد مخدر به پزشکان. آن را نیز حل و فصل ادعای نیویورک دادستانی کل بیش از رشوه.

“ما خوشحالیم که دادگاه را تایید کرده است این جایزه برای Bilotta که اعتقاد ما بر این است که به خوبی سزاوار” James E میلر یک وکیل برای افشاگر گفت: در یک ایمیل. او کاهش یافته است به چه مقدار خود را در شرکت دریافت خواهد کرد.

Kostyack گفت: whistle-blowers اغلب بسیار شجاع گام به افشای تخلف و جوایز ارائه انگیزه ای برای کسی که ممکن است خود را در معرض خطر امرار معاش.

“ما فکر می کنیم این مهم به گسترش این کلمه در و کمک به دیگر whistle-blowers درک کنند که اگر آنها در حال نشستن بر روی اطلاعات در مورد یک جنایت احتمالی وجود دارد یک راه که به گزارش محرمانه و از هر گونه جریمه یا مجازات” او گفت:.

نوارتیس سهام کمتر از 1 درصد به 83.26 فرانک سوئیس در زوریخ معاملات پنج شنبه.

این مورد است که ما v نوارتیس داروسازی پارسیان 11-cv-00071, ایالات متحده دادگاه منطقه جنوبی منطقه نیویورک.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net