چرا مالزی, سیاست, مسائل

Malaysian politics, Malaysia, Mahathir Mohammed, Pakatan Harapan, Anwar Ibrahim, Prince Charles,Wan Azizah Wan Ismail در سیاست به عنوان آن را در خانواده سلطنتی, ‘محترم بازنشستگی’ نمی آمد آسان است.

مالزی, سیاست مهم است. مالزی ‘چاه مستراح از سیاست” دارای یک آینه به همه چیز بی پروا و زشت در مورد سیاست هند-از رسوایی فساد به اسب-بازرگانی لرزان اتحاد به ائتلاف غیرقابل اعتماد شرکای protégés اشتباه رفته به رسانه های اجتماعی و جنگ به رهبران رانده کمتر با اصول اما بیشتر حرص و طمع و شهوت قدرت.

به تازگی در مالزی nonagenarian نخست وزیر Mahathir محمد (که به نوبه خود خواهد 95 در ماه جولای سال 2020) که رهبری ائتلاف Pakatan Harapan (داد از امید) استعفا داد ارسال سیاسی تکان سراسر کشور است. Mahathir می خواستم به دبه در پیش از انتخابات وعده به دست شدن قدرت میان مدت به انور ابراهیم از Parti Keadilan Rakyat (حزب عدالت و یا PKR). در واقع برخی از شرکای ائتلاف حمایت Mahathir به ادامه به عنوان ساعت و تا پایان مدت است. این است که ائتلاف شروع به سقوط مانند یک خانه از کارت با هر دو Mahathir و انور ردی ادعا می شود هستم.

اخبار مرتبط

انور در شیوه پرنس چارلز در حال انتظار برای پادشاه شده است در انتظار برای مدت طولانی. انور قدیمی Mahathir دست پرورده یک بار Mahathir را آبی و وارث. او حتی به عنوان معاون نخست وزیر. اما انور تبدیل تلخ دشمن پس از او دستگیر شد آنچه که تصور می شود با انگیزه های سیاسی لواط اتهامات عنوان شده علیه. در تعجب سازش هر دو Mahathir و انور آمد با هم در سال 2018 انتخابات عمومی. پس از آن انور همسر Wan Azizah Wan اسماعیل به عنوان Mahathir معاون.

در سیاست به عنوان آن را در خانواده سلطنتی, ‘محترم بازنشستگی’ نمی آمد آسان است. بیشتر از آن برای Mahathir بزرگ, پیر مرد از مالزی سیاست است. او در این ساعت از 1981-2003. نشانه هایی از مشکل زمانی شروع شد که Mahathir شروع به ضرب و شتم در سراسر بوش در مورد جانشینی سیاسی. در مصاحبه ای در ماه نوامبر گذشته به فایننشال تایمز (لندن), Mahathir ادعا کرد که هیچ مجموعه تاریخ و نه جدول زمانی تنها یک درک است که او نمی خواهد کامل این مدت است.

زمانی که Mahathir استعفا داد, او انتظار می رود به بازگشت پیروزمندانه به عنوان ساعت دوباره. Mahathir اعلام کرد که او می خواست برای تشکیل یک دولت وحدت ملی از افراد که برش در سراسر سیاست حزب. اما محاسبات سیاسی چپ چپ می توانید بروید. انور بنا ادعا می کند با حمایت از 92 نمایندگان مجلس از داد از امید ائتلاف. در عوض در آنچه که دیده می شود به عنوان یک سیاسی ناراحت مالزی پادشاه منصوب Muhyiddin یاسین. Muhyiddin patched یک ائتلاف ملی داد و گرفت در مالزی به عنوان هشتمین نخست وزیر در تاریخ 1 مارس.

Muhyiddin متعلق به همان حزب به عنوان Mahathir, Bersatu (مالزی ایالات بومی) و سیاسی است که کهنه. هنوز Muhyiddin شده در Mahathir سایه و برای این موضوع در سایه هر کس دیگری که مسائل در مالزی, سیاست, مانند انور و نخست وزیر سابق Najib Razak. هنوز Muhyiddin ضرب و شتم هر کس دیگری در این بازی سیاسی برای تبدیل شدن به PM. آن باقی مانده است دیده شود که آیا Muhyiddin باقی مانده رأی عدم اعتماد به نفس است که در ابتدا چاک دار برای مارس 9. در یک استاد سکته مغزی, جلسه بعدی مجلس شده است با دو ماه تاخیر در به تأخیر انداختن رأی عدم اعتماد به نفس ممکن است.

Muhyiddin ائتلاف است سخت به هضم هر چند. Muhyiddin است که حمایت از سابق حزب حاکم UMNO (پس Umno). به طور پیش فرض او است که حمایت از محاصره سابق PM نجیب بود که رای دادند در سال 2018 در زمینه فساد است. در حالی که رئیس جمهور Umno احمد زاهد حمیدی, چهره 87 فقره فساد نجیب چهره 42 فقره فساد است. طعنه امیز است که Muhyiddin شدید منتقد Umno حمایت 1Malaysia توسعه Berhad (1MDB) و Umno است که مورد حمایت هیچ یک دیگر از Umno. Muhyiddin است assuaged مالزیایی گفت که یک ضربه محکم و ناگهانی انتخابات شده اند و حتی بیشتر پر هرج و مرج. از طرف دیگر پشتوانه Muhyiddin است که یک حزب اسلامگرای مالزی اسلامی حزب (پارتی اسلام SeMalaysia پاس) یک حزب محافظه کار محبوب در شمال و سواحل شرق.

با Muhyiddin ائتلاف مسائل آمده اند دایره کامل حداقل برای نجیب. در 2018, Najib در چشم طوفان با همسر خود Rosmah منصور را افراط وقایع توسط رسانه—افراط که Imelda Marcos انقباض غیر ارادی ماهیچه. مالزی شایعات وقایع سیاسی زن و شوهر مسلما طعم خوب برای ساعتهای لوکس هرمس کیف ون گوگ و مونه آثار هنری.

سوء استفاده از بودجه عمومی از ثروت صندوق حمایت Umno-1 مالزی توسعه Berhad (1MDB) بزرگترین رسوایی فساد. آن رفت و از مالزی به عنوان دور به عنوان سوپر میراندا کر گردن. سوپر شده بود استعداد $1.8 میلیون گردنبند مالزی سرمایه J Lhow مرتبط با 1MDB. آن را نیز پدید آمده است که نجیب را گام به گام پسر در حال تولید یک فیلم هالیوود (The Wolf of Wall Street 2013). این extravaganzas ترسیم شد به 1MDB. مقامات ایالات متحده تخمین زده می شود که 4.5 میلیارد دلار دزدیده شده است.

در واقع این 1MDB رسوایی که هموار راه را برای Mahathir بازگشت. Mahathir دوباره ظاهر شد و پس از یک وقفه طولانی به چالش کشیدن حزب حاکم Umno و نجیب.این راند ائتلاف اتحاد امیدوارم که برنده انتخابات عمومی. و Mahathir شد نخست وزیر—برای بار دوم.

پس از انتخابات نجیب بر داشت خود را در سیاسی boondocks گرفتار در یک محاکمه. اما در حال حاضر که Umno پشت Muhyiddin, نجیب است که از طریق backdoor. کمی تعجب نجیب نوشته شده ‘thumbs up’ تصویر در رسانه های اجتماعی. هر چند ‘thumbs up’ بود ظاهرا برای وعده غذایی که نجیب خوردند شهروندان تفسیر آن متفاوت—به عنوان دفاع از تغییر سیاسی سناریو. نجیب است coyly نشان داد که او انتظار محاکمه عادلانه است. این همه به نظر می رسد تقریبا یک صفحه از سری لنکایی, سیاست, راهکار.
منتقدان ترس که تحت Muhyiddin متولد در یک خانواده مذهبی و علمای مالزی را شیب بیشتر برای مالزی (مسلمانان). Muhyiddin شناخته شده است باید گفت که او یک ‘مالایی اول (مسلمان اول) مالزی دوم’. Muhyiddin ائتلاف شرکای Umno و پاس حمایت از ‘مالایی اول’ سیاست هم یک سیاست است که شامل نیست و به احتمال زیاد به خراش های مالزی هند و مالزی و چین. از 29.4 میلیون نفر از شهروندان (32 میلیون کل جمعیت) مالزی (مسلمانان) را تا 70% چینی را تا 23 درصد و سرخپوستان را تا 7 درصد.

در سخنرانی خود Muhyiddin وعده داده است برای تعیین کابینه است که ‘پاک با صداقت و ارزش و coaxed ترس از تقسیم با “من نخست وزیر همه مردم مالزی از پرلیس به صباح’. در واقع Muhyiddin پرده برداری کرده است کابینه جدید sans معاون PM و آلوده Umno رهبران سیاسی اما توسط یک Bersatu و Umno خط با وفاداران انباشته شده به عنوان ‘وزیر امور خارجه’. Zafrul عزیز, مدیر اجرایی CIMB یکی از بزرگترین بانک ها در منطقه است وزیر دارایی. آن را یک ‘کاربردی’ کابینه می گوید Muhyiddin.

اما مالزیایی خود را نمی دانم چه به این باور داده که تا چه حد رهبران پیر و جوان, بسیج – پشت یک ملی شود اما در پشت قدرت و پول و شاید چند ساعت لوکس. و نه غیر خودی می دانند چه چیزی را باور کنم. با وجود این شعار جذاب از مالزی به عنوان “به سادگی آسیا’ مالزی چشم انداز سیاسی حاشیه مالزی هند و مالزی و چین. مالزی سیاست شکلگیری به عنوان ‘مالایی اولین بار’ (مسلمان اول) آشنا دسته یا بافه گندم از هند راهکار محور بدون شک با سمت تاریک از دین و نژاد و قومیت پول جناح و قدرت.

نویسنده سنگاپور مبتنی بر Sinologist و کمکی همکار موسسه چینی مطالعات دهلی نو

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de