انقلاب سفید 2.0: میان افزایش رقابت و کاهش قیمت هند لبنی در بازار نیاز به فرو رفتن

milk, dairy productsدر سراسر جهان وجود دارد مقدار زیادی از تبلیغات علیه شیر در زمینه سلامت و یا وگان جنبش و چندین گیاهی به تازگی معرفی جایگزین های شیر هستند, نما, یک چالش جدید و رقابت موجود در محصولات لبنی.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن بازدید شده reinvigorated تمرکز بر روی تجارت دو جانبه معامله است. آمریکا مشتاق است بهتر دسترسی به بازار به هند برای آن محصولات کشاورزی از جمله لبنیاتی است که یک موضوع بسیار حساس با رسیدن به مراتب اجتماعی-اقتصادی و پیامدهای سیاسی در هند است.

شرکت ها و دولت ها به طور یکسان با استفاده از یک میزبان از تاکتیک در شرکت های بزرگ و دولتی در سطح هر دو برای به دست آوردن دسترسی به فراورده های لبنی در بازار است که بزرگترین در جهان. با وجود بسیار پایین درآمد سرانه هند تقاضا از 48.8 میلیون متریک تن (MMT) از شیر تازه محصولات در طول 2008-17 کوتوله تقاضا در دیگر نقاط جهان—چین (1.99 MMT), کشورهای جنوب صحرای آفریقا (2.67 MMT) و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (0.57 MMT). جالب است که در طول 2018-27, OECD برآورد هند مصرف شیر را افزایش می دهد در سرعت بسیار بالاتر از هر کشور دیگری در جهان به 63.37 MMT در مقایسه با صرفا 7.69 MMT در چین 5.83 در کشورهای جنوب صحرای آفریقا و 1.38 MMT در OECD.

اخبار مرتبط

هند هوشمندانه استراتژی برای سازماندهی و institutionalise تولید شیر تبدیل به یک ماده از حسادت به صورت سنتی به خوبی تثبیت لبنی تولید کشور است. هند آمده است یک راه طولانی از یک وارد کننده خالص محصولات لبنی چند دهه پیش برای تبدیل شدن به بزرگترین تولید شیر کشور, تولید بیش از 186 MMT از شیر است. هند تولید شیر رشد در CAGR 4.5 درصد در مقایسه با 1.8% برای ایالات متحده آمریکا و 1.3 درصد در اروپا و استرالیا طی 60 سال است. علاوه بر این هند ساخته شده است نشریه علمی پژوهشی گام های توسعه فناوری با توجه به نیاز خود آن در فراورده های لبنی پردازش و نوآوری در محصول و تحقیقات علمی.

امروز به طور سنتی قوی تولید شیر هستند و نه ترس از آمریکا و اروپا و یا اقیانوسیه اما از این چالش ناشی از صنایع لبنی. شیر مازاد مناطق به خصوص نیوزیلند و استرالیا و اتحادیه اروپا و ایالات متحده قادر به پیدا کردن یک بازار داخلی مجبور هستند برای پیدا کردن بازارهای بین المللی است. در سالهای اخیر استفاده از تاکتیک فشار بطور قابل توجهی رشد کرده در دو جانبه و چند جانبه مذاکره برای به دست آوردن دسترسی به بازار برای محصولات لبنی. عمده شیر تولید کشورهای در حال تخمگذار تاکید ویژه بر روی اختراع ابزار نوآورانه برای به دست آوردن دسترسی به بازار و یا وظیفه سازش است.

هند شده است فرار اقتصادی از آزادسازی در لبنیات تجارت اما این استراتژی پایدار نیست در بلند مدت. وقت آن است که هند صنایع لبنی هر دو تعاونی ها و بخش خصوصی introspected در مسائل مانع هند رقابت بین المللی است. جدی باعث نگرانی کمک به هزینه های بالای تولید است که به طرز ناراحت کننده شیر کم عملکرد—1.33 تن در هر سر در سال 2018—در مقایسه با بازده بسیار بالاتر در عمده کشورهای تولید کننده شیر; مثلا 10.47 تن در سر در ایالات متحده آمریکا و 7.06 تن در سر در اتحادیه اروپا. این شکاف عظیم در شیر بازده و تکیه بر دیگر حیوانات مانند گوسفند بز و شتر که ذاتا باید کمتر شیر بازده نسبت به milch مسئول است تا حد زیادی از اختلاف بین سهم تولید شیر و موجودی بین توسعه یافته و کشورهای در حال توسعه به خصوص هند است.

در سراسر جهان وجود دارد مقدار زیادی از تبلیغات علیه شیر در زمینه سلامت و یا وگان جنبش و چندین گیاهی به تازگی معرفی جایگزین های شیر هستند, نما, یک چالش جدید و رقابت موجود در محصولات لبنی. بر خلاف مکرر و نوسانات در قیمت لبنیات در آخرین دهه بین المللی قیمت ها در بازار در حال انتظار باقی می ماند نسبتا مسطح در سال های آینده. این SMP قیمت (در شرایط واقعی) در بازار بین المللی رو به وخامت گذاشته و به $1,090 هر تن در حالی که WMP سقوط قیمت به $2,525 در سال 2016. علاوه بر این تخمین زده می شود که پودر شیر قیمت نیز ممکن است باقی می ماند نسبتا مسطح در $2,165.2 در هر تن برای SMP و $2,910.3 for WMP تا 2028. بین المللی کره قیمت به مراتب بالاتر از خود lowermost قیمت $3,352 هر تن در سال 2015 رسیدن به دلار 4,898 هر تن در سال 2018 است. آنها پیش بینی شده برای کاهش و بعد از آن صاف باقی می ماند به $3,824 در هر تن توسط 2028. بین المللی پنیر قیمت در شرایط واقعی کاهش یافت و به $3,652 هر تن در سال 2018 پس از رسیدن به اوج $5,479 هر تن در سال 2008 و انتظار می رود به کاهش تنها حاشیه به حل و فصل در $3,309 هر تن در 2028. از سوی دیگر هزینه های لبنی ورودی در هند در حال افزایش است که منجر به افزایش هزینه های تولید فرآورده های لبنی محدود حاشیه.

با در نظر گرفتن رکود در جهان لبنی قیمت کل تاکید هندی صنایع لبنی باید در دستیابی به بازده هزینه بیشتر با قابل توجهی بهبود کیفیت آن را در سطح بین المللی رقابتی و کاهش تکیه بر یارانه های دولتی. تحت سازمان تجارت جهانی در چارچوب دولت مرکزی و همچنین متحده ملزم به کاهش و وصله پینه کردن ساختار و مکانیزم یارانه ها و کمک های ارائه شده است که بسیار خوش طعم به ذینفع (کشاورز سازمانهای تعاونی و صنعت).
علاوه بر این تا کنون افزایش هزینه های ورودی است که یک ماده از نگرانی های است که می تواند جبران تنها از طریق بهبود بهره وری از صنایع لبنی در سراسر زنجیره عرضه—از تولید شیر, شیر, دست زدن و ذخیره سازی به حمل و نقل ، پردازش و بازاریابی است. هند نیز نیاز به پرداختن به چالش های مرتبط با لبنیات بهره وری فرآیند نوآوری و بهبود توسعه و بازاریابی و ژنریک ارتقاء ‘ساخته شده در هند’ محصولات لبنی به خصوص ارزش افزوده بومی محصولات در بازارهای بین المللی است.

نویسنده استاد و رئیس (تحقیقات), IIFT دهلی نو

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>