ما پیشی چین برای تبدیل شدن به هند بالا شریک تجاری

US-India trade ties, India-China trade ties, external economic ties of India, India's bilateral trade ties, India's top trading partnerدر 2018-19 تجارت دو جانبه بین ایالات متحده و هند بود در USD 87.95 میلیارد دلار است. (رویترز)

آمریکا پیشی گرفته است چین برای تبدیل شدن به هند بالا شریک تجاری نشان دادن بیشتر روابط اقتصادی بین دو کشور. با توجه به داده های وزارت بازرگانی در 2018-19 تجارت دو جانبه بین ایالات متحده و هند بود در USD 87.95 میلیارد دلار است. در طول دوره هند دو راه تجارت با چین جمع آوری شده در USD 87.07 میلیارد دلار است. به طور مشابه در آوریل-دسامبر 2019-20 تجارت دو جانبه بین ایالات متحده و هند بود و در 68 میلیارد تومان. آن بود در USD 64.96 میلیارد دلار با چین در همان دوره است.

تجارت کارشناسان بر این باورند که این روند ادامه خواهد داد در سال آینده نیز به عنوان دهلی نو و واشنگتن درگیر در توسعه و تعمیق روابط اقتصادی. یک متخصص گفت که اگر این کشور را نهایی توافقنامه تجارت آزاد (FTA) و سپس تجارت دو جانبه را در رسیدن به سطوح مختلف. “FTA با ما خواهد بود بسیار مفید برای هند به بزرگترین بازار داخلی محصولات و خدمات” فدراسیون صادرات هند سازمان, مدیر کل آجی Sahai گفت. او گفت که هند صادرات و همچنین واردات در حال افزایش است, با آمریکا در حالی که با چین هم در حال کاهش است.

اخبار مرتبط

آمریکا یکی از معدود کشورهایی است که با هند دارای مازاد تجاری. از سوی دیگر هند تا کسری تجاری با چین است. در 2018-19 هند دارای مازاد تجاری از دلار 16.85 میلیارد دلار با آمریکا در حالی که این کسری بودجه از دلار 53.56 میلیارد دلار با این کشور همسایه. داده ها نشان داد که چین هند بالا شریک تجاری پس از 2013-14 تا 2017-18. قبل از چین و امارات متحده عربی بود که این کشور بزرگترین کشور تجاری. بالا کسب و کار آمریکا حمایت گروه گفته است که توافقنامه تجارت آزاد بین هند و ایالات متحده یک کلید برای حل و فصل اختلافات تجاری خود را به عنوان آن را پوشش بزرگترین محرک در روابط از جمله تعرفه و تحرک از حرفه ای.

استاد در موسسه تجارت خارجی (IIFT) Rakesh موهان Joshi گفت که هند باید کمی محتاط در حالی که مذاکره برای رسیدن به یک پیمان تجارت با ما در مناطق از جمله محصولات کشاورزی و مواد غذایی به امریکا بزرگترین تولید کننده و صادر کننده از برخی کالاها مانند ذرت و سویا. “یک معامله تجاری بین ایالات متحده و هند را افزایش تجارت بین دو کشور کاهش تعرفه ای محدودیت ها و باز کردن بازار بزرگتر برای محصولات. هند صادر کننده عمده فولاد محصولات فولادی و محصولات آلومینیومی با ترکیب صادرات دلار 22.7 میلیارد سال گذشته است. “فولاد-صادرات به ایالات متحده آمریکا را به کاهش خود ادامه داد و از آن پایین رفت از 372 میلیون دلار در 2017-18 تومان به 247 میلیون سال گذشته است. این است که تنها 2.5 درصد از ما به طور کلی تومان 9.74 میلیارد جراحی صادرات به جهان” Pawan گوپتا, موسس و مدیر عامل شرکت تجارت آنلاین پلت فرم Connect2India مشاهده شده است.

اظهار نظر در تجارت با چین گوپتا گفت: با وجود کاهش حجم صادرات به آسیا همسایه افزایش 25 درصد در سال گذشته به دلار 16.7 میلیارد دلار در حالی که واردات کاهش حدود 8 درصد به دلار 70.3 میلیارد سال گذشته است. عمده کاهش واردات از هند شده برق, ماشین آلات, تجهیزات و دستگاه های دسته مدیر عامل شرکت گفت. هند و آمریکا به مذاکره محدود پیمان تجارت که در حال حاضر تلخ فرصتی برای امضا شود در طول سفر دو روزه رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن آغاز فوریه 24. هند خواستار کاهش هزینه های صدور ویزا معافیت از عوارض اعمال شده توسط آمریکا در برخی از فولاد و آلومینیوم محصولات بیشتر و دسترسی به بازار برای محصولات خود را از بخش هایی مانند کشاورزی, خودرو, قطعات خودرو و مهندسی.

از سوی دیگر آمریکا می خواهد بیشتر دسترسی به بازار برای خود مزرعه و تولید محصولات لبنی موارد پزشکی و دستگاه های اطلاعات محلی سازی به غیر از یک برش در وظایف واردات در برخی از فناوری اطلاعات و ارتباطات محصولات. آمریکا نیز نگرانی خود را بالا کسری تجاری با هند است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>