دیوان عالی آمریکا به شنیدن درخواست سقط جنین در طول ویروس بحران

سقط جنین طرفداران حقوق در روز شنبه به نام در دادگاه عالی ایالات متحده به فوریت مداخله به زور تگزاس برای بازگرداندن حق سقط جنین است که به حالت تعلیق در دولت پس از شروع رمان coronavirus بیماری همه گیر. این اولین بار است که درخواست تجدید نظر مربوط به Covid-19 برای رسیدن به بالاترین دادگاه آمریکایی است که عامل تنها در نوشتن برای نزدیک به یک ماه است.

دادگاه که قانونی کردن سقط جنین در سال 1973 در آن نقطه عطفی Roe v وید تصمیم باید تصمیم بگیرید که آیا یک دولت می تواند تعلیق قانون مورد نام اضطراری برای بهداشت عمومی.

این مورد خواهد شد یک آزمایش برای دیوان عالی کشور است که عمیقا شکل پس از انتخابات ریاست دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن. در طول مبارزات انتخاباتی خود تهمت وعده داده شده به انتخاب تنها ضد سقط جنین قضات به دادگاه. از آن پس او به ارمغان آورده است در دو قضات جدید از نه.

درخواست نگرانی تگزاس تصمیم — بعد از آن به دنبال دیگر محافظه کار متحده — شامل سقط جنین در لیست “غیر اضطراری” روش های پزشکی ممنوع است در حالی که Covid-19 شیوع همچنان ادامه دارد.

فرماندار ایالت گرگ ابوت استدلال کرد که این روش باید به حالت تعلیق برای حفظ تخت بیمارستان در دسترس برای coronavirus بیماران و تجهیزات حفاظتی برای مراقبان آنها.

سوء استفاده از قدرت اضطراری, فعالان می گویند

سقط جنین فعالان حقوق گفت: بحران بود و در حال بهره برداری برای “ایدئولوژیک” اهداف و بلافاصله در زمان موضوع را به دادگاه. آنها با اشاره به اینکه سقط جنین نمی تواند صبر کنید, که بسیاری از آنها در پزشکی و تگزاس که زنان مایل به خاتمه بارداری بودند به احتمال زیاد به سفر به کشورهای همسایه در خطر گسترش ویروس.

یک دادگاه فدرال دو بار حکم به نفع خود اما تصمیمات آن در دادگاه تجدید نظر لغو شد. تگزاس درمانگاه سقط جنین هستند و بنابراین درخواست دیوان عالی کشور برای بازگرداندن پایین تر تصمیم دادگاه است.

“این فوق العاده دشوار است اما این آسان مورد گفت:” نانسی Northup رئیس مرکز حقوق باروری است که از آنها دفاع میکند. “تگزاس پرهیاهو و سوء استفاده از آن برق اضطراری برای معدوم کردن Roe v. Wade,” او اضافه شده, در بیانیه ای.

دادگاه دیگر در اوهایو آلاباما و اوکلاهما را زده اقدامات مشابه است.

در حالی که سقط جنین قانونی در سراسر ایالات متحده وجود دارد گسترده و نابرابری های منطقه ای در دسترسی به روش.

کشورهای ساحلی باید بسیاری از کلینیک ها در حالی که بیشتر مذهبی آسیای مرکزی و جنوبی متحده به تصویب رسید بسیاری از مقررات محدود کننده است که بسیاری از امکانات ،

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de