آمریکا و طالبان نشانه خروج نیروهای نظامی مقابله; در حال حاضر می آید بخشی از سخت

ایالات متحده امضا مقابله با طالبان در روز شنبه است که می تواند راه را به سوی کامل خروج سربازان خارجی از افغانستان و نشان دهنده یک گام به سوی پایان دادن به 18 سال جنگ در این کشور است.

اما در حالی که این توافق ایجاد یک مسیر برای ایالات متحده به تدریج خروج از آن در طولانی ترین جنگ های بسیاری در انتظار مذاکرات بین افغانستان طرف ممکن است بسیار پیچیده تر است.

این قرارداد امضا شد در قطر دوحه توسط ما فرستاده ویژه زلمای خلیل زاد و ولایت سیاسی رئیس ملا عبدل غنی برادر با وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo در دست شاهد این مراسم است.

وزیر دفاع آمریکا علامت Esper به نام توافق یک گام خوب است اما فقط آغاز است. “دستیابی به صلح پایدار در افغانستان خواهد شد و نیاز به صبر و سازش در میان همه احزاب” گفت: Esper که ملاقات رئیس جمهور اشرف غنی در کابل که در آن آنها اعلام بیانیه مشترک در موازی با طالبان و پیمان.

ایالات متحده گفته است که متعهد به کاهش تعداد سربازان خود در افغانستان به 8,600 — از زمان 13,000 — در 135 روز از امضای این قرارداد و همکاری با متحدان آن به همان نسبت کاهش تعداد نیروهای ائتلاف در افغانستان بیش از آن دوره اگر طالبان پایبند به تعهدات خود است.

یک عقب نشینی کامل از تمام ایالات متحده و نیروهای ائتلاف خواهد رخ می دهد در عرض 14 ماه از معامله و گرفتن امضا, اگر طالبان نگه دارید تا پایان خود را از معامله بیانیه مشترک گفت. “ما در حال کار در نهایت به پایان, آمریکا, طولانی ترین جنگ و آوردن سربازان ما به خانه گفت:” ما رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در یک بیانیۀ کاخ سفید.

این توافق نشان دهنده یک فرصت خوب را در یک وعده به نیروهای نظامی این کشور به عنوان او به دنبال انتخاب مجدد در نوامبر است. اما کارشناسان امنیتی نیز آن را به نام یک سیاست خارجی قمار را که به طالبان مشروعیت بین المللی.

غنی گفت که او امیدوار دوحه مقابله هموار راه را به سوی صلح پایدار گفتن یک کنفرانس خبری در کابل: “این ملت است که به دنبال به جلو به آتش بس.”

دولت افغانستان گفت: در آن ایستاده بود آماده مذاکره و انعقاد یک آتش بس با طالبان و آن را تأیید حمایت خود را از مرحله به مرحله خروج از آمریکا و نیروهای ائتلاف به موضوع طالبان را به اجرای تعهدات خود. همچنین گفت که از آن باقی مانده متعهد به جلوگیری از گروه های تروریستی با استفاده از خاک خود به تهدیدی برای امنیت ایالات متحده و متحدان آن و کشورهای دیگر.

به طور جداگانه ناتو متعهد به تنظیم نیروهای ائتلاف این سطح در فاز اول بیش از حد پایین آوردن ناتو تعداد به حدود 12,000 از حدود 16000 سرباز در حال حاضر. “ما در رفت و هم در سال 2001 ما در حال رفتن به تنظیم (سربازان سطوح) با هم و هنگامی که زمان مناسب است, ما در حال رفتن به ترک اما ما فقط رفتن به ترک زمانی که شرایط مناسب هستند” دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ بود که در کابل به روز شنبه به خبرنگاران گفت.

امید برای پایان دادن به خونریزی

ساعت قبل از معامله با طالبان دستور داد همه آن مبارزان در افغانستان “به خودداری از هر نوع حمله…برای شادی ملت است.”

“بزرگترین چیزی است که ما امیدواریم که برای ما باقی می ماند متعهد به وعده های خود در طول مذاکره و صلح” گفت: Zabiullah مجاهد سخنگوی تندرو اسلامگرا ،

برای میلیون ها نفر از مردم این معامله نشان دهنده برخی از امید برای پایان دادن به سال از خونریزی است.”سلام بسیار ساده و کشور من آن را سزاوار. امروز روزی است که شاید ما را به دیدن یک تغییر مثبت” گفت: جاوید حسن, 38, معلم مدرسه زندگی در حومه پایتخت افغانستان شد.

حسن کودکان کشته شدند در انفجار بمب انجام شده توسط طالبان در سال 2018 است. پس از آن او شده است و نوشتن نامه به رهبران جهان ترغیب آنها برای پایان دادن به جنگ افغانستان است.

چالش های جدی

این جنگ که به کشته شدن ده ها هزار نفر از مردم زمانی آغاز شد که ایالات متحده راه اندازی حملات در افغانستان تنها چند هفته پس از 11 سپتامبر 2001 حملات در نیویورک و واشنگتن و افغانستان-بر اساس القاعده گروه های شبه نظامی.

واشنگتن را متهم کرد که به طالبان پناه دادن به القاعده و رهبر آن اسامه بن لادن و متحدان آن رییس گروه از قدرت است. اما طالبان باقی مانده است یک نیروی قوی و در حال حاضر کنترل حدود 40 درصد از خاک افغانستان. گام بعدی خواهد بود برای مذاکره کنندگان به یک توافق جامع و بس و آینده حکومت این کشور است.

مقامات و کارشناسان می گویند این را تهديدي جدي به دولت افغانستان تا به حال شده است در کنار.

حتی قبل از وارد شدن به مذاکرات با طالبان افغانستان دو اصلی رقبای سیاسی — غنی و رئیس اجرایی عبدالله عبدالله — باید حل و فصل یک اختلاف بیش از آن مقامات مخالفت اعضا و فعالان باید مذاکره با طالبان.

بر اساس این توافق طالبان می خواهد 5,000 مبارزان منتشر خواهد شد از افغانستان اجرا زندان اما روشن نیست که آیا دولت افغانستان به توافق برسند. مشاور امنیت ملی افغانستان حمدالله محب گفت: در مصاحبه با Tolo news channel که دولت افغانستان هیچ تعهد به انتشار 5,000 زندانیان در مارس 10, تاریخ مندرج در قرارداد. Mohib نیز گفت: این قرارداد فاقد وضوح در مورد طالبان روابط با پاکستان است.

افغانستان به طور معمول متهم همسایه پاکستان از حمایت طالبان. پاکستان را انکار می کند و انجام این کار و در نوبت متهم افغانستان از حمایت از شبه نظامیان مبارزه با دولت پاکستان.

نیز وجود دارد سوال در مورد این که آیا طالبان جنگجویان وفادار به تندرو اسلامگرا متلاشی شدن گروه خواهد بود مایل به پایبندی به کاهش خشونت قرارداد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>