شورای امنیت سازمان ملل (UNSC) برگزار خواهد شد بسته جلسه در روز پنج شنبه برای بحث در مورد Covid-19 pandemic, اولین بار, قدرتمند, سازمان ملل متحد عضو است برگزاری یک جلسه در coronavirus است که بیش از کشته 74,000 مردم و آلوده بیش از 1.3 میلیون نفر در سطح جهان است.

رئیس شورای برای ماه آوریل, جمهوری دومینیکن, گفت: آن را به طور رسمی و برنامه ریزی شده یک بسته تصویری-نهفته (VTC) “در مورد تاثیر Covid-19 در مسائل است که سقوط در شورای امنیت سازمان ملل قیمومیت”.

دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ را به شرکت در جلسه روز پنج شنبه بعد از ظهر به عنوان یک briefer. آن باقی مانده است دیده شود که آیا هر یک بیانیه مطبوعاتی در Covid-19 وضعیت صادر شده است پس از این نشست است.

هفته گذشته نماینده ویژه از جمهوری دومینیکن به ملل خوزه خواننده و رئيس جمهور از شورای امنیت برای ماه آوریل گفت که جلسه شورای coronavirus وضعیت درخواست کرده با پنج یا شش سفیران و جمهوری دومینیکن مشغول به کار بود به برنامه بحث.

جمهوری دومینیکن فرض چرخش ریاست جمهوری از 15 کشور عضو شورا در ماه مارس گرفتن باتوم از دائم و حق وتو-جوشکاری عضو چین است.

وقتی پرسیده شد که اگر هر گونه قطعنامه ای در Covid-19 است به استثنای زمانی که شورای ملاقات برای بحث در مورد مسئله خواننده تا به حال در هفته گذشته گفت: “ما نه در مورد موضوع قطعنامه. ما برای اولین بار انتظار برای برگزاری این جلسه و پس از آن خواهیم دید که چگونه وقایع بازی کردن.”

در چهار ماه پس از شیوع بیماری در چین نشات گرفته و تلاش برای بحث در مورد کوروناویروس وضعیت در شورای امنیت متوقف شده عمدتا به دلیل به بن بست تلخ بین واشنگتن و پکن است.

این شورا دو حق وتو-wielding عضو دائم تقسیم می شوند بیش از منشاء این بیماری همه گیر.

گزارش رسانه ها اعلام کرده بود که مذاکرات میان شورای امنیت سازمان ملل بیش از یک بیانیه مشترک یا قطعنامه در coronavirus باقی می ماند در بن بست بیش واشنگتن اصرار که چنین قطعنامه باید به صراحت دولت است که ویروس سرچشمه در ووهان چین به عنوان به خوبی به عنوان دقیقا زمانی که آن آغاز شده وجود دارد.

‘تماس برای تشدید همکاری های بین المللی’

پکن دیپلمات “در حال خشم” در این و حتی می خواهید برای قرار دادن زبان خود به بیانیه استقبال چین از تلاش های حاوی ویروس است.

هفته گذشته 193 عضو مجمع عمومی سازمان ملل متحد به اتفاق آرا قطعنامه co-اسپانسر شده از طرف 188 کشورها از جمله هند در Covid-19 خواستار تشدید همکاری های بین المللی برای شکست دادن همه گیر و تاکید کرد که نژادپرستی و بیگانه ستیزی هیچ جایی در پاسخ به این بیماری همه گیر.

این قطعنامه با عنوان ” همبستگی جهانی برای مبارزه با بیماری کروناویروس 2019 (Covid-19)’ برای اولین بار بود چنین سند در جهانی همه گیر می شود تصویب شده توسط سازمان جهانی.

حتی به عنوان تایید coronavirus موارد در سراسر جهان به صورت تصاعدی رشد این شورا تحت ریاست جمهوری چین ماه گذشته را نگه نمی هر گونه بحث در این بیماری همه گیر.

چین سفیر ایران در سازمان ملل متحد ژانگ ژوئن به عنوان او در زمان بیش از ریاست شورا در ماه مارس بود پرسید که آیا چین قصد دارد به بحث coronavirus اضطراری است. او گفته بود وجود دارد بدون نیاز به وحشت بیش از coronavirus اپیدمی و پکن قصد ندارد به بحث در مورد وضعیت در شورای طول آن در انتخابات ریاست جمهوری حتی اضافه کرد که جهان دور نیست از شکست Covid-19 “با آمدن بهار”.

او افزود که این موضوع از coronavirus می افتد در مفهوم جهانی بهداشت در حالی که شورای امنیت به مسئولیت اصلی برخورد با جغرافیای سیاسی امنیت و آرامش مهم است.

“بنابراین, بهداشت عمومی مسئله امنیتی است و نه در حوزه اختیارات شورای امنیت در باریک مفهوم است. اما آنچه که ما فکر می کنم مهم است این است که شورای امنیت همچنین وضعیت بسیار نزدیک است. در این لحظه ما نمی هر گونه طرح برای خاص بحث و گفتگو در این موضوع” ژانگ گفته بود.

با توجه به برآورد توسط دانشگاه جانز هاپکینز وجود دارد بیش از 1.34 میلیون تایید coronavirus موارد در سراسر جهان و بیش از 74,000 که مردم از آن است. آمریکا بیشترین تعداد Covid-19 نفر در جهان در 364,723 پس از اسپانیا (136,675) ایتالیا (132,547) آلمان (102,453). بیش از 10000 نفر کشته شده اند در ایالات متحده به دلیل Covid-19.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de