زمان برای برنامه ریزان ما دوباره موضوع امنیت انرژی

جهان است رفتن را از طریق انرژی انتقال و تا هم, هند, هر چند در کمتر سرعت.

توسط Bhamy V Shenoy

در طول نفت شوک در سال 1973 یک نتیجه از یوم کیپور جنگ نفت-واردات کشورهای در حال تقلا برای نفت است. برای مجازات کشورهایی که پشتیبانی از اسرائیل در یوم کیپور جنگ خلیج فارس کشورهای اوپک کاهش در صادرات نفت به آنها. ما یکی از عمده کشورهایی است که تا به حال به صورت فشار از کاهش عرضه نفت. مردم تا به حال به صبر برای ساعت ها برای دریافت بنزین خود را. در برخی از شهرهای آمریکا وجود دارد شورش در حالی که انتظار در صف های طولانی. آن است که چنین تجربه ای را که منجر به نیاز به داشتن ذخایر نفت استراتژیک (SPR).

اخبار مرتبط

برخی از کشورها مانند سوئد در حال حاضر متوجه این نیاز و بزرگ ساخته شده است SPRs. پس از شکل گیری آژانس بین المللی انرژی در سال 1974 کشورهای عضو تا به حال به طور رسمی موافقت کرده body spirals & twister rings حداقل 90 روز از واردات خود را مورد نیاز و به اشتراک گذاری آن را در طول اضطراری است.
هند هم متوجه نیاز برای SPR. وجود دارد همیشه ترس از خلیج فارس کشورهای اوپک توقف صادرات نفت به هند برای نشان دادن حمایت خود را برای هموطنان کشور اسلامی پاکستان است.

یکپارچه انرژی, سیاست, 2006 تا به حال پیشنهاد 30 روز از واردات نفت به عنوان body spirals & twister rings برای مقابله با هر گونه اختلال در عرضه نفت. نویسندگان است که سیاست احساس وجود دارد بدون نیاز به مدت 90 روز به عنوان پیشنهاد شده توسط IEA اعضای. هر چند هند طرح انرژی تاکید کرد نیاز به body spirals & twister rings نه UPA و نه NDA نشان داد هر یک ضرورت برای ساخت این. حتی در حال حاضر ما حداقل body spirals & twister rings ظرفیت 5.33 میلیون تن است که تنها 55 درصد کامل! این ظرفیت در دیدار کمتر از نه روز از هند نفت خام مورد نیاز خود را.

هزینه برای ذخیره اضافی 21 روز ارزش مورد نیاز برای دیدار با 30 روز مورد نیاز توصیه شده توسط برنامه ریزان است 43,000 تومان کرور روپیه (با فرض زمان قیمت نفت از 55 دلار در هر بشکه). هزینه به این هدف از 90 روز است که رعایت توسط IEA اعضای گران است. من زودتر از این نظر است که هند باید در نظر داشتن 90 روز از سهام. اما در حال حاضر من در حال تغییر به نظر من بر اساس کاملا تغییر محیط زیست است.

نیاز به بزرگ SPRs احساس می شد و در دوران اوج نفت است. در آن زمان اوپک می تواند به کنترل قیمت نفت. اما در حال حاضر عرضه و تقاضا سناریو بین المللی در صنعت نفت کاملا متفاوت است. قله نفت جایگزین شده است با اوج تقاضا وجود دارد و هر امکان ذخایر نفت رشته در چند سال آینده.

آن است که در این تغییر محیط است که حتی یک black swan رویداد نفت عربستان قطع نمی, ارسال, بالا رفتن سرسام آور قیمت به عنوان انتظار می رود نفت صاحب نظران. در سپتامبر 14, عربستان نفت نصب شد حمله توسط هواپیماهای بدون سرنشین و موشک. جهان از دست 5.7 میلیون بشکه در روز—میزان بی سابقه ای از یک حادثه. قیمت نفت را افزایش 16 درصد در روز اول معاملات پس از این حمله است. اما ظرف مدت هفت روز آن را در قبل از حمله سطوح.

قبل از حمله IEA به حال برآورد اوپک ظرفیت 2.3 mmbd. پس از حمله نفت عرضه و تقاضا تعادل حداقل 3.4 mmbd. با اين وجود تقلا برای نفت است. این بیشتر بود چرا که صنعت تا به حال بیش از مقدار کافی از ذخایر نفت از قرعه کشی. همچنین به تعجب و حتی كفر از صنعت نفت عربستان سعودی قادر به بازگرداندن تولید به قبل از حمله به سطح و همچنین ملاقات تعهدات قرارداد با رسم کردن موجودی.

پس از این روغن استراتژیک کالا در طول زمان جنگ وجود دارد که نیاز فوری به آن دسترسی داشته باشند. این ملاقات می تواند یا با داشتن ذخایر خود در کشور مانند در گذشته و یا با امضای توافق نامه با یا کشورهای صادرکننده نفت یا یک سازمان بین المللی مانند آژانس بین المللی انرژی.

به عنوان بحث شده در بالا به عنوان تقاضا برای نفت است, اوج, به زودی, ممکن است ممکن است برای یک کشور مانند هند به ثبت نام در دراز مدت موافقت نامه با کشورهای صادرکننده نفت برای حفظ body spirals & twister rings کمی به هیچ هزینه ای. هند در حال حاضر به امضا این توافق با ابوظبی. این جایگزین ممکن است به مراتب مقرون به صرفه تر از داشتن خود ما SPR.

در سال های اخیر عربستان سعودی است مشتاق به سرمایه گذاری در هند و که بیش از حد در بخش انرژی است. این یک موقعیت برنده برای هر دو. سعودی آرامکو ابراز علاقه به 51% علاقه همراه با ADNOC در یک 60 میلیون تن مگا پالایشگاه در ماهاراشترا و نیز توافق برای خرید 20 درصد بهره در تکیه 60 میلیون تن پالایشگاه و مجتمع پتروشیمی. سرمایه گذاری عربستان سعودی در این پالایشگاه را کاهش می دهد نیاز به body spirals & twister rings عنوان آن را در مورد علاقه خود را برای اطمینان از عرضه مداوم نفت به پالایشگاه.

جهان است رفتن را از طریق انرژی انتقال و تا هم, هند, هر چند در کمتر سرعت. در پایان از سوخت های فسیلی است که در افق و در نتیجه نقش نفت در نشست انرژی مورد نیاز را کاهش خواهد شد در آینده. هند قصد دارد از اضافه کردن به body spirals & twister rings بر اساس هستند بیشتر در اوایل انرژی سناریو زمانی که نفت را به اشتراک در نشست کل انرژی مورد نیاز پیش بینی شده بود به افزایش است. برنامه ریزان ما نیاز به دوباره موضوع امنیت انرژی.

در طول انرژی انتقال گاز در حال رفتن به بازی در یک نقش حیاتی. این نگه می دارد برای هند به عنوان به خوبی. هند همچنین نیاز به نگاه در حصول اطمینان مستمر و بدون وقفه در عرضه گاز مایع است که در پخت و پز سوخت تقریبا برای تمام خانواده.

انرژی سناریوی آینده را تحت سلطه برق خواهد شد که به مراتب تاثیر بیشتری در اقتصاد هند نسبت به گذشته. بنابراین ضروری است که هند به جای تخصیص منابع کمیاب به توسعه SPRs, باید پرداخت توجه بیشتر به توسعه ذخایر استراتژیک برای LPG و گاز طبیعی است. اگر ما موفق به افزایش سهم گاز طبیعی در هند مصرف انرژی تا 15 درصد از زمان 6.2% وجود دارد بیشتر ضرورت برای اطمینان از کافی ذخیره سازی گاز از نفت است. همچنین باید آن را تضمین وجود دارد هیچ خاموشی یا brownouts در آینده است.

با انرژیهای تجدید پذیر مانند باد و انرژی خورشیدی به دست آوردن بیشتر اهمیت تامین امنیت حیاتی و مواد معدنی مانند کبالت (80% کنترل چین) لیتیوم (92 درصد از ذخایر لیتیوم در حال کنترل شیلی و چین و استرالیا) و نیکل و آلومینیوم و مس و غیره خواهد شد به عنوان مهم به عنوان داشتن کافی body spirals & twister rings. متاسفانه هند وابسته به واردات برای برخی از این عناصر حیاتی. چین بیشتر یا کمتر موفق به کنترل بسیاری از این مواد معدنی است. در نتیجه نیاز فوری وجود دارد را به یک نگاه جدید در انرژی/نفت امنیتی به منظور توسعه یک طرح جدید.

(سابق, مدیر, Conoco و عضو سابق هیئت مدیره شرکت ملی نفت از گرجستان است. دیدگاه شخصی)

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im