‘Talibanisation’ می ترسید در ساحل اروپا مراحل حضور و تکیه بر ما

رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی به تازگی نشستم با رهبران پنج Sahel کشورهای آفریقا اعلام مشکوک موفقیت در برابر جهادی گروه های تروریستی در منطقه است.

برای بیش از شش سال برخی از 4,500 نیروهای فرانسوی تا به حال شده است در مبارزه با دولت اسلامی در بیشتر صحرای آفریقا و القاعده مرتبط Jama دارد نصر آل اسلام وال Muslimin. این گروهها کنترل قلمرو و استخدام در یک گسترده ungoverned فضایی گسترده تر از طول مرز ایالات متحده با مکزیک و گسترده تر از ایالت تگزاس است.

فرانسه عملیات Barkhane پخش شد نازک اما پیشرفت آموزش یک نیروی مشترک از نیروهای شناخته شده به عنوان G5 Sahel متشکل از سربازان از مالی و نیجر چاد و بورکینافاسو و گینه بیسائو.

اما خشونت بود تیک تاک و گسترش است.

حملات علیه غیرنظامیان U. N. نظامی مربیان بومی و نیروهای در حال افزایش است. بی ثباتی گرفتار بورکینافاسو و تهدید غرب آفریقا را مهم اقتصادی کشورهای ساحلی.

فرانسه دستور داد تا 600 سربازان بیشتر به Barkhane در ماه فوریه است.

“ما نمی تواند اجازه تروریستی رژیم در درهای اروپا” ارتش فرانسه سرهنگ فردریک Barbry گفت: واشنگتن آزما در یک چت تصویری از کمیته مشترک دفاع از کارکنان دفتر مرکزی آن در پاریس است.

“ما هنوز هم فکر می کنم که امنیت در اروپا مشتق به طور مستقیم از ثبات در منطقه گفت:” از طریق یک مترجم. “نقطه عطف عملیات Barkhane صورت گرفت شش ماه پیش است.”

زمانی که فرانسه امن تعهد از 11 کشورهای اروپایی برای ارسال نیروهای نظامی به Liptako منطقه پوشش مناطق از مالی و نیجر و بورکینافاسو به عنوان بخشی از نیروی کار Takuba.

استونیایی نیروی دریایی سروان. Sten Sepper گفت: واشنگتن آزما که تعهد به فوریت مورد نیاز است.

“وضعیت در ساحل عاج پس از 2017 به طور چشمگیری تغییر کرده و رادیکال در حال افزایش است به غیر قابل قبول سطح تهدید برای کل منطقه [و] به اروپا,” او گفت: با توجه استونی تعهد از 50 سرباز به Takuba.

Sepper به یاد می آورد بازديد با U. N. نیروهایی که سال به سال مالی سرمایه از باماکو در جنوب کشور و تیمبوکتو در شمال.

“شما می توانید ببینید که وجود دارد این است که چیزی اشتباه است. در شهر تصویر بسیار نیست اما اگر می رفت تا به تیمبوکتو تصویر کاملا متفاوت بود,” او توضیح داد. “این شرایط سخت به خارج از جاده. آن را شن و ماسه. شما نیاز به تجهیزات خاص است. آن را بسیار آسان برای انجام برخی از کمین.”

او ادامه داد: “در کسانی که 5000 نیروهای Barkhane آن به نظر می رسد به اندازه کافی به دلیل آن است که یک بزرگ منطقه است.”

فرماندهی عملیات ویژه آفریقا فرمانده مسلح ، ژنرال Dagvin اندرسون گفت: واشنگتن آزما که هماهنگی با اروپایی ها است که کمک به کاهش آمریکا ردپا در منطقه در حالی که هنوز نگه داشتن چشم در تهدید رو به رشد.

“من به خصوص در مورد القاعده وابسته JNIM که بی سر و صدا ادامه به گسترش و تحکیم دستاوردهای سراسر منطقه ، “ما فرض می کنیم خطر بزرگ اگر ما حفظ آگاهی از تهدیدات مانند القاعده و دولت اسلامی در ساحل.”

آفریقایی نیروهای آماده نیست

کارشناسان می گویند که ایالات متحده و اروپا در حال جلوگیری از تروریست ها از به دست گرفتن کنترل دولت های ضعیف در ساحل عاج است که بومی نیروهای مسلح ممکن است نیاز به سالها آموزش برای محافظت از خود را دارند.

“می گویند با توجه به این آمار که وضعیت واقعا بهبود یافته است. این گسترش می تواند به خوبی به کشورهای همسایه” Kalev Stoicescu از مرکز بین المللی برای مطالعات دفاعی گفت: واشنگتن آزما از طریق تلفن از تالین.

Stoicescu گفت که به حاشیه رانده شده مردم در Liptako در حال ارائه پشتیبانی به تروریست ها و تکیه بر چند وجهی منابع درآمد است.

“تنها چیزی که شما می توانید انجام دهید این است که سعی کنید برای برنده شدن در این جمعیت که بر روی آنها حمایت را به نفع خود قلب و ذهن خود را به حمایت از تروریست ها که بسیار دشوار است,” او گفت:. “بدون آمریکا آن خواهد بود بسیار دشوار است — اگر در همه ممکن است به انجام برخی از چیزهایی.”

وی افزود: “اگر غربی ها بیرون نظامی پس از آن من فکر می کنم آن را به فرو ریختن در هرج و مرج وجود دارد. که ایده Talibanisation.”

جاد Devermont مدیر آفریقا برنامه در مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی گفت: واشنگتن آزما که مانند داعش و هدف از خلافت, گروه های تروریستی در ساحل بزرگ آرمان. حتی برخی از کنترل شمال مالی تا زمانی که فرانسه تحت فشار قرار دادند آنها را در سال 2012.

“این یک ائتلاف از گروه های مختلف که با هم کار کنند. این عامل در کشورهای مختلف. وجود گروه های مختلف قومی,” او گفت:.

Devermont گفت: بنیادگرای اسلامی و تروریست ها نیز موعظه در زبان های محلی از بورکینا فاسو و جنوب کشور مالی است.

“[ائتلاف] است به خصوص موثر در پیدا کردن بخش نهفته در درون جوامع بهره برداری از آنها و سپس با در نظر گرفتن قلمرو و یا ورزش غیر رسمی کنترل منطقه” او توضیح داد. “آنها تقریبا دو دهه تجربه در زمین و حاکم است.”

AFRICOM پشتیبانی در معرض خطر

ایالات متحده آفریقا فرمان در حدود 1,200 نیروهای نظامی در سراسر غرب آفریقا را فراهم می کند و حیاتی هوش نظارت و شناسایی و حمایت از اروپایی ها اما یک تخته سنگ سفید نقد و بررسی مبارز دستورات علت در ماه سپتامبر می تواند بکشد که حیاتی حمایت از اروپایی ها.

Barbry توصیف ایالات متحده قابلیت به عنوان “ضروری و حیاتی” در تئاتر اشاره کرد که ایالات متحده فراهم می کند و 40 درصد از آن در پرواز بر روی 10 درصد از تاکتیکی آسانسور و طبقه بندی شده اما “ضروری” درجه ای از هوش پشتیبانی می کند.

“ما خود را از پهپادهای و بسیار پربار هوش مبادلات,” او گفت:.

در اوایل ماه ژوئن ایالات متحده هوش نظارت و شناسایی کمک فرانسه راه اندازی یک عملیات در شمال مالی که به کشته شدن رهبر القاعده در مغرب اسلامی, Abdelmalek Droukdel و چند تن از همکاران خود را بالا.

“برای خنثی سازی از Droukdel آن بسیار مهم” Barbry تأکید کرد.

Sepper گفت: موفقیت Barkhane است که در حفاظت از جمعیت های محلی و کمک به نیروهای بومی نگه مناطق که به تازگی تروریستی تحت کنترل است. او همچنین گفت آمریکا ISR به طور موثر کمک به کوچک شدن منطقه وسیع.

“شما نیاز به بسیار خوب اینتل بسیار خوب در هوایی اینتل تصویر قادر به شروع به انجام درست عملیات در زمان مناسب — که در آن رادیکال های مناطق آموزش?” او گفت:.

یک مقامات وزارت امور خارجه آمریکا گفت: واشنگتن آزما که Sahel کشور را به مرحله قبل از کمک نظامی می تواند ایجاد ماندگار بهبود می باشد.

“نقش دولت در حاکم از جمله ارائه خدمات و کسب اعتماد شهروندان به همان اندازه اگر نه مهم تر برای ایجاد یک دولت اقتدار و ثبات و امنیت” این مقام گفت.

بین 2017 و 2019 در وزارت امور خارجه و آژانس ایالات متحده برای توسعه بین المللی به حدود 700 میلیون دلار در بهداشت و کمک های توسعه ای به G5 Sahel عضو سازمان ملل و $519.6 میلیون دلار در کمک های انسان دوستانه به این منطقه است.

یک فرستاده ویژه برای ساحل عاج منصوب شد در ماه مارس کمک می کند تا اطمینان دهم که کمک های ایجاد دولت پاسخگو.

اندرسون گفت که به عنوان دور به عنوان منطقه است, جلوگیری از تروریست پناهگاه امن مانند افغانستان یک بار بود است حیاتی برای امنیت ملی آمریکا.

“تهدید در ساحل بماند موجود در ساحل بدون تعامل” او گفت:.

ارتش آمریکا با شرکای هر دو فرانسوی و آفریقایی نیروهای شامل القاعده تهدید او گفت: با توجه به های اخیر Pensacola تیراندازی هماهنگ بود توسط یک گروه تروریستی است.

“با وجود این کار بزرگ انجام شده توسط فرانسه به ایالات متحده آمریکا و دیگر شرکای این تلاش ها در ساحل عاج فاقد وحدت تا به این نقطه” اندرسون گفت.

“من فکر می کنم Takuba کمک خواهد کرد متحد کردن متفاوت تلاش ها در این منطقه توسط operationalizing مالی نیروهای اجازه می دهد بیشتر پیشرفت,” او اضافه شده است.

با آمریکا خروج نیروهای نظامی از آلمان و با توجه به عقب کشیدن سربازان از پایگاه در سراسر جهان تعهد ایالات متحده به پرت و دور افتاده Sahel است به دور از مطمئن باشند.

اندرسون اشاره نیجر که در آن ایالات متحده به $100 میلیون هواپیماهای بدون سرنشین پایگاه هوایی به عنوان نمونه ای از همکاری موفق.

“همه رهبران آفریقایی که صحبت کردم به صلح و ثبات در کشور خود را,” او گفت:. “اما آنها نیاز به کمک های قابل توجهی به آن را دریافت.”

سفیر فرانسه متعهد به دراز مدت پیشرفت برای آموزش نیروهای بومی و تشویق بیشتر شرکای اروپایی برای کمک به.

Sepper خلاصه خطر از جمع از Sahel: “حتی اگر آن را بهبود نمی بخشد که مقدار حداقل آن را دریافت نمی کند بدتر است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de