Each year, about 60 million tonnes of new fibers are used to make garments, and no plausible concept exists on what to do with them when they are no longer needed. (Representative image)هر سال حدود 60 میلیون تن از الیاف جدید استفاده می شود به لباس و قابل قبول مفهوم وجود دارد در مورد چه باید بکنید با آنها را زمانی که آنها دیگر مورد نیاز است. (تصویر نماینده)

توسط Devashish دهار & Nitij سینگ

ایده پایدار مد نمی اغلب حلقه زنگ در سیاست دالان. دولت به درستی زحمت بیشتر در مورد نگرانی های. پایدار مد نظر گرفته شده است به زمان گذشته از نخبگان و دارای ارزش کمی در چشم سیاست ذینفعان. این اعتقاد نشان دهنده بی شماری در سیاست ملی اسناد که هیچ اشاره پایدار مد. این اسناد پس از تمام اسناد و مدارک جدی است که باید ملموس و تاثیر در زندگی اکثر سرخپوستان. پایدار مد نیست جدی گرفته شود چرا که افرادی که forayed به فضا ساخته شده است یک مورد فوتی و فوری از به همین دلیل آن مهم است و چگونه آن را منحرف و به جای پشتیبانی از اولویت های ملی و اقتصادی و توسعه و بهره وری از منابع و پاک کننده محیط زیست است.

اخبار مرتبط

صنعت مد است برخی از آمار تکان دهنده در تخریب محیط زیست. برای مثال می توانید آن را از 2700 لیتر آب برای تولید پنبه مورد نیاز برای ایجاد یک تی شرت. به عنوان در هر موسسه منابع جهانی, 5.9 تریلیون لیتر آب استفاده می شود هر سال برای پارچه رنگرزی به تنهایی. حدود 20 درصد از صنعتی آلودگی آب در جهان می آید از درمان و رنگرزی پارچه و حدود 8000 مواد شیمیایی مصنوعی استفاده می شود برای تبدیل مواد خام به نساجی. طبق گزارش دیگری در هر ثانیه معادل یک کامیون زباله از منسوجات است و یا سوخته و یا landfilled. هر الن مک آرتور بنیاد جهانی صنعت نساجی ساطع 1.2 میلیارد تن معادل CO2 در هر سال نزدیک به سطح تولید گازهای گلخانه ای از صنعت خودرو.

هند که سهم بالایی از جمعیت جهانی و افزایش قدرت خرید آن را کاملا می شود که هند به زودی شروع می شود, حسابداری برای سهم عمده ای در این آمار است. علاوه بر این وجود ندارد و معتبر بازیافت زنجیره ای برای میلیاردها تن از مد سریع اقلام فروخته شده در هر سال است. اکثر آنها ساخته شده از غیر-زیست تخریب پذیر با الیاف. هر سال حدود 60 میلیون تن از الیاف جدید استفاده می شود به لباس و قابل قبول مفهوم وجود دارد در مورد چه باید بکنید با آنها را زمانی که آنها دیگر مورد نیاز است. به عنوان یک نتیجه سه چهارم از این محصولات در حال دفع کردن در محل های دفن و یا سوزاندن گیاهان.

در حالی که هند ممکن است mainstreamed پایدار مد وجود دارد برخی از تلاش ها اتفاق می افتد بدون ‘صریح’ ذکر مدت است. مثلا Khadi و ایجاد صنایع کمیسیون (KVIC) در حال انجام یک کار خوب در ترویج khadi محصولات. آنها گره خورده است تا با مارک های پیشرو—Arvind میلز و Raymonds—و نیز کار با هوایی هند برای ترویج khadi محصولات. Khadi است که دیدن آن را ‘یوگا لحظه’ از بین المللی از تقاضا undergirded با تقاضا از نسل وای و افزایش آگاهی است. نیز, NITI Aayog این فروم برای شمال شرق نقش برجسته بامبو در توسعه شمال شرق. بیش از 60 درصد از هند بامبو است که در شمال شرق و دولت را به رسمیت می شناسد نقش خود را برای توسعه منطقه است. وجود دارد برخی از محصولات بامبو مانند زغال چوب بامبو فیبر است که می تواند مورد استفاده در صنعت مد است.

وجود دارد یک مورد فوتی و فوری برای پایدار مد در هند است که می تواند دستیابی به منابع بهره وری و کاهش ضایعات و میزان انتشار کربن—این همه در حالی که حمایت از هند توسعه اقتصادی است. چه راه هایی که در آن دولت و صنعت می تواند شریک برای این شود ؟

اولین پایدار مد باید در پیدا کردن یک صندلی هر زمان که صنعت منسوجات است که به ارمغان آورد به جدول. دوم دولت را نشان می دهد و صنعت می تواند به طور داوطلبانه مطابق ارسال اطلاعات از منابع مصرف شده در حالی که تولید یک محصول خاص است. می توانید یک تی شرت به آن اشاره کرد استفاده از x لیتر آب تولید می شود? سرخپوستان همواره آگاهانه مصرف کنندگان و این به طور خودکار منجر به مصرف معقول. سوم دولت می تواند نگه دارید و دوباره متصل کردن مبارزات مانند #wearlocalgoglobal یا #Indiaforindigenous که ترویج منسوجات محلی.

چهارم پایدار مد را می توان به عنوان یک اهرم برای FTAs به عنوان غرب همچنان به فشار برای شرایط کاری بهتر و بهره وری از منابع. صنعت نساجی در عمل در پشت زنجیر عرضه جهانی—که در آن ویتنام و بنگلادش حساب 6 درصد از سهم بازار چین به 34 درصد در حالی که هند برای حساب 4 درصد. پایدار مد می توانید در طول سال ظهور هند به عنوان مزیت رقابتی. پنجم, برخی از رفتار تغییرات باید پشتیبانی توسط هر دو دولت و صنعت. اگر ما با استفاده از محصولات مانند بامبو khadi کنف و غیره, ما ممکن است نیاز به شستن لباس های ما اغلب و همان را می توان ابلاغ شده توسط دولت است. این متناسب مستقیما با این جال شاکتی وزارت دیدگاه در حفاظت از محیط زیست. در نهایت ما باید برجسته چگونه متحده مانند اوتار پرادش و Uttarakhand باید سیاست بشود پایداری مانند آنهایی که در کنف تولید و ecnourage کشورهای دیگر به دنبال کت و شلوار. شاهدانه یکی از مهمترین و دوستدار پارچه و با استفاده از آب کمتر است و می توان نابود و لگدمال چند بار در سال است. این کمک خواهد کرد که در دو برابر شدن درآمد کشاورزان ،

جریان اصلی این موضوع این است که اولین و احتمالا سخت ترین وظیفه سیاست ساخت. اگر روشن وجود دارد مزایای ما می توانید شروع به برگزاری گفت و گوها در مورد این موضوع به درک بهتر خطوط پایدار مد. مسائل پایداری به راحتی می توان بخشی از جریان اصلی دستور کار اگر آنها صدمه دیده است نیست توسعه اقتصادی است. پریما نظر می رسد که پایدار صنعت مد را تنها کمک به توسعه اقتصادی در هند است.

دهار است که سیاست های عمومی متخصص, NITI Aayog و سینگ است که بنیانگذاران ASLEE

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im