روستایی بیهار ومیگوید جهانی نسبت به ثبت نام تحت MGNREGA

خانواده ها مایل کار غیر ماهر به جزر و مد بیش از شرایط سخت به طور معمول انتظار می رود به ثبت نام تحت مهاتما گاندی ملی روستایی تضمین اشتغال طرح (MGNREGS) اما روستایی بیهار به نظر می رسد مجموعه ای برای سرپیچی از این منطق است. پریما یک مطالعه از داده های منتشر شده توسط اتحادیه وزارت توسعه روستایی نشان می دهد که روستایی بیهار است ومیگوید جهانی نسبت به ثبت نام.

اطلاعات به روز شده تا 17 مارس نشان می دهد که 180.4 لاخ خانوار روستایی در بیهار تا به حال ثبت شده تحت MGNREGS اما تنها کسری تا به حال خواستار آن کار می کنند. که ممکن است در حدود 90 درصد از تعداد کل خانوارهای روستایی بیهار. برآورد دقیق از تعداد کل خانواده ها شناخته خواهد شد تنها زمانی که سرشماری ورزش انجام شده است. اطلاعات موجود نشان می دهد که وجود دارد 168.3 لاخ خانوارهای روستایی بیهار در سال 2011 و اگر این تعداد افزایش یافته گفتن 15 درصد از تعداد خانوارهای روستايی در کشور خواهد شد در حدود 194 لاخ خانوار.

از ثبت نام خانوار, بیش از 90 درصد برگزار می شود کار, کارت, و فقط حدود 25 درصد از کسانی که در کار, کارت, کرده بودند خواستار کار در سال جاری است. به همان اندازه مهم است که کمتر از 1 درصد از کسانی که ارائه شده اشتغال در حال اتمام 100 روز کار می کنند. این MGNREG عمل اجتماعی ، فرهنگی دولت برای ارائه به 100 روز از کار به خانواده آنها باید به دنبال اشتغال است.

همچنین قابل توجه است که بیهار حساب برای کمترین تعداد خانوارهای روستايی ثبت شده تحت این طرح در حال حاضر outnumbering, Uttar Pradesh بیش از شش لاخ خانوار. اما تعداد خانوارهای روستايی از بیهار با MGNREGS کار, کارت, کمی پایین تر از اوتار پرادش است. در مورد 163.9 لاخ خانوار روستایی از بیهار برگزار شد کار کارت در مقایسه با 165.5 لاخ خانوار روستایی از, Uttar Pradesh. که بیش از حد ممکن است تغییر در سال مالی آینده اگر بیهار همچنان به حفظ شتاب روند کار صدور کارت. پس 2016-17 بیهار صادر کرده است تقریبا 47 لاخ کار, کارت, یا 11.7 لاخ به طور متوسط در یک سال نسبت به کمی زیر 32 لاخ صادر شده توسط اوتار پرادش (7.9 لاخ از یک سال) در طول همان دوره است.

فعالان و محققان نظارت بر اجرای MNREGS می گویند که این تعداد ممکن است متورم شود به عنوان بسیاری از خانواده ها را ثبت نام کرده اند بیش از یک بار – برخی از تکراری ثبت نام را می توان به خطاها و اشتباهات در ثبت نام اولیه. اغلب خانواده ها و مقامات ترجیح می دهند دوباره ثبت نام به جای تصحیح اشتباهات آن را به عنوان ساده تر است حتی اگر که نتایج در دو شمارش برخی از خانواده ها.

دولت نیز دیده می شود به شدت ثبت نام خانواده ها در طول سال. که بیش از حد خواهد بود مسئول برای دولت به سطح نزدیک به جهانی ثبت نام خانوارهای روستايی.

Ashish Ranjan از Jan Jagaran شاکتی Sangathan یک اتحادیه برای unorganised کارگران در شمال Bihar, ویژگی های همگرایی بسیاری از طرح های با MGNREGS به عنوان یک عامل مهم برای گسترش مي يابد. این طرح که با ارائه کمک های مالی برای ایجاد دارایی برای استفاده فردی از خانواده ها به جای جامعه از جمله زیرساخت برای دام از جمله گاو و مرغ, مزرعه زیرساخت برای آبیاری مانند حوضچه ها و برداشت آب ساختار و زیرساخت های لازم برای ترویج شیلات.

گنجاندن ساخت و ساز از یک خانه تحت ایندیرا Awas Yojana (در حال حاضر تغییر نام داد Pradhan Mantri Awas Yojana – Gramin) در MGNREGS بیش از حد ارائه یک انگیزه برای مردم به ثبت نام تحت تضمین اشتغال طرح Ranjan توضیح داد. در حالی که هزینه ساخت و ساز از خانه با توالت های ارائه شده در زیر Awas Yojana دستمزد کامپوننت برای کار ماهر ارائه شده است از MGNREGS بودجه. وزارت توسعه روستایی است ثابت و دستمزد جزء در 90-95 فرد-روز برای ساخت و ساز از خانه ها از جمله حداقل 25 متر مربع و هزینه ساخت و ساز در ₹1.2-1.3 لاخ.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im