نتیجه دهلی مجمع انتخابات به عنوان خوانده شده به عنوان یک شمارنده به “تفرقه سیاست’ از BJP. اما برخی از اعضای خصوصی’ اسکناس در (UCC) و کنترل جمعیت پیشنهادی توسط حزب نمایندگان در مجلس آن را روشن است که هدف این است که فشار از جمله موضوعات بحث برانگیز است که نزدیک به BJP قلب.

جمعیت کنترل لایحه منتقل BJP ایدئولوگ Rakesh سینها در طول موسمی جلسه است که “برای احیای تلاش در جهت ترویج کوچک-خانواده هنجارهای تا دو فرزند در هر واجد شرایط زن و شوهر”.

سینها می گوید: در بیانیه ای در اشیاء و دلایل ” است که آن را ضروری است برای خانه به تحول عملی و خوب فکر کردن استراتژی به آدرس نوظهور دموگرافيک و مرتبط با نیازهای توسعه از 1.35 میلیارد نفر است.

“به عنوان یک استارت سریع آن ممکن است مناسب برای تشویق جمعیت هند به انتخاب کردن برای کوچک خانواده هنجارهای تا دو فرزند. این انتخاب باید مزایای متعدد ترازو – سلامت زنان و کودکان را بهبود بخشد بار از نظر سلامت و هزینه های فرصت از دست رفته هزینه به کار خانوادگی را کاهش می دهد و زنان را پیدا خواهد کرد به صرف زمان در مدرسه/دانشکده/دانشگاه و تبدیل شدن به مجهز برای پیدا کردن اشتغال/معیشت,” او می گوید.

خصوصی عضو لایحه می گوید که کسانی که نقض کوچک-خانواده هنجار و باید بیش از دو فرزند باید “واجد شرایط به سود مشوق ها و منافع” مانند “دریافت کاهش یارانه ها در امور مختلف وام دریافت کاهش می یابد مزایای عمومی سیستم توزیع به تعیین مناسب دولت واجد شرایط برای وام از بانک یا موسسه مالی در بالاتر از موجود نرخ بهره دریافت نرخ بهره پایین تر بر صرفه جویی در ابزار در بانک ها و ابزار های سرمایه گذاری در سهام.”

سینها به نقل نمونه هایی از کشورهایی مانند کره جنوبی و سنگاپور و ویتنام و بنگلادش و تایلند است که به طور موثر اجرا شده کوچک-خانواده هنجار و بهره مند از جمعیتی با استفاده موثر سیاست های اقتصاد کلان و حکومت داری خوب.

این لایحه در حال بررسی است و با Rajya سبها.

یونیفرم مدنی

دو خصوصی اعضای صورتحساب — یک متمم قانون اساسی لایحه پیشنهاد یکنواخت مدنی نمی تواند معرفی شده در Rajya سبها زیر تظاهرات توسط مخالفان.

قانون اساسی (متمم) لایحه 2019 (درج یک مقاله جدید 14A و حذف ماده (44) پیشنهاد شده توسط BJP MP Narayan لعل Panchariya در طول زمستان در جلسه بود به معنای ارائه می کند که “دولت نباید تبعیض در امور شخصی قوانین بر روی زمین از دین و همچنین به حذف اصل 44 قانون اساسی است.” اصل 44 می گوید: “دولت باید تلاش برای ارائه آن به شهروندان یکنواخت مدنی (UCC) در سراسر قلمرو هند است.” Pancharia گفت: او به ارمغان خواهد آورد این لایحه در قالب های مختلف در زمان های مختلف.

یکی دیگر از لایحه, یونیفرم مدنی در هند لایحه توسط ارشد بی جی پی MP از راجستان Kirodi لعل مینا بود به ارائه برای قانون اساسی ملی بازرسی و بررسی کمیته برای آماده سازی یک قانون مدنی و در اجرای آن “در سراسر قلمرو هند و برای مسائل متصل با آن و یا اتفاقی به آنها نمیدهد.”

مخالفان استدلال می کردند که هر دو صورتحساب در برابر قانون اساسی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su