زمین لرزه قدرتمند تکان آلاسکا شهرهای تولید سونامی کوچک

یک زلزله قدرتمند آلاسکا ساحل جنوبی در حال تکان جوامع ساحلی در اواخر سه شنبه و برخی از ساکنان به طور خلاصه درهم برای زمین بالاتر بیش از ترس از سونامی است.

وجود دارد هیچ گزارش فوری از آسیب در کم جمعیت منطقه از دولت و هشدار سونامی لغو شد پس از این قدر زلزله 7.8 کردن شبه جزیره آلاسکا تولید یک موج کمتر از یک پا.

با توجه به زمین شناسی ایالات متحده زلزله زده شنبه در 10:12 بعد از ظهر به وقت محلی و centreed در آب 65 مایل (105 کیلومتر) جنوب-جنوب شرقی از جامعه کوچک از پریویل در عمق 17 مایل (28 متر).

به دلیل temblor محل در نزدیکی جوامع در امتداد شبه جزیره آلاسکا را تجربه نکرد تکان دادن است که به طور معمول همراه با آن بزرگی یک زلزله گفت: Michael غرب ایالت آلاسکا زلزله شناس.

این بدان معنا نیست که آنها را از طریق آن خواب و غرب گفت: ساکنان شهرهای کوچک در یک صد مایل (160 کیلومتر) از زمین لرزه گزارش بسیار قوی و تکان دادن. برخی از تکان دادن نیز احساس بیش از 500 مایل (805 کیلومتر) دور در لنگرگاه منطقه غرب گفت.

هیچ گزارش از هر گونه آسیب کودیاک پلیس گروهبان. مایک جور گفت: اوایل صبح روز چهارشنبه.

بدون آسیب گزارش شده است. همه چیز اسمی است. Kodiak حدود 200 مایل (320 کیلومتر) شمال شرقی که در آن زلزله متمرکز شد.

این هشدار سونامی باعث ساکنان ساحلی به تخلیه به زمین بالاتر با رسانه های اجتماعی پست های نشان دادن صف های طولانی از مردم در حال فرار از شهرها مانند هومر و کودیاک به عنوان سونامی sirens wailed در پس زمینه.

در جزیره کودیاک محلی دبیرستان و کاتولیک درهای خود را به آسمان به Anchorage Daily News گزارش شده است.

ما باید یک دبیرستان پر از مردم گفت: لری LeDoux, سرپرست از Kodiak منطقه مدرسه. من شده است با عبور از ماسک پس از اولین آژیر صدا به او گفت: اخبار روزانه.

همه چیز را به عنوان آرام به عنوان می تواند. ما احتمالا 300 400 نفر از مردم با پوشیدن ماسک او گفت: قبل از این هشدار لغو شد.

سونامی هشدار عادی برای افرادی که در کودیاک.

مسئولان ملی مرکز هشدار سونامی در Palmer, آلاسکا, شروع, تماس سونامی مشاوره و هشدارهای پس از یک موج کمتر از 1 فوت (30 سانتی متر) ثبت شده در جامعه از شن و ماسه نقطه.

من ممکن است انتظار می رود کمی بیشتر آب, اما من خوشحال هستم که وجود ندارد گفت: David Hale ارشد وظیفه دانشمند در سونامی مرکز.

روز سه شنبه زمین لرزه قدرتمند تر از قدر 7.1 زلزله که باعث آسیب در منطقه لنگرگاه در نوامبر سال 2018 است.

این زلزله منتشر شد حدود 15 برابر مقدار انرژی است که به عنوان زلزله گفت: غرب دولت زلزله شناس.

بیش از ده ها پس لرزه از قدر 4.0 یا بالاتر گزارش شد و بلافاصله پس از زلزله گفت: از آلاسکا, زلزله مرکز در دانشگاه آلاسکا فیربنکس.

آلاسکا است که فعال ترین زمین لرزه دولت است. نزدیک به 25000 زمین لرزه ثبت شده در آلاسکا پس Jan. 1 با توجه به مرکز. (

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>