یک هواپیمایی پگاسوس هواپیما پرواز به استانبول فرودگاه سابیها گوچن skidded از یک مرطوب باند و شکست را به سه قطعه پس از فرود در روز چهارشنبه کشته شدن سه نفر و مجروح شدن 179 وزیر بهداشت Fahrettin Koca گفت.

سه نفر در بیمارستان درگذشت با 179 از 183 سرنشین زخمی Koca به خبرنگاران گفت: در استان شرقی از ون. مجروح شد و تحت درمان در 18 نزدیکی بیمارستان علی Yerlikaya فرماندار استانبول در حال گفت و اضافه کرد که این هواپیما حامل 177 مسافر و شش خدمه از استان ازمیر. “هواپیما نمی تواند نگه دارید و بر روی باند فرودگاه به علت آب و هوا و شرايط skidded حدود 50 تا 60 متر” Yerlikaya خبرنگاران در فرودگاه.

بوئینگ 737-86J تقسیم به سه قطعه پس از آنچه Yerlikaya گفت: یک قطره از حدود 30 تا 40 متر (98 به 131 ft) در انتهای باند فرودگاه. فیلم نشان داد که هواپیما فرود و در ادامه در سرعت بالا خاموش باند.

پروازها شده بود منحرف به فرودگاه استانبول در حالی که باند در سابیها گوچن بسته شد, حمل و نقل, وزیر Cahit Turhan گفت. اما Sabiha Gokcen Airport اعلام کرد باند بود بازگشایی از 4 صبح (0100 GMT) و وب سایت خود را نشان داد پرواز کرده بود از سر گرفته و در صبح روز پنج شنبه.

پگاسوس (Pegasus) در بیانیه ای گفت: این هواپیما رفته بود باند فرودگاه و مسافران تخلیه شدند اما یک سخنگوی شرکت به هیچ جزئیات بیشتر. پخش NTV گفت: این هواپیما تا به حال اقدام به زمین سنگین tailwinds با وجود گذشته دو پرواز داشتن ایران به دلیل وزش باد. تلویزیون فیلم نشان داد هواپیما بدنه و همچنین به عنوان یک بخش در نزدیکی دم شکسته بود ،

مسافران شده بود منجر به هواپیما ذخیره کردن بر روی یک پچ از چمن در کنار باند. ده ها تن از پرسنل واکنش های اضطراری همراهی مسافران قبل از حمل آنها را بر روی برانکارد. در اوایل فیلم نشان داد بخشی از بیرونی هواپیما هم آتش گرفته بود که رسانه های دولتی گفت: آتش نشانان در حال خاموش کردن.

خطوط هوایی ترکیه گفته بود آن کرده بود لغو پروازها در داخل و خارج از سابیها گوچن برای روز شنبه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de