هیچ پیروز در جنگ جهانی بیش از قیمت نفت

In 2014, to increase their market share, Saudi Arabia started the third WOPW to compete with US shale oil producers. در سال 2014 برای افزایش سهم بازار خود را, عربستان سعودی آغاز شده سوم WOPW به رقابت با نفت شیل ایالات متحده تولید کنندگان.

توسط Bhamy V Shenoy

پس از تشکیل اوپک وجود داشته است چهار عمده جهانی نفت-قیمت جنگ. در سال 1986 قیمت کاهش یافت و به زیر تک رقمی در سال 1997 زمانی که عربستان سعودی ناراحت شدند در مورد ونزوئلا جاری شدن سیل در بازار آمریکا قیمت کاهش یافت و از 20 دلار در هر بشکه به مبلغ 10; در طول 2014-2016 آن کاهش یافت و به عنوان کم به عنوان $26; و یکی از ما در حال حاضر با کاهش قیمت نزدیک به 20 دلار در هر بشکه رسید.

اخبار مرتبط

قیمت چنین جنگ های رخ داده در آمریکا به زودی پس از نفت کشف شد وجود دارد. این بود تنها پس از تگزاس راه آهن به وجود آمد که از جمله جنگ قیمت متوقف شده است. در سطح بین المللی تا زمانی که تشکیل اوپک در سال 1960 آن هفت خواهران—متشکل از شرکت های بزرگ نفتی مانند اکسون شورون, Shell, BP, و غیره—که کنترل تولید نفت و قیمت گذاری.

چند سال پس از اوپک به وجود آمد, آن شروع به کنترل قیمت ها. اما زمانی که تقاضا بیش از عرضه—به دلیل اختلال در 1973 (اول نفت شوک) و 1977-78 (دوم نفت شوک)—اوپک فقط به دنبال افزایش قیمت نفت ،

سه قیمت جهانی نفت جنگ (WOPW) آغاز شد عربستان سعودی است. زمانی که دیگر اعضای اوپک را دنبال نمی کند, سهمیه و انضباط و عربستان تولید کاهش یافت و به یک ناراحت کننده سطح سعودی باز ضربه بزنید برای به دست آوردن سهم بازار. زمانی که قیمت کاهش یافت و به سطوح بسیار پایین از دیگر اعضای اوپک توافق برای محدود کردن تولید خود را سهمیه بندی.

در سال 2014 برای افزایش سهم بازار خود را, عربستان سعودی آغاز شده سوم WOPW به رقابت با نفت شیل ایالات متحده تولید کنندگان. این کشور همچنین می خواستم به توقف رایگان-بارگذاری توسط غیر اعضای اوپک. این در نهایت منجر به قیمت رها کردن به 26 دلار/بشکه رسید.

به تعجب از عربستان سعودی نیز که از دیگر اعضای اوپک آمریکا تولید نفت شیل همچنان به افزایش است. عربستان سعودی می رود که وقتی قیمت نفت کاهش یافت و به 70 دلار/بشکه ظاهرا سطح تراز بین سود و قیمت ما از تولید نفت شیل تعطیل خواهد شد. در صورتی که ما در ادامه به افزایش تولید و حتی بسیار پایین تر قیمت نفت است.

آن است که همیشه acrisis که نیروهای حتی رقبا به همکاری برای پیدا کردن یک راه حل است. در سال 2016 اوپک در پی و قادر بود برای به دست آوردن حمایت از دیگر کشورهای صادرکننده نفت به رهبری روسیه برای تشکیل اوپک+. اوپک+ موفق به ایجاد ثبات در قیمت نفت در محدوده 50 دلار به 70 دلار در هر بشکه تا زمانی که جهان با آن مواجه black swan رویداد توسط راه از شیوع کروناویروس.

حتی اخیرا در فوریه سال زمانی که جهان شروع به دریافت اخبار از شیوع در چین IEA EIA و اوپک انتظار می رود تقاضای جهانی نفت برای افزایش حداقل یک میلیون بشکه در روز (mmbd) و یا بیشتر. حتی با این افزایش و در حال حاضر 1.7 mmbd تولید برش بازار دچار مازاد. در مارس 5, اعضای اوپک توافق کردند که در یکی دیگر از کاهش 1.5 mmbd ارائه شده است که روسیه هم موافق است. اما به تعجب و شوک از عربستان سعودی و روسیه حاضر به رفتن همراه با هر گونه کاهش تولید و راه می رفت از این نشست است.

بازار بود و انتظار چنین نمایشی توسعه است. بنابراین چهارم WPOW آغاز شده همراه با بحران اقتصادی جهانی—یک نتیجه مستقیم از شیوع کروناویروس. به زودی پس از فروپاشی اوپک+ مذاکرات قیمت 30 درصد کاهش یافت و از آن پس بوده است در حال سقوط در هر روز است.

روسیه با این ادعا که آن را می تواند افزایش تولید 0.3-0.5 mmbd. عربستان سعودی شده است تهدید به تولید اضافی 2.5-3 mmbd و دیگر کشورهای خلیج فارس ممکن است اضافه کردن یکی دیگر mmbd. کل جهان عرضه نفت ممکن است با افزایش نزدیک به 4 mmbd. آن را برخی از زمان برای ما تولید شیل به پایین آمده به عنوان یک نتیجه از کاهش قیمت نفت. حتی به عنوان عرضه شد افزایش تقاضای نفت شده است و در حال سقوط به دلیل شیوع کروناویروس.

به نظر می رسد تاثیر سارس CoV-2 شیوع در چین پهن و اقتصاد است که به آرامی شروع به بازگشت به حالت عادی. در بسیاری از کشورهای دیگر این است که یک داستان متفاوت است. با کشورهای قفل کردن کارکنان از شرکت های بزرگ کار از خانه مجبور اجتماعی فاصله و داخلی و مسافرت های بین المللی محدود نفت تقاضا ممکن است سقوط تا آنجا که 5 mmbd در طول سه ماهه آینده. این جهان ممکن است به صورت یک نفت مازاد از 9 mmbd ساختن آن دشوار برای اوپک برای تعادل عرضه و تقاضا است. هرگز در شصت سال سابقه اوپک شده است وجود دارد یک افزایش چشمگیر در عرضه نفت و یا شدید کاهش در تقاضا.

در جریان عرضه و تقاضا تعادل آن است که هزینه های حاشیه ای است که با قرار دادن یک حد پایین تر در قیمت نفت. در سومین WOPW قیمت کاهش یافت به عنوان کم به عنوان $26/هر بشکه شاید هزینه های حاشیه ای که در آن زمان. پس از صنعت نفت بوده است قادر به رسیدن به بزرگ دستاوردهای بهره وری از آن زمان به بعد قیمت ممکن است به سقوط حتی سطوح پایین تر—به عنوان کم به عنوان $20/بشکه خواهد بود که یک فاجعه برای صنعت نفت است.

این خبر خوبی برای واردات نفت کشورهایی مانند هند در کوتاه مدت. هنگامی که تقاضا برای نفت میدارد تا دوباره قیمت ها ممکن است خطا به دلیل محدود نفت ظرفیت تولید (حتی اگر ما تولید شیل میدارد تا دوباره) صدمه زدن به نفت و واردات کشور وجود دارد تقدم تاریخی برای این.

یکی دیگر از پیامد کاهش قیمت نفت می تواند کاهش سرعت در انتقال انرژی. در این زمان قیمت نفت انرژیهای تجدید پذیر برگزار خواهد شد کمتر جاذبه است. شاید عربستان سعودی و دیگر اعضای اوپک که بودجه را تحت استرس شدید ممکن است در قرعه کشی برخی از راحتی از این ناخواسته توسعه است.

همانطور که برای روسیه وجود دارد نظریه برای توضیح غیر منتظره عدم همکاری با اوپک به خصوص با توجه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نزدیکی به تاج و تخت شاهزاده محمد بن سلمان. یک نظریه این است که روسیه می خواست به ‘مجازات’ آمریکا برای تحریم علیه جریان نورد-2 خط لوله گاز با وادار کردن ما شیل شرکت به ورشکستگی است. یکی دیگر از نظریه ادعا می کند که با کاهش عربستان سعودی در جریان نقدی, روسیه می خواست برای جلوگیری از توسعه Jafurah شیل گاز در عربستان سعودی, که در غیر این صورت در رقابت با صادرات گاز-صادرات.

ممکن است که روسیه متعهد عظیم اشتباه—آن را نمی ممکن است انتظار می رود به سقوط به زیر 40 دلار در هر بشکه رسید. پس از روسیه بودجه تراز بین سود و قیمت $42/هر بشکه آن امیدوار بود به مدیریت با کاهش قیمت نفت. در صورتی که این کشور استراتژی به سختی شکست خوردند.

به عنوان چهارمین جهانی قیمت نفت جنگ ویران کردن در بخش انرژی همراه با یک پتانسیل اقتصادی جهانی بحران وجود دارد روشن برندگان. به احتمال زیاد بیش از همه بازنده هستند—قطعا در میان مدت با انتقال انرژی به تعویق افتاد.

نویسنده سابق, مدیر, Conoco و عضو سابق هیئت مدیره شرکت ملی نفت از گرجستان است. دیدگاه شخصی

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>