این Brihanmumbai Municipal Corporation (BMC) را توسعه کیفیت هوا نظارت بر شبکه در سراسر 90 محل در بمبئی. این خواهد شد آن را به بزرگترین شبکه در هندوستان طبق یک گزارش در Hindustan Times

این پروژه به احتمال زیاد به پایان رسید بیش از پنج سال آینده. این پروژه بلند پروازانه خواهد بود بودجه توسط باشگاه و بازیکنان خصوصی. باشگاه در حال برنامه ریزی برای سرمایه گذاری ₹9.5 کرور به نصب 80 در زمان واقعی تهویه ایستگاه های مانیتورینگ. این ایستگاه را به محل عاقلانه به روز رسانی بر روی کیفیت هوا. در حالی که 10 موبایل سنسور (در Brihanmumbai تامین برق و اتوبوس حمل و نقل) را جمع آوری نمونه ها از نقاط مختلف شهر به تجزیه و تحلیل کیفیت هوا HT گزارش شده است.

برنامه این است که برای ذخیره کردن بزرگترین شبکه از کیفیت هوا نظارت بر سبقت دهلی نو است که 38 مانیتور در حال حاضر.

در حال حاضر بمبئی 30 کیفیت هوا در ایستگاه های مانیتورینگ. 15 ایستگاه های تحت ماهاراشترا کنترل آلودگی هیئت مدیره (MPCB), 10 تحت سیستم کیفیت هوا آب و هوا پیش بینی و تحقیقات (صفر) و پنج تحت BMC.

تصمیم گیری ساخته شده بود به عنوان بمبئی شاهد افزایش ذرات معلق با غلظت 80 درصد از سال 2007 تا سال 2018 است. PM10 (جامد و مایع ذرات کمتر از 10 میکرون معلق در هوا) غلظت به بالاترین سطح خود در 20 سال در سال 2018 در 162 microgrammes در هر متر مکعب (µg/m3). افزایش آلاینده سطح هشت برابر استانداردهای بین المللی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im