بیش از 100 تروریست کشته در آفریقا در طول عملیات نظامی

French و نیروهای آفریقایی اعلام کرد که بیش از 100 “تروریست” کشته شدند طی یک عملیات اخیر که همچنین منجر به تشنج از ساخت بمب تجهیزات.

نیجر وزارت دفاع در بیانیه ای گفت: هفته گذشته که “120 تروریست ها خنثی شده است” در این عملیات که در مربوطات این کشور Tillaberi منطقه که هم مرز بورکینافاسو و مالی است و با تجربه چندین حملات توسط گروه های جهادی بیش از چند سال گذشته است. هیچ فرانسوی یا Nigerien نیروهای کشته شدند در این عملیات است.

Issoufou Katambe, نیجر, وزیر دفاع با تمجید از همکاری با نیروهای “در جنگ علیه تروریسم است.” گروه وابسته به دولت اسلامی و القاعده عمل در آن بخش از کشور و خشونت وجود دارد آواره برخی از 78,000 مردم است.

فرانسه افزایش آن حضور نظامی خود را در منطقه در اوایل این سال و نیجر افزایش محدودیت ها توسط بسته شدن بازار و ممنوعیت موتور استفاده پس از حملات گروه های تروریستی کشته 174 Nigerien سربازان در ماه دسامبر و ژانویه.

در کشور همسایه بورکینافاسو اسلامی گروه های جهادی را هدف قرار داده اند کلیساها با یک حمله در این ماه دو قتل ده نفر و مجروح شدن 18 بیشتر. در ماه مه گذشته یک گروه از حدود 20 تا 30 شبه نظامیان وارد یک کلیسای کاتولیک در بورکینا فاسو و کشته شدن شش نفر از جمله کشیش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>