مواد مخدر مولکول است که وعده برای کمک در درمان اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS), نادر, بیماری سیستم عصبی شناخته شده است توسط محققان در انستیتو تکنولوژی هند حیدرآباد (IITH).

با داروهای شناخته شده در درمان ALS است که یک بیماری ناتوان کننده عصبی بیماری مولکول کد نام AIM4′ افزایش انتظارات. گزینه های درمانی محدود به دو داروهای موجود برای مدیریت این بیماری است.

در سطح جهان به این بیماری نیز شناخته شده به عنوان بیماری لو گریگ.’ در هند بروز کمتر از یک لاخ. این بیماری به شدت تحت تاثیر حرکات ارادی عضلات و می تواند منجر به فلج و مرگ است. آن رخ می دهد با توجه به تغییرات در ژن خاص که ممکن است باعث عوامل مانند سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض سموم و فلزات و آفت کش ها.

تحقیقات در حال انجام در سراسر جهان برای پیدا کردن بیشتر مواد مخدر موثر است که می تواند دستگیری این اختلال و نه صرفا مدیریت علائم است. چنین تحقیقاتی باید اول شناسایی علل بروز ALS می گویند IITH تیم به رهبری توسط dr widad Kumar Patel, Sandeep سینگ و Rajakumara Eerappa دانشکده از گروه بیوتکنولوژی و Ganesan Prabushankar گروه شیمی و هفت تحقیقات دانشمندان است. آنها یافته های خود را در International Journal of Biological Macromolecules.

نتایج دلگرم کننده

با توجه به dr widad کومار پاتل “یکی از علل ALS است که تغییرات در ژن های کد مهم پروتئین به نام TDP-43. ژن تغییر تغییر پروتئین که در نتیجه آن مایع-مایع فاز جدایی. این فاز جداسازی و به نوبه خود باعث می شود که پروتئین ها را به سپرده در سلول های عصبی و در نتیجه neurodegeneration.”

به ‘چالش سطل یخ” که ویروسی رفت و در ایالات متحده و بریتانیا در سال 2014 ایجاد آگاهی در مورد این بیماری در میان مردم است. این بیماری نسبتا ناشناخته در هند اگر چه سرخپوستان به نظر می رسد در اوایل شروع این بیماری نسبت به مردم غرب نشان دهد و طولانی مدت علائم و پیشرفت بیماری.

در سال 2016 پاتل و Prabushankar در بر داشت یک مولکول کوچک به نام “AIM4” که به نظر می رسید بهتر از سایر مولکول های مطالعه در سراسر جهان در توانایی آن در مهار تجمع غیر طبیعی از TDP-43 در آزمايشگاه ALS بیماری مدل سیستم.

مسلح با این دانش IITH دانشمندان اقدام به تجزیه و تحلیل این مولکول و مطالعه آن اقدام TDP-43, پیش بینی که چگونه آن را به طور بالقوه مانع از رسوب پروتئین در سلول های عصبی و نتایج دلگرم کننده است.

این تیم تحقیقاتی نیز از طریق مطالعات محاسباتی که AIM4 خاص اتصال سایت در این پروتئین و اتصال انرژی محاسبات نشان داده است که پیوند میان AIM4 و جهش پروتئین انرژی مطلوب است که باعث می شود آن را امیدوار کننده داروی بالقوه برای درمان ALS.

“این کار یک گام مهم رو به جلو در زمینه درمان این بیماری عصبی ALS به عنوان گزینه های فعلی برای ALS حداقل و یا حتی غیر موجود” می گوید پاتل.

وجود دارد نیاز به کار بیشتر برای توسعه داروهای ALS و شاید حتی دیگر عصبی بیماری احساس محققان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی