مالزی: Mahathir و انور در مرحله نهایی مسابقات در میان آشفتگی

مالزی چند دهه رقبای سیاسی Mahathir محمد و انور ابراهیم مجموعه ای از ادعاهای منجر به جنوب شرقی آسیا کشور روز چهارشنبه پس از Mahathir را شوک استعفای نخست وزیر موجب آشفتگی.

مبارزه بین Mahathir و 94 و انور, 72, که تشکیل یک پیمان را به نفع خود یک 2018 انتخابات شکل گرفته مالزی, سیاست برای بیش از دو دهه است و در ریشه آخرین بحران است.

Mahathir جهان قدیمی ترین رئیس دولت در نقش خود به عنوان نخست وزیر موقت, پیشنهاد یک متحد دولت بدون حزب سیاسی و تعلقات در یک زمان مالزی چهره یک اقتصاد ضعیف و تاثیر جدید کروناویروس. “سیاست و احزاب سیاسی باید کنار گذاشته در حال حاضر” Mahathir گفت: در یک پیام تلویزیونی. “من پیشنهاد می کنم یک دولت است که تراز وسط قرار دارد با هر اما تنها prioritises منافع کشور است.”

انور بعد گفت که او مخالف تشکیل یک “backdoor دولت” است و سه طرف از سابق Pakatan ائتلاف حاکم پیشنهاد کرده بود نام خود را به شاه به عنوان نامزد برای نخست وزیر. “ما منتظر تصمیم پادشاه” او در یک کنفرانس خبری گفت.

به تلاش برای پایان دادن به بحران سلطان عبدالله سلطان احمد شاه بوده و جلسه تمام 222 انتخاب اعضای مجلس بیش از دو روز. کسانی که در این جلسات گفت: از آنها خواسته شد به نام مورد علاقه خود را نخست وزیر و یا اینکه آیا آنها می خواستند تازه انتخابات است.

انور را Parti Keadilan Rakyat (PKR) و یا مردم عدالت حزب اتحاد 39 کرسی و اتحاد شرکای بالقوه می تواند آن را یکی دیگر از 62.

در حالی که برخی از سیاستمداران را آشکارا ابراز پشتیبانی از Mahathir به ماندن در اتاق آن روشن نیست که آیا به اندازه کافی از آنها را از او حمایت کردند.

سیاسی و برهم کردن

فرار بين انور و Mahathir کمک فوری آخرین بحران پس از Mahathir در برابر فشار برای تنظیم یک تاریخ برای یک وعده انتقال قدرت به انور ساخته شده پیش از سال 2018 انتخابات.

و همچنین روابط شخصی و سیاست در مالزی شکل گرفته است توسط یک درهم و برهم کردن از قومی و مذهبی ، تا حد زیادی با کشور مسلمان از 32 میلیون نفر است که بیش از نیمی قومی مالایی اما بزرگ قومی چین و هند و دیگر اقلیت ها.

یک دولت وحدت برش در سراسر خطوط حزب می تواند به Mahathir بیشتر قدرت از طی یک طلسم به عنوان نخست وزیر از سال 1981 تا بازنشستگی اش در سال 2003. اما این ایده رد شد در روز سه شنبه توسط یک اتحاد از چهار حزب از جمله ایالات مالزی سازمان ملی (UMNO) که حکومت مالزی برای شش دهه تا شکست Mahathir ائتلاف در سال 2018 است.

چهار احزاب گفت: آنها گفته بود پادشاه آنها می خواستند یک انتخابات جدید به جای آن. پس از شکست در انتخابات تحت نخست وزیر سابق Najib Razak, کسانی که احزاب ثروت شده اند در حال افزایش است در حالی که Pakatan ائتلاف Mahathir و انور دهکدهای از دست داد و پنج انتخابات

انور بود Mahathir معاون و رشد سیاسی ستاره هنگامی که Mahathir شد نخست وزیر اولین بار, اما آنها سقوط کرد. انور دستگیر شد و در زندان در اواخر 1990s برای لواط و فساد اتهامات که او و هواداران خود را حفظ بودند و با هدف پایان دادن به فعالیت سیاسی خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im