Madhya Pradesh و بیهار هستند متحده هستند که بیشتر در معرض Covid-19 در حالی که هند و آروناچال پرادش در حال امن ترین زمانی که آن را می آید به این بیماری همه گیر است که تحت تاثیر قرار بیش از یک میلیون سرخپوستان تا کنون با توجه به مطالعه منتشر شده در مجله لانست.

دو شورای جمعیت محققان – Rajib Acharya و Akash Porwal – که نقشه برداری در سطح جامعه آسیب پذیری به Covid-19 برای اولین بار در کشور نیز مشخص شده 20 آسیب پذیر ترین مناطق در کشور با Darbangha در بیهار که بدترین. از سوی دیگر سه ولسوالی در هند – جنوب شرق و غرب در حال امن ترین.

برای محاسبه این شاخص مرکب از Covid-19 آسیب پذیری محققان با استفاده از 15 شاخص در پنج حوزه – اجتماعی-اقتصادی و جمعیتی مسکن و بهداشت اپیدمیولوژی و سلامت سیستم. در حالی که دولت و یا منطقه با 0 شاخص کمترین آسیب پذیر است کسانی که با نمره شاخص 1 آسیب پذیر هستند.

این مطالعه نشان داد که مناطق با آسیب پذیری بالا (با شاخص بیشتر از 0.75) وجود دارد در هر منطقه در کشور محرومیت شمال شرق اما حداکثر تعداد از آنها از نه بزرگ متحده – Bihar, Madhya Pradesh, Telangana, Jharkahand, Uttar Pradesh, ماهاراشترا, Odisha و گجرات. محققان گفتند این دولت نیز تا به حال یک شاخص نمره 0.75 و در نتیجه به شدت آسیب پذیر در میان کشورهای هند است.

اگر چه ما قصد نبود به پیش بینی خطر ابتلا به عفونت برای یک منطقه و یا دولت ما مشاهده شباهت بین آسیب پذیری و در این زمان غلظت Covid-19 موارد در سطح دولت است. اما این رابطه روشن بود در سطح منطقه” آنها گفتند: در این مقاله است.

در حالی که این منطقه از شمال شرقی متحده شلوغ بالا-20 حداقل آسیب پذیر مناطق پنج ولسوالی از هیماچال پرادش و یک منطقه هر از Haryana, Uttarakhand و جامو و کشمیر نیز یافت به ذکر است در این میان. در میان آسیب پذیرترین منطقه هشت از Bihar, شش, از, Uttar Pradesh و چهار از, Madhya Pradesh.

در حالی که برنامه ریزی کاست و برنامه قبیله خانوار در سطح آموزش و پرورش از مردم و خانواده های فقیر در دولت تعیین آن اجتماعی و اقتصادی شاخص سهم سالمندان جمعیت شهرنشینی و تراکم جمعیت مورد استفاده برای شمارش جمعیتی آسیب پذیری. محققان با استفاده از پارامترهای مانند مردم هر اتاق خانواده با تسهیلات و خانواده ها با دست-بهداشت تسهیلات تعیین مسکن و بهداشت آسیب پذیری بیماری است.

برای اندازه گیری در اپیدمیولوژی آسیب پذیری آنها با استفاده از اطلاعات مربوط به تعداد مردان و زنان مبتلا به عوارض مزمن و تعداد مردانی که دود در منطقه و یا ایالت جمعیت. ضعف یا قدرت عمومی سیستم بهداشت و درمان بود و در عین حال یکی دیگر از پارامتر استفاده شده توسط محققان برای رسیدن به این شاخص مرکب.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی