مشروب تحویل کلاهبرداری سطح در کلکته

یک بی ضرر پیام از طریق SMS, WhatsApp و یا در Facebook صفحه ای که به دنبال “کمک به شما” با “خانه تحویل مشروب” ممکن است در نهایت پاک کردن موجودی بانکی خود را.

به عنوان سر و صدا برای مشروب رشد می کند scamsters می آیند تا با راه های جدید برای هدف قرار دادن ساده لوح.

با توجه به کلکته پلیس امنیت سایبر بال در حال حاضر دریافت حدود پنج شکایات در چند روز گذشته که در آن “مردم بی گناه” قرار داده و در سفارشات آنلاین (برای خرید الکل) و اطلاعات بانکی خود و در نتیجه مقدار بودن siphoned یا مشکوک بودن معاملات انجام شده در کارت های اعتباری خود را. در برخی موارد پرداخت دیجیتال ساخته شده اند و بدون هر گونه تحویل کالا (مشروب در این مورد).

“ما در حال کار بر شکایت و ترسیم کرده اند برخی از این باندهای می شود بر اساس Jamtara در Jharkhand. ما در زبان ما تماس آنها Jamtara باند. آنها قبلا درگیر در کلاهبرداری فیشینگ,” Murlidhar شارما مشترک کمیسر پلیس (جرم) کلکته پلیس گفت BusinessLine.

Jamtara در حال حاضر عناوین ساخته شده به عنوان “فیشینگ پایتخت هند”.

دستگیری هر چند تا به حال ساخته شده و جزئیات دقیق از زیان های پولی هستند که کار می کرد.

طرز عمل

در طول چند هفته گذشته بوده است وجود دارد کشت از جلو در رسانه های اجتماعی مورد تحویل خانه از مشروب.

با استفاده از این جلو Facebook صفحات آمده اند که وعده تحویل خانه از مشروب. گاهی اوقات نام شناخته شده در مغازه ها استفاده می شود در این صفحات ،

کاربران می گفت برای به اشتراک گذاشتن شماره تلفن همراه خود را و یا تماس به یک شماره ارائه شده در صفحه رسانه های اجتماعی(s). هنگامی که یک کاربر (دفعات بازدید: قربانی) می کند تا فرد دریافت یک تماس و درخواست برای جزئیات بیشتر مانند کارت اعتباری و شماره CVV و یا شبکه اطلاعات بانکی.

در برخی از موارد قربانیان خواسته می شود برای ایجاد یک انتقال آنلاین یا دیجیتال های پرداخت برای یک شماره خاص. در نهایت نه منظور دریافت تحویل داده و نه قربانی هر گونه تماس های بیشتر. این گوشی باقی می ماند “در دسترس نیست”. این کلاهبرداران را محو مبالغ به عنوان کم به عنوان ₹900 به بزرگتر آنهایی که مربوط به چند هزار روپیه از حساب های بانکی از این unsuspecting خریداران می گویند تحقیق در مورد سازمان.

“تعداد کسانی که فریب خورده در کلکته می تواند بالاتر گزارش شده است. همه می آیند به پرونده شکایت می گوید:” یک مقام ارشد.

نه اول

برخی از تحلیلگران و امنیت سایبری انتقالها می گویند شبیه کلاهبرداری شد گزارش از مکان هایی مانند بنگلور و بمبئی و حیدرآباد.

در مثال قبلی گزارش در اوایل سال جاری کلاهبرداران ارسال شده تصاویر خود را با شماره تلفن در فروشگاه شراب لیست. هنگامی که یک unsuspecting خریدار خواهد بود تماس با آنها را برای تحویل آنها به خریدار به صورت پیش پرداخت. هنگامی که خریدار پرداخت کلاهبرداران خواهد پاسخ. این بود که به نام “نقشه های گوگل مشروب الکلی کلاهبرداری”. آمریکا-لوله کرده بود با صدور بیانیه ای گفت: “اسپم و دیگران با منفی قصد دارد یک مشکل برای مصرف کنندگان و کسب و کار و شرکت های فن آوری است که ارائه اطلاعات کسب و کار محلی. ما همیشه در حال کار بر روی راه های جدید و بهتر برای مبارزه با این مسائل و حفظ اطلاعات ما تا به امروز است. ما با استفاده از خودکار و دستی سیستم برای تشخیص دادن و تقلب اما ما تمایل برای به اشتراک گذاشتن جزئیات فرآیندهای بنابراین به عنوان نه به نکته خاموش اسپم و یا دیگران با قصد بد است.”

کلاهبرداری بیشتر در کلکته

کلکته پلیس همچنین در حال کار بر روی یک دوم کلاهبرداری است که ظاهر این coronavirus فصل است. این معاملات با “وام پوشی” و یا EMI توقف وام های بانکی / کارت های اعتباری. در اینجا scamsters تماس بگیرید تا قربانیان خود را شناسایی به عنوان نمایندگان بانک و به دنبال اطلاعات شخصی – شماره حساب بانکی و شماره کارت اعتباری به همراه رمز عبور. آنها متقاعد کردن قربانیان برای به اشتراک گذاشتن یک OTP و سپس سیفون کردن پول از حساب و یا انجام معاملات در کارت های اعتباری خود را.

برخی از بانک ها در حال حاضر ارسال SMSes به مشتریان هشدار آنها را از جمله تماس های تلفنی.

“بله حداقل دو-سه جمله شکایت دریافت کرده بودند در هفته گذشته بیش از حد که در آن کاربران فریب خورده بودند در نام وام چشم پوشی و یا EMI تاخیر. دوباره ما را ترسیم این تماس به Jamtara در Jharkhand,” شارما گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im