شرکت های بیمه عمر ممکن است فروش جبران خسارت مبتنی بر برنامه های بهداشت دوباره

life insurance, licتنظیم کننده مجاز بیمه زندگی برای ارائه در دراز مدت فرد بیمه سلامت محصولات برای مدت پنج سال یا بیشتر.

چهار سال پس از آن ممنوع بیمه عمر شرکت از فروش جبران خسارت مبتنی بر سیاست های بیمه درمانی بیمه نظارتی و سازمان توسعه هند (Irdai) در حال حاضر با تشکیل یک nine-عضو پانل به مطالعه امکان سنجی امکان بیمه زندگی برای ارائه چنین سیاست یک بار دیگر.

تنظیم کننده تا به حال دریافت نمایندگی از شرکت های بیمه عمر به آنها اجازه می دهد به ارائه غرامت محصولات نیز هست. این Irdai پنل خواهد شد به رهبری G Srinivasan, مدیر بیمه ملی آکادمی. پنل ارسال خواهد شد توصیه های خود را در عرض دو ماه.

اخبار مرتبط

رده محبوب سلامت پوشش جبران خسارت بر اساس برنامه های بهداشتی محافظت از policyholder در برابر غیر منتظره هزینه های درمانی است. بیمه گر reimburses واقعی هزینه های متحمل شده بر بستری شدن در بیمارستان به مبلغ بیمه شده است. در برخی از سیاست می تواند حتی ادعای بازپرداخت پس از بازدید از یک دکتر.

Tarun Chugh, MD & CEO, Bajaj آلیانز بیمه عمر می گوید اجازه می دهد زندگی بیمه به فروش غرامت محصولات کمک خواهد کرد که ارائه یک میزبان از مزایای به مشتریان. “با توجه به پایین نفوذ بیمه در کشور فروش ارزش بسته بندی شده محصولات را از طریق زندگی گر قوی در شبکه توزیع—عوامل/ همکاران/ آنلاین—کمک خواهد کرد را با مزایای بیمه بهداشت و درمان برای بسیاری از مشتریان در سراسر کشور را قادر می سازد آنها را به مراقبت از هزینه های ناشی از بیماری بحرانی/ بستری شدن در بیمارستان.”

جبران خسارت بر اساس پوشش بهداشتی

در بیمه سلامت وجود دارد دو نوع را پوشش می دهد—ثابت سود و جبران خسارت بر اساس نظر دارد. در حال حاضر تمام 24 بیمه عمر فروش تنها ثابت نفع برنامه های بهداشتی به مشتریان. غیر زندگی و مستقل بیمه سلامت ارائه هر دو ثابت سود و جبران خسارت بر اساس نظر دارد.

در ثابت نفع سیاست های بیمه پرداخت یک مقدار ثابت است که مبلغ بیمه شده زیر یک ادعا است. در جبران خسارت مبتنی بر سیاست های محبوب شناخته شده به عنوان Mediclaim طرح بیمه بیمه بازپرداخت پول صرف شده در درمان های پزشکی پس از policyholder تسلیم تمام صورتحساب بیمارستان. فرد به طور منظم برنامه های بهداشتی و یا خانواده طرح شناور تحت برنامه های جبران خسارت. به عنوان مثال اگر مبلغ بیمه شده از سیاست است `5 لاخ و دارنده سیاست تسلیم بستری لایحه `3 لاخ منوط به شرایط سیاست بیمه گر پرداخت خواهد شد Rs 3 لاخ به policyholder و باقی مانده مبلغ بیمه شده می تواند مورد استفاده برای آینده ادعا می کند در طول مدت سیاست. در مورد cashless بستری طرح بیمه مجبور به پرداخت یک مقدار مشخصی ثابت و استراحت خواهد پرداخت شده توسط بیمه گر.

استفاده از جبران خسارت مبتنی بر سیاست های بهداشتی است که آن را پوشش می دهد طیف گسترده ای از درمان و بیماری و بسیاری از بیمه گذاران ترجیح می دهند به خرید چنین پوشش. این برنامه همچنین ممکن است معافیت یک مقدار ثابت پرداخت شده توسط بیمه برای هزینه های بستری شدن در بیمارستان و استراحت پرداخت شده توسط بیمه گر.

بیمه بهداشت و درمان مقررات

در سال 2016 Irdai ممنوع کرده بود زندگی بیمه از ارائه جبران خسارت مبتنی بر سلامت محصولات یا به عنوان یک فرد یا یک گروه سیاست. تنظیم کننده نیز متوقف عمر شرکت های بیمه ارائه بیمه سلامت, بیمه محصول تحت واحد مربوط پلت فرم. در واقع جدید بیمه درمانی مقررات که در لگد از جولای سال 2016 کمک کرده اند افتراق محصول ارائه شده توسط زندگی و بیمه سلامت برای اولین بار.

تنظیم کننده مجاز بیمه زندگی برای ارائه در دراز مدت فرد بیمه سلامت محصولات برای مدت پنج سال یا بیشتر. آن تأکید کردند که حق بیمه این محصولات باید بدون تغییر باقی می ماند برای حداقل یک دوره از هر بلوک از سه سال و حق بیمه ممکن است مورد بررسی و اصلاح در صورت لزوم. به طور کلی و مستقل بیمه سلامت می تواند ارائه محصولات بهداشت فردی با تصدی حداقل یک سال و حداکثر تصدی سه سال ارائه شده است که حق بیمه بدون تغییر باقی مانده برای تصدی.

Santosh Agarwal, مدیر ارشد کسب و کار افسر بیمه عمر Policybazaar.com می گوید: شرکت های زندگی درک بلند مدت قیمت گذاری مدل سازی بهتر به آنها ارائه پوشش در شکل خالص برنامه های بلند مدت برای حداقل 25 – 30 سال است. “بیمه زندگی ممکن است قادر به پیاده سازی مدل های آماری و بررسی, قیمت به صورت دوره ای می گویند هر پنج سال یا بیشتر به جای انجام آن در هر سال است. این گام مفید خواهد بود برای مشتریان به عنوان آن را افزایش می دهد گزینه های مختلف برای آنها را به از را انتخاب کنید به منظور اقامت محافظت می شود.”

اگر Irdai پانل توصیه می کند که زندگی بیمه می تواند به ارائه غرامت بهداشت بر سیاست های بیمه باید ارزیابی جوانب مثبت و منفی از هر دو برنامه و سپس انتخاب کردن برای یکی که مناسب آنها را به بهترین.

آیا می دانید چه شده است ؟ FE دانش میز توضیح می دهد که هر یک از این و بیشتر در جزئیات در مالی بیان شده است. همچنین زنده BSE/NSE قیمت سهام, آخرین NAV صندوق های سرمایه گذاری مشترک, بهترین سهام وجوه بالا برندگان بالا بازنده در مالی ابراز. فراموش نکنید که برای سعی کنید ما رایگان ماشین حساب مالیات بر درآمد ابزار.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im