یک سوراخ بزرگ به نظر می رسد در لایه اوزون بر روی قطب شمال یکی از بزرگترین ثبت شده در این منطقه است.

گسترده سوراخ ناشی از هوای سرد در جو بالای قطب شمال است. ابرها و سپس تشکیل شده در جو اجازه می دهد گازهای به ارتباط برقرار کردن با اشعه ماورای بنفش برای تولید ازن-از بین بردن مواد شیمیایی مانند کلر و برم اتم.

دانشمندان می گویند این رویداد در قطب شمال غیر معمول است.

“این یک رویداد غیر معمول” پل نیومن رئیس دانشمند برای علوم زمین در پرواز فضایی گودارد ناسا مرکز گفت NBC News. “وجود دارد این است که برخی از قطب شمال سوراخ لایه اوزون در هر سال اما آن را بیشتر شدید در سال 2020 از در بسیاری از سال است.”

“اگر وضعیت در حال حاضر در قطب شمال بود بر فراز قطب جنوب در ماه سپتامبر یا اکتبر ما خواهد بود و گفت که سوراخ ازون از بین رفته است — که چگونه از تفاوت ما در حال صحبت کردن در مورد” او ادامه داد. “این غیر معمول است برای قطب شمال اما اصلا قابل مقایسه با ازن در قطب جنوب ،

در ضمن Vincent-هانری Peuch مدیر اروپایی کوپرنیک فضای سرویس مانیتورینگ توصیف سوراخ به عنوان یک “ژئوفیزیک کنجکاوی.”

“ما نظارت غیر معمول شرایط پویا که درایو فرایند شیمیایی تخلیه ازن. کسانی که پویایی مجاز برای دماهای پایین تر و با ثبات تر گرداب از حد معمول بیش از قطب شمال که پس از آن باعث شکل گیری استراتوسفر قطبی ابرها و تخریب کاتالیزوری ازن,” او گفت: نگهبان.

سوراخ انتظار نمی رود که به علت هر گونه آسیب به انسان است. اما باید این حرکت بیشتر در جنوب به مناطق پرجمعیت مردم می تواند در معرض افزایش خطرات ناشی از آفتاب سوختگی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی