Krishi Vigyan Kendra را درب تحویل از ماهی دریافت سالم پاسخ

این مستند ممکن است مجبور بسیاری از Keralites به قربانی مورد علاقه خود را ظرف ماهی از وعده های غذایی خود را. کمبود برای ماهی تازه در پی محدودیت در ماهیگیری عملیات ایجاد مشکل در بسیاری از خانواده ها به طور متوسط Malayalee نمی توانید تصور کنید که ناهار بدون ماهی.

آن است که در این مقطع که Krishi Vigyan سکس Ernakulam زیر مرکزی دریایی شیلات موسسه تحقیقات (CMFRI) آمد و به کمک بسیاری از خانواده ها در عرض 4-متر-شعاع کوچی شهرستان با تنظیم درب تحویل از ماهی تازه پس از مستند های اعمال شده در دولت در 27 مارس ، ابتکار عمل را آغاز کرده است دریافت تشویق پاسخ با متوسط عرضه روزانه لمس 510 کیلوگرم است.

“در حال حاضر ما در حال غذا به حدود 350 خانه روزانه به طور متوسط روزانه ارزش فروش از ₹1.6 لاخ,” Shinoj سوبرامانیان دانشمند ارشد و سر KVK (Ernakulam) گفت BusinessLine.

انواع ماهی فروش شامل مروارید نقطه دریا باس, هالیوود, و, خرچنگ, در میان دیگران. آنها تهیه شده از Pokkali مزارع در حومه Cheranallur, Paravur, Ezhikkara که در آن KVK کمک به کشاورزان برای انجام هر دو برنج و پرورش ماهی.

KVK است افاضه آموزش به Kadappuram ماهی تازه Vitharana Sangham کمک برای عرضه ماهی بر اساس کرونا پیشگیری پروتکل با صدور یک گواهی نامه از صحت سوبرامانیان گفت. این SHG جمع آوری ماهی از KVK شریک کشاورزان در مزرعه دروازه پاک سازی و عرضه به مصرف کنندگان خانه.

یک لیست از دسترس ماهی و تصاویر خود را همراه با قیمت, اطلاعات در حال گردش در میان مصرف کنندگان از طریق واتساپ پیام های هر روز صبح. تمیز ماهی تحویل به خریداران روزانه قبل از ظهر. کشاورزان خوشحال هستند که آنها قادر به فروش برداشت ماهی به راحتی دریافت و پرداخت فورا در مزارع خود او اضافه شده است.

ابتکار فرض اهمیت در زمانی که همه اصلی ماهی فرود و مراکز خرده فروشی ماهی رسانه ها در این منطقه بسته شده یا به طور کامل یا جزئی زیر این مستند.

از سوی دیگر ماهی کشاورزان نیز در مواجهه با مسائل در بازاریابی ماهی خود را و در حال مبارزه برای حفظ سهام ماهی به دلیل بالا بودن هزینه های عملیاتی و هزینه خوراک. قفس ماهی کشاورزان کم شدن ارزش ماهی خوراک برای پرورش ماهی سی باس آسيايی ماهی پامپانو, trevally و سرخو در میان دیگران.

در این زمینه ابتکار عمل را راه اندازی شده توسط KVK است تبدیل به یک حمایت بزرگ به کشاورزان و مصرف کنندگان او اضافه شده است.

وجود دارد برنامه شروع به درب تحویل گوشت مرغ به تهیه کردن به تقاضای متعاقب آن عید پاک جشن فصل او اضافه شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de