کابینه کارناتاکا پاک سیاست گردشگری، برای ترویج مقصد های جدید

دولت کارناتاکا سیاست گردشگری این ایالت را امروز 2020-25 پاکسازی کرد.

جی سی مدهوسوامی، وزیر حقوق و امور پارلمانی به خبرنگاران گفت: «امروز سیاست گردشگری کارناتاکا ۲۰۲۰-۲۵ از نظر فنی توسط کابینه پاکسازی شد. جزئیات این سیاست در اواخر ماه جاری توسط وزیر ارشد رونمایی خواهد شد.”

این سیاست قصد دارد به گردشگری مربوط به میراث، حیات وحش، معنوی، فرهنگی، ماجراجویی، ساحلی، طبیعت، بهداشت و کشاورزی افزایش دهد. این بخش قصد دارد برای ارائه یارانه است که به ₹10 کرور از ₹1.2 کرور تحت سیاست جدید با تمرکز بر مناطق و مدارهای توریستی غیر سنتی افزایش یافته است.

یک مقام ارشد بخش گردشگری گفت: هدف اصلی این سیاست ترویج گردشگری در سطح منطقه و جذب مسافران داخلی/ بین المللی بیشتر به فضای داخلی کارناتاکا است.

به منظور تولید درآمد و همچنین ایجاد زیرساخت ها، این سیاست قصد دارد یارانه هایی را برای ارائه امکانات رفاهی اساسی مانند هتل ها، استراحتگاه ها به ویژه در گردشگری پایدار ارائه دهد.

این مقام مسئول گفت: این بار یارانه ها به مردم یا شرکت هایی داده خواهد شد که زیرساخت هایی را در مدارهای توریستی غیر سنتی یا نقاط توریستی ایجاد می کنند.

این مقام مسئول که در مورد تاثیر کوید-۱۹ بر گردشگری صحبت می کرد، گفت: فصل تابستان ما یک شستشو بود. حالا جشنواره و زمستان ناراحت کننده به نظر می رسد.»

لاکوندی

کابینه امروز راه اندازی یک اداره توسعه لاکوندی را برای حفظ جنبه های تاریخی شهر به ویژه مجسمه ها و کتیبه هایی که به قرن ۱۱ متعلق به دوران کالیانی چالوکیا برمی گردد، تصویب کرد.

مدهوسوامی، گفت که این مکان اهمیت مشابهی با اهمیت همپی دارد. امروز کابینه تصمیم به انتشار ₹3 کرور به عنوان کمک های مالی برای شروع کار بر روی تشکیل یک مقام برای بهبود شهر تاریخی.

شهرک لاکوندی در ۱۲ کیلومتری گاداگ در کارناتاکا شمالی قرار دارد و بهKalyanisچاه های گام (کالیانی ها) و معابد باستانی معروف است.

چند سال پیش، واحد Dharwad از بررسی باستان شناسی هند (ASI) را به مجسمه های در اختیار داشتن آن است که در بسیاری از مکان های اطراف شهر یافت شد. ASI همچنین مجسمه ها و کتیبه های مدفون زیادی را در مجاورت لاکوندی پیدا کرد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید