ژاپن در حال تهیه یک طرح که سفت موشکافی سرمایه گذاری خارجی در 12 بخش های کلیدی, چهار منابع دولت با آگاهی از این موضوع به رویترز گفت.

این صنایع شامل بخش های مانند دفاع از انرژی هسته ای و هوافضا و آب و برق و گاز امنیت سایبری و ارتباطات از راه دور دو از این منابع گفت: تایید گزارش روزنامه Nikkei.

بر اساس این طرح سرمایه گذاران خارجی خرید سهام از 1 ٪ یا بیشتر در برخی از شرکت های ژاپنی خواهد بود موضوع به قبل از غربالگری به عنوان برابر 10 ٪ در حال حاضر.

حدود 400 تا 500 ذکر شده شرکت های ژاپنی سقوط خواهد کرد بر اساس این معیار. دولت قصد دارد به انتشار فهرست شرکت های در مه یکی از این منابع گفت.

توکیو از طریق تصویب مجلس تغییر در این قانون را که سفت گزارش مورد نیاز برای سرمایه گذاری خارجی در بخش های مربوط به امنیت ملی یک حرکت که نشان دهنده نگرانی چین می تواند دست آوردن دسترسی به کلید محرمانه فن آوری است.

تارو آسو وزیر دارایی گفت: قانون تجدید نظر – که انتظار می رود به اثر ممکن است قبل از اواسط سال جلسات سهامداران بود که با هدف افزایش سرمایه گذاری مستقیم در ژاپن و در پاسخ به نگرانی در مورد امنیت ملی است.

“به عنوان یک نتیجه باید آن را تشویق ژاپن محدود سرمایه گذاری به جای دلسرد آن” Aso خبرنگاران پس از جلسه هیئت دولت است.

این حرکت به دنبال مشابه اقدامات انجام شده توسط ایالات متحده و اروپا در سال های اخیر به اجازه موشکافی بیشتر مالکیت در صنایع تلقی به عنوان بحرانی برای امنیت ملی است.

تحت یک پیش نویس از تغییرات مورد نظر دولت را هدف 12 بخش است که برای سرمایه گذاران خارجی باید قبل از تصویب برای برگزاری یک سهم از 1 ٪ یا بیشتر در یک شرکت به عنوان برابر 10 درصد در حال حاضر وزارت مالیه گفت.

برای جلوگیری از دلسرد سرمایه گذاران خارجی از سرمایه گذاری در سهام دولت خواهد اعطای معافیت در قبل از گزارش مورد نیاز برای سرمایه گذاران خارج از کشور که با مجموعه ای از معیارهای وزارت گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی