ایران به دنبال کمک های مالی از صندوق بین المللی پول برای اولین بار از سال 1962 برای مقابله با بیماری همه گیر کوروناویروس

برای اولین بار از سال 1962 جمهوری اسلامی ایران است که به دنبال کمک های مالی از صندوق بین المللی پول.

وزیر خارجه ایران جواد ظریف روز پنج شنبه در توییتر اعلام کرد که این وزارتخانه نوشته شده بود نامه ای به رئیس صندوق بین المللی پول Kristalina Georgieva به دنبال یک وام به کمک شامل تاثیر coronavirus همه گیر در کشور از طریق صندوق بین المللی پول سریع ابزار مالی.

این RFI “را فراهم می کند سریع کمک های مالی در دسترس است که به همه کشورهای عضو مواجه فوری تراز پرداخت ها نیاز” به عنوان صندوق بین المللی پول در هر وب سایت.

“صندوق بین المللی پول @KGeorgieva اعلام کرده است که کشورهای تحت تاثیر #COVID19 خواهد بود پشتیبانی سریع از طریق ابزار مالی. ما از بانک مرکزی درخواست دسترسی به این مرکز بلافاصله.

صندوق بین المللی پول/مدیره صندوق بین المللی پول باید پایبند به صندوق دستور ایستاده در سمت راست, تاریخچه و عمل مسئولانه است. بانک مرکزی ایران رئیس Abdolnaser همتی خود نوشت Instagram صفحه است که “در نامه ای خطاب به رئیس صندوق بین المللی پول من درخواست پنج میلیارد دلار از RFI صندوق اضطراری برای کمک به ما در مبارزه با کروناویروس.” ظریف در توئیتر خود نوشت.

تلاش های ایران برای پرسنل پزشکی شده اند “مانع گسترده کمبود ناشی از محدودیت” در ایران در دسترسی به دارو/تجهیزات ایران تا به حال بیشتر گفت: با اشاره به تحریم های جدید آمریکا علیه ایران.

ایران, وزیر بهداشت Abdolnasser همتی همچنین در زمان به Instagram برای به اشتراک گذاشتن یک نامه ای که او نوشته بود به رئیس صندوق بین المللی پول Kristalina Georgieva هفته گذشته به دنبال کمک های مالی از “حدود 5 میلیارد دلار” از صندوق.

این اولین بار است که پس از انقلاب اسلامی است که این کشور به دنبال کمک از صندوق بین المللی پول.

این COVID-19 همه گیر آلوده شده است بیش از 10 ، 000 نفر در ایران مرگ و میر افزایش به 429 با توجه به گزارش های رسانه ها.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im