نهادی چالش های عربستان رفاه

This will affect the ability of central and state governments to ensure wages to migrants, many of them construction workers. (Illustration: Rohnit Phore)این تاثیر می گذارد توانایی دولت مرکزی و دولت برای اطمینان از دستمزد به مهاجران بسیاری از آنها کارگران ساختمانی. (تصویر: Rohnit Phore)

توسط Shamindra Nath Roy & Manish

امداد بسته های اعلام شده توسط وزیر دارایی در 26 مارس شامل یک جهت به تمام کشورهای احتمالا یک اعمال قدرت خود را در بخش 60 از ساختمان ها و دیگر کارگران ساختمانی, قانون سال 1996 به استفاده از 31,000 تومان کرور روپیه در وجوه در دسترس خود را با رفاه تخته برای ارائه کمک و پشتیبانی به بیشتر های گاه به گاه (83.8% هر PLFS 2017-18) کارگران برای محافظت از آنها در برابر اختلالات اقتصادی. کار این وزارت قبلا تخمین زده است که حدود 52,000 تومان کرور روپیه در دسترس بود با متحده است. اما هر چه میزان این کمک به احتمال زیاد محدود در عمل کم کارگر ثبت نام ظرفیت محدود برای هزینه تغییرات قابل توجهی در سراسر متحده و مسائل بین ایالتی شدند. این تاثیر می گذارد توانایی دولت مرکزی و دولت برای اطمینان از دستمزد به مهاجران بسیاری از آنها کارگران ساختمانی.

اخبار مرتبط

بر روی کاغذ رفاه چارچوب برای ساخت و ساز کارگران ساده است. متحده جمع آوری یک فرایند از پروژه های ساخت و ساز, ثبت نام کارگران ساختمانی و طراحی طرح های استفاده از وجوه جمع آوری شده برای رفاه خود را. اما متحده شده اند بسیار خوب در صرف این پول است. بحران کنونی یک فرصت برای آنها برای بهبود رکورد خود را, اما این نیاز به تغییرات قابل توجهی در عمل است.

اول کلی ثبت نام از کارگران—ثبت نام کارگران ساختمانی بهره مندی از طرح های رفاه خود بوده و رضایتبخش. آمار منتشر شده از سوی اتحادیه و وزارت کار و اشتغال نشان می دهد که 3.24 کرور کارگران (حدود 3.5 کرور در حال حاضر) ثبت نام کرده بودند در سراسر کشور به پایان 2018 که به نمایندگی حدود 60 درصد از ساخت و ساز نیروی کار در هند به عنوان در هر PLFS 2017-18. بسیاری از این پیشرفت های اخیر و پس از نظارت توسط دیوان عالی کشور; ثبت نام افزایش بیش از 50% بین 2015 و 2018. متاسفانه یک زمینه مطالعات در کار chowks نشان می دهد که بسیاری از کارگران باقی می ماند غافل از این بهره مند شوند.

اما حتی برای محدود زیر مجموعه ثبت نام کارگران سود خواهد بستگی به ایالتی که در آن آنها در حال ثبت نام از آنجا که تنوع گسترده ای در دسترس از فرایند بودجه در سراسر متحده است. در سال 2018 آخرین سال که دولت عاقلانه فروپاشی است به طور رسمی در دسترس نیمی از فرایند جمع آوری شده مقدار بود و تنها در شش ایالت ماهاراشترا, Karnataka, دهلی نو, Tamil Nadu, Uttar Pradesh, و, Madhya Pradesh. در مقابل شش کشور—تامیل نادو اوتار پرادش Madhya Odisha راجستان و غرب بنگال—باید 54 درصد از ثبت نام نیروی کار اما تنها 32 درصد از فرایند وجوه جمع آوری شده است.

در نتیجه رفاه تخته در کشورهای متفاوت ظرفیت به ارائه کمک. مثلا Chhattisgarh مدیره خواهد ورشکسته اگر آنها به کارگران پرداخت می شود و حتی مرکزی حداقل روزانه NREGA دستمزد از 202 تومان برای مستند دوره ماهاراشترا را مازاد بودجه است. از همه مهمتر این ظرفیت به صرف متفاوت است: تا سال 2018 فقط شش ایالت اوتار پرادش Madhya Odisha, Rajasthan, West Bengal و کرالا—اختصاص 53 درصد از فرایند پول استفاده کرد. همراه با گرافیک نشان می دهد که تعداد بسیار کمی از کشورهای در حال ایده آل فوقانی-سمت راست ربع با تعداد زیادی از ثبت نام کارگران و قابل توجهی هزینه هر کارگر. چتیسگر یکی از آنها است اما در آن فعالیت های ساخت و ساز بیش از حد کم است کافی برای cess مجموعه است.

وجود دارد که این موضوع از کارگران مهاجر بسیاری از ساخته شده است که تلاش نومیدانه برای راه رفتن در مسافت های طولانی بعد از این مستند که تشکیل 42.7 درصد از ساخت و ساز شهری نیروی کار (سرشماری سال 2001). همراه با گرافیک نشان می دهد که بیشترین غلظت مهاجر کارگران ساختمانی است که در ماهاراشترا گجرات (low ثبت نام و کم هزینه), undivided, آندرا پرادش, Haryana (بالا ثبت نام کم هزینه) Chhattisgarh و Madhya Pradesh (بالا ثبت نام هزینه های بالا).

بسیاری از کارگران راه رفتن به خانه به خبرنگاران گفت که آنها به حال کمی دسترسی به امنیت اجتماعی در محل کار. این تایید توسط میدانی از چند متحده نشان می دهد که تخته تمایلی به ثبت نام مهاجران و فرآیندهای ثبت نام طاقت فرسا هستند. بنابراین معلوم نیست که اگر کارگران مهاجر می توانید دسترسی وزیر دارایی را ارائه مزایای در زمان قبل از گرسنگی ویروس و یا طولانی و خستگی راه رفتن به زادگاه خود می شود به آنها را.

پس چگونه ما کاهش این مشکل ؟
اولین مرکز می توانید با استفاده از تخصص ساختمان مرکزی و دیگر کارگران ساختمانی’ کمیته مشورتی برای بازی در یک نقش فعال در ایجاد هماهنگی میان کشورهای به ویژه ارسال و دریافت مهاجران. آن می تواند تسهیل های ذینفع لیست ها و وجوه بین این کشورها شاید از طریق بزرگراه میان ایالتی موس استفاده می شود در ترکیب با سطح زمین هدف قرار دادن مربوط به جامعه مدنی و کارفرمایان به اطمینان حاصل شود که تمام کارگران دسترسی به برخی از حداقل معاش برای این دوره از مستند. یک شروع سریع را می توان با بالا ثبت متحده که نشان داد ظرفیت به صرف.

دوم متحده—کار ادارات و رفاه تخته—باید خیلی بیشتر به اجرای این قانون است. مقدار باقی مانده است که باید انجام شود به انتقال منافع از ثبت نام و آن را به راحتی در دسترس است. قرنطینه اردوگاه های مهاجران هستند جالب اینجاست که فرصتی برای انتشار اطلاعات و حتی ثبت نام از جمله کارگران است.

یکی تنها می تواند امید که این بحران کرده است و مبارزه خود را قابل مشاهده را بهبود ساخت و ساز کارگران زندگی و شرم متحده به تضمین این که هر آینده فاجعه را ترک نمی کند آنها به معنای واقعی کلمه در جاده ها.

نویسندگان محققان در مرکز تحقیقات سیاست, New Delhi. دیدگاه شخصی

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de