نارندرا نخست وزیر و سریلانکا نخست وزیر ماهیندا Rajapaksa که در حال حاضر تور هند مورد بحث و بررسی راه هایی برای افزایش پروژه های مشترک اقتصادی و افزایش, اقتصادی, تجارت و سرمایه گذاری روابط در یک جلسه در روز شنبه.

“ما همچنین صحبت در مورد نیاز به گام تا مردم با مردم تماس تشویق گردشگری میان دو کشور و بهبود اتصال” مودی گفت: در یک بیانیه مطبوعاتی پس از دیدار با سریلانکا رسید. این دو همچنین در مورد دفاع و امنیت دریایی همکاری و نگرانی در منطقه از تروریسم است.

پیش از آن در روز Rajapaksa گفت: در یک صدای جیر جیر است که او برگزار گسترده ای اعم بحث متمرکز بر تسریع پروژه های در حال انجام و همکاری در تعدادی از بخش هایی مانند گردشگری با وزیر امور خارجی S Jaishankar, که به نام او.

لمس کردن در این موضوع حساس وضعیت تاميل در سريلانكا مودی گفت که او مطمئن است که دولت سریلانکا را متوجه انتظارات مردم تامیل برای برابری و عدالت و صلح را در درون ایالات سریلانکا. “من مطمئن هستم دولت کار خواهد کرد به سمت آشتی” مودی گفت.

نخست وزیر در ادامه گفت که هند یک شریک در سریلانکا تلاش های توسعه. “خطوط اعتباری اعلام کرد در سال گذشته بیشتر خواهد شد ما تقویت توسعه مشارکت”, او گفت:, و اضافه کرد که هند خوشحال بود که بیش از 48,000 خانه در حال حاضر ساخته شده تحت, هندی, پروژه مسکن برای آوارگان در شمال شرقی و مناطق.

در مخمصه ماهیگیران که اغلب دستگیر شده توسط نیروی دریایی سریلانکا نخست وزیر گفت که رهبران دو کشور تا به حال تصمیم به اتخاذ رویکرد انسان دوستانه در برخورد با موضوع از ماهیگیران.

Rajapaksa است که در چهار روز سفر به هند است برنامه ریزی برای سفر به بنارس در اوتار پرادش در روز یکشنبه که در آن او خواهد شد بازدید کاشی Vishwanath معبد و Sarnath معبد بودایی.

سریلانکا رئیس جمهور Gotabaya Rajapaksa سفر کرده بود دهلی نو در ماه نوامبر سال 2019 به زودی پس از انتخابات خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im