هند باید ایجاد یک چارچوب سیاست برای رسیدگی به تمام جنبه های خون در دسترس بودن و ایمنی

blood, flood transfusionدر سناریوی ایده آل بیش از 3000 خون بانک ها در هند و فعلی بانک خون تراکم 2.2 خون بانک در هر یک میلیون نفر باید به اندازه کافی آدرس خون مورد نیاز این کشور است.

توسط K مادان گوپال و Suryaprabha Sadasivan

اگر آن لطمه می زند به فکر می کنم که بسیاری از کودکان خواب گرسنه در حالی که تن مواد غذایی فاسد در یخچال متوجه همان ممکن است اتفاق می افتد با اهدا خون در حالی که زندگی در حال از دست داد. در هند این امکان وجود دارد که یک ضربه بیمار دست می دهد زندگی خود را اگر بانک خون در بیمارستان او زمین تا در ندارد نوع خون او. این اتفاق ممکن است حتی به عنوان یکی دیگر از بانک خون در این نزدیکی است سهام مورد نیاز نوع خون است که در نهایت منقضی استفاده نشده. این صدا ممکن است, جنایی, اما آن اتفاق می افتد به دلیل اینکه اکثر بانکهای خون در هند هیچ لینک با هر یک از دیگر. آنها به خوبی هماهنگ شده است که آنها را متوقف می کند از به اشتراک گذاری منابع و عملکرد کارآمد برای این منظور بسیار خون ذخیره شده است یعنی صرفه جویی در زندگی.

اخبار مرتبط

امروز انتقال خون در کشور ما متکی به یک تکه خون-تامین سیستم کنترل اعمال سطوح مختلف دولت اما در نقطه تحویل بیمار و خانواده اش را به اجرا در تنظیم خون خود را. در حال حاضر وجود دارد چالش های بی شمار اعم از کمبود تفریط و عدم استاندارد برای دسترسی و در دسترس بودن خون سالم. طبق اطلاعات رسمی از 2016-17 وجود دارد کمبود 1.9 میلیون واحد است.

اغلب باز خون بیشتر بانک ها ثابت است به عنوان ساده ترین راه حل برای رسیدگی به این مشکل پیچیده از دسترسی و در دسترس بودن خون است. در واقع کمبود خون نتایج بیشتر از ناکارآمدی موجود در خون بانک ها در هند و محدود داوطلبانه عدم اجازه اهدای خون.

در سناریوی ایده آل بیش از 3000 خون بانک ها در هند و فعلی بانک خون تراکم 2.2 خون بانک در هر یک میلیون نفر باید به اندازه کافی آدرس خون مورد نیاز این کشور است. اما شکست را به درستی پردازش و ذخیره اجزای خون به طور جداگانه منجر به underutilisation خون; چرا که هر یک خون جزء است که برای استفاده های مختلف بهداشت و درمان نیاز دارند. بدون برنامه ریزی توزیع و عملی اندازه خون بانک ها نیز مشکل را بدتر از نیازهای برآورده نشده برای خون.

این است که تشدید این واقعیت است که هر 2016-17 داده 5-6% جمع آوری خون به هدر رفته است با توجه به دلایل لجستیکی مانند انقضای قطعات با عمر کوتاه تر است, زوال در طول ذخیره سازی و غیر اتمام جمع آوری خون در مقدار لازم با توجه به واکنش دهنده. فن آوری upgradation خون بیشتر بانک ها که در آن قطعات را می توان از هم جدا شده و ذخیره شده نیز می تواند کمک قابل توجهی کاهش خون تفریط در هند.
عدم وجود اتصال و وابستگی متقابل بین خون بانک ها در هند باعث تناقض در عرضه و تقاضا و در میان خون و بانک ها علاوه بر این منجر به افزایش در اتلاف خون و استفاده محدود از زیربنایی منابع است. اکثر بانکهای خون به طور کامل وابسته به اهدا کنندگان در مجاورت آن بیشتر تأکید تقاضا-عرضه شکاف. در حالی که e-Rakt Kosh تحت وزارت بهداشت فراهم می کند یک پلت فرم آنلاین برای قرار دادن خون وضعیت سهام در مالکیت عمومی توسط همه مجوز بانک خون انطباق است و نه 100%.

کشورهای توسعه یافته مانند آمریکا و چین و کسانی که در اروپا نهادینه یک متمرکز انتقال خون که به عنوان یک هاب برای اتصال شبکه جمع آوری خون مراکز در سراسر منطقه. این متمرکز شبکه caters کارآمد به تقاضا-عرضه تناقضات و سهام منابع و خون به عنوان و هنگامی که مورد نیاز است. این سیستم عمدتا بر اساس داوطلبانه اهدای خون. در آسیا ویتنام که تصمیم به centralise خود را تکه تکه خون خدمات در سال 2001 موفق به دو سالانه خود را جمع آوری خون در 10 سال. در همان دوره این است که قادر به جمع آوری 88.7 درصد داوطلبانه خون از اهدا کنندگان و اطمینان حاصل شود که 100 درصد از اهدا خون اکران شد.

چیزی شبیه شده است پیش بینی در ملی کنترل ایدز سازمان برنامه عمل برای سلامت خون 2007. این برنامه ریزی جزئی تمرکز از خون خدمات از طریق hub-and-spoke مدل منطقه ای انتقال خون مراکز (RBTCs). این مراکز هستند پیشنهاد می شود به طور کامل مجهز به تهیه کردن به چندین ماهواره ای خون بانک ها و یا ذخیره سازی مراکز در مناطق که انجام عملکرد محدود است.

این مرکز با حمایت مترو خون بانک ها خواهد آمد تا در کلکته و چنای در سال 2020 و پس از آن در دهلی نو و بمبئی 2021. این بانک بالا خواهد بود-حجم خون-مجموعه مراکز مجهز با دولت از هنر و تکنولوژی در طب انتقال خون به صورت جزء جدایی, خون پردازش و سیستم های کیفیت.

در یک hub-and-spoke مدل مانند این بسیار آموزش دیده نیروی انسانی در قطب منطقه ای مدیریت می تواند بازده بانک خون در این منطقه از طریق ثابت تعاملات. هر چند تغییرات این مدل می توان به تطبیق جغرافیایی و بافت جمعیتی مناطق مختلف چه اساسی ترین مدل مستلزم این است که تمرکز از خون جمع آوری و پردازش در توپی در وزارت امور خارجه و حمل و نقل خون و اجزای مختلف ذخیره سازی مراکز. این خواهد بود تا با حمایت کارآمد تقاضا نقشه برداری و مدیریت موجودی.

این می تواند کمک به جلوگیری از اتلاف خون اضافی جمع آوری شده در بانک خون به خصوص در حال حاضر که بخش عمده نقل و انتقالات بین بانکهای خون اجازه داده شده توسط ملی انتقال خون شورای NBTC) و نیز آیه زیر داروها و لوازم آرایشی و قوانین. تحکیم تست های پیشرفته و پردازش خواهد شد و در نتیجه اقتصاد مقیاس کاهش هزینه ها و مدیریت کیفیت از طریق استاندارد است. یک شبکه به هم پیوسته از خون بانک ها و ذخیره سازی مراکز مطمئن خواهند شد که خون می رسد که در آن نیاز به زمان.

چالش دوم تأثیر هندی خون سیستم است که نیاز به انتقال از وابستگی به تعویض خون کمک های مالی به یک سیستم پایدار رانده شده توسط non-اجازه داوطلبانه اهدای خون بر اساس نوع دوستی. علاوه بر عدم ساختار خون اهدا کننده برنامه نیز وجود مجموعهای از اسطوره های اطراف اهدای خون که منصرف کردن مردم از اهدای داوطلبانه. جای تعجب نیست اخیر لانست مطالعه تخمین می زند که هند کمک های مالی در نرخ تنها 8.2 در هر 1000 نفر است که باید سه برابر شده برای دیدار با نیازهای خون از کشور است.

هند باید ایجاد یک چارچوب سیاست برای رسیدگی به تمام جنبه های خون در دسترس بودن و ایمنی از طریق چند بخشی و چند ذینفعان همکاری. سیاست باید فعال محیط زیست که در آن وجود دارد افزایش آگاهی عمومی و مشارکت داوطلبانه در عدم اجازه اهدای خون. تنها دسترسی به خون سالم می تواند واقعا ساخت قوی بنیاد قوی نظام سلامت در هند.

نویسنده Gopal است مشاور ارشد (سلامت), NITI Aayog و Sadasivan است, بهداشت و درمان, عمل منجر تعقیب هند است. دیدگاه شخصی

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>