بمبی-مدرس تحقیقات نشان می دهد افزایش خطر منتقله از هوا حمله قارچ در محصولات

It has also been observed that around 69 species of fungi have affected 39 types of crops repeatedly in two decades. همچنین مشاهده شده است که حدود 69 گونه از قارچ ها را تحت تاثیر 39 انواع محصولات کشاورزی و بارها و بارها در دو دهه.

محققان در انستیتو تکنولوژی هند-مدرس (IIT-M) کشف کرده اند که گونه های خاصی همواره بر انواع خاصی از محصولات و اکثر حملات قارچی در محصولات به نظر می رسد رخ می دهد در طول ماه ژانویه است.

بمبی-M محققان که مورد تجزیه و تحلیل وقوع قارچی محصول بیماری در هند بیش از 20 سال گذشته با استفاده از مجموعه بزرگی از داده ها نشان داد که هر چند به نظر می رسد هیچ خوبی تعریف شده ارتباط بین گونه های قارچی و نوع محصول تحت تاثیر این تحلیل نشان می دهد که گونه های خاص به نظر می رسد به طور مداوم بر انواع خاصی از محصولات زراعی است. همچنین مشاهده شده است که حدود 69 گونه از قارچ ها را تحت تاثیر 39 انواع محصولات کشاورزی و بارها و بارها در دو دهه. Puccinia striiformis مثلا تحت تاثیر محصول گندم بیش از 12 بار در 20 سال گذشته با توجه به آزادی مطبوعات.

اخبار مرتبط

محققان این ویژگی به سه عامل: محصولات زراعی در حال رشد به طور کامل در ژانویه مستعد ابتلا به قارچ حملات اختلاط هوا با سطح فوقانی لایه مرزی هوا در نتیجه افزایش بيوآئروسلهای موجود و غلظت نسبتا بالاتر رطوبت جوی در طول ماه های زمستان. قارچی محصول بیماری ها نیز به نظر می رسد با افزايش درجه حرارت اما این حکم بیشتر مطالعات محققان اضافه شده است. میکرو ارگانیسم ها اغلب گسترش به عنوان ذرات معلق در هوا هستند به نام بيوآيروسلها یا aerobes.

در حالی که بیماری ها و اکوسیستم خسارت ناشی از آئروسل منتقله از باکتری ها و ویروس ها به طور گسترده ای مورد مطالعه اثر aerosolised قارچی گسترش در انسان ها و اکوسیستم های بهداشتی است که کمتر درک شده است. محققان در IIT-مدرس مورد مطالعه گسترش قارچ ها به عنوان ذرات معلق در هوا و محصول حاصل از بیماری ها در هند است.

صحبت در مورد این تحقیقات Sachin S Gunthe دانشیار گروه مهندسی عمران, IIT-مدرس گفت: “همه منتقله از هوا قارچ علت بیماری و محیط زیست, آسیب, اما پاتوژن های قارچی هستند فقط به عنوان شایع و جدی به عنوان باکتری ها و ویروس.”

در واقع تهدیدی برای گونه های گیاهی توسط قارچی aerobes یک پدیده جدید نیست. در گذشته, آن منجر به ایرلندی قحطی سیب زمینی که منجر به گرسنگی اقتصادی تباهی و سقوط انگلیسی دولت در قرن 19. دوره های قارچی بیماری های همه گیر در سراسر زندگی اشکال گزارش شده در سراسر جهان با ماندگاری اثرات بر سلامت اقتصاد و محیط زیست.

تاکید بر اهمیت درک منشاء و گسترش در حال ظهور بیماری های قارچی (EFD) در هند Gunthe افزود: “Air-borne قارچ مانند Magnaporthe oryzae تاثیر می گذارد برنج و Puccinia graminis تاثیر می گذارد گندم که می تواند پیامدهای جدی برای کشاورزی را بر اساس کشور مانند هند است.”

“بر اساس تاریخ هشدار در برابر محصول تحت تاثیر گونه از قارچ ها گزارش نگران متحده و اقتصادی پیامدهای ما می بینیم که قارچ ها یک تهدید جدی به محصولات کشاورزی در کشور” Gunthe اشاره کرد.

ما قویا بر این باورند که آینده افزایش دما و تغییرات کلیدی در آب و هوای متغیر از جمله رویدادهای شدید آب و هوا خواهد بود مسئول برای تغییر الگوهای قارچی فنولوژی که به نوبه خود منجر به آسیب رساندن به تعامل بین گونه های قارچی و محصولات این گزارش اضافه شده است.

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im