تلوگو و یکی از پنج زبان در هند است نه متناسب ارائه شده در ویکیپدیا. تعداد کل تلوگو مقالات در ویکیپدیا فقط 70,000 برابر 70 لاخ در انگلیسی.

“وجود دارد 70,000 مقالات در تلوگو بسیاری از آنها فقط اینترنتی. ما نیاز به ایجاد محتوای با کیفیت در تلوگو” PJ Narayanan, مدیر IIIT-H گفته است.

با توجه به پرکردن این شکاف موسسه بین المللی فن آوری اطلاعات (IIIT-H) آغاز شده است ابتکار عمل را چند ماه پیش برای ساخت یک اکوسیستم از سازندگان محتوا جوامع و توسعه دهندگان از ابزار مربوطه برای افزایش تلوگو محتوا.

“دولت خواهد آمد تا با دستورالعمل برای ارتقاء تلوگو محتوای آنلاین. ما وب سایت هایی که اجباری ارائه تلوگو مطالب” م. یک Telangana دولت مسئول رسانه گفت. علاوه بر این دولت می توانست آن مطالب انگلیسی ترجمه تلوگو. “ما خواهد ساخت ابزار است که می تواند ترجمه مطالب در فرمت های یونیکد,” او گفت:.

در روز شنبه آن را میزبانی یک روز ملاقات در آن Gachibowli پردیس دعوت ذینفعان مختلف از جمله تاثیرگذاران و سازندگان محتوا برای افزایش پایه. اعضای تلوگو Kutami (یک سازمان داوطلبانه که در آن مردم از جنبه های مختلف زندگی می تواند ترویج تلوگو) جوان کارشناسان فن نوپدیا Lok Satta حزب بنیانگذار Jayaprakash Narayan و K Nageshwar یک روزنامه نگاری و فکری و Mamidi Harikrishna مدیر اداره فرهنگ و میراث دولت Telangana گرفت.

Vasudeva Varma که رانندگی تلوگو ویکیپدیا ابتکار در IIIT-H گفت که این پروژه با هدف ساخت یک گنجینه ای از مطالب که خوب بود در زبان و کیفیت و کمیت. “در یک بعد از فاز ابزارهای تکنولوژیکی توسعه یافته خواهد بود برای ایجاد رباتها که می توانید نوشتن مقالات خود را. وجود دارد نیاز به معاون کشیش بخش محتوای ایجاد شده توسط ماشین آلات” او گفت:.

راج ردی که در جهان مشهور رهبر فکری در هوش مصنوعی گفت: بسیار مهم بود که دائره المعارف در تلوگو در دسترس است. “ما نیاز به محتوای با کیفیت است که در واقع صحیح” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im