سوزش سر دل و رفلکس اسید مواد مخدر دو برابر خطر ابتلا به سرطان معده

stomach cancer, Proton pump inhibitors, cancer, hypergastrinemia, gastric atrophy, acid reflux, gastric cancer, inflammation, helicobacter pylori infectionاین رابطه علت ابتلا به سرطان معده در چند عاملی.

توسط Dr Niranjan Naik

سرطان معده پنجمین شایع ترین سرطان سومین علت سرطان های مربوط به مرگ و میر در سراسر جهان است. عفونت هليکوباکتر پيلوری نسبت داده شده است برای بسیاری از سرطان معده با تحریک معده و التهاب و پس از آن نئوپلاستيک پیشرفت. ريشه کنی هليکوباکترپيلوری نشان داده شده است به کاهش اما از بین نمی متعاقب ابتلا به سرطان معده است.

اخبار مرتبط

بازدارنده های پمپ پروتون (PPIs) نقش مهمی در درمان هلیکوباکتر پیلوری. مهار کننده پمپ پروتون (PPIs) یکی از مهمترین و به طور گسترده ای تجویز داروها برای سوزش سر دل و رفلکس اسید در سراسر جهان است. با عمیق معده-اسید سرکوب نگرانی در مورد سرطان زا نقش مهمی در سرطان معده اشاره شده با توجه به ناشی از hypergastrinemia معده آتروفی و رشد بیش از حد باکتری در معده است. روزانه بازدارنده های پمپ پروتون استفاده شده است همراه با یک 4.55 برابر بیشتر خطر ابتلا به سرطان از پایه تبدیل شد و به عنوان بالا به عنوان یک 8 برابر بیشتر در معرض خطر اگر مواد مخدر گرفته شد برای بیش از سه سال است.

این داروها شده اند در بازار به مدت 25 سال. شواهد موجود بر اساس مطالعات مشاهدهای نشان می دهد PPIs مرتبط به بیشتر از دو برابر خطر ابتلا به سرطان معده. یک مطالعه انجام شده در سال 2017 نشان داد که استفاده طولانی مدت از این دارو را افزایش می دهد سرطان معده خطرات تقریبا 250 درصد است. افرادی که در حال انجام یک عفونت هليکوباکتر پيلوری و PPI ایستاده بود شانس بیشتری برای توسعه پیشرو به سرطان معده به نام آتروفیک معده است.

سرطان معده: مطالعه جدید در استفاده از PPIs

در یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله روده محققان دانشگاه هنگ کنگ و دانشگاه کالج لندن در مقایسه با استفاده از PPIs با دیگر مواد مخدر از نوع مورد استفاده برای کاهش تولید اسید نامیده می شوند هیستامین آنتاگونیست گیرنده های H2 (مسدود کننده های H2) در 63,397 بزرگسالان تحت درمان با درمان سه گانه (ترکیبی از یک PPI و دو آنتی بیوتیک برای کشتن H. پیلوری بیش از 7 روز) برای معده عفونت با H. پیلوری باکتری ها بین سال های 2003 و 2012. این تحت نظر قرار گرفتند تا آنها هم توسعه یافته سرطان معده درگذشت و یا مطالعه به پایان رسید (پایان دسامبر 2015) هر کدام اول آمد. متوسط نظارت دوره به طول انجامید 7.5 سال است.

در طول این مدت زمان ذکر شده 3271 (5%) مردم در زمان بازدارنده های پمپ پروتون به طور متوسط نزدیک به 3 سال و 21,729 در زمان مسدود کننده های H2. آن دیده می شد که مجموع 153 (0.24%) مردم در حال توسعه سرطان معده بعد از درمان سه گانه. هیچ یک از کسانی که آزمایش مثبت برای H پیلوری در آن زمان, اما همه آنها تا به حال طولانی ایستاده گاستریت (التهاب معده). کسانی که تا به حال گرفته شده PPIs در ارتباط بودند با دو برابر و بیشتر (2.44) در خطر ابتلا به سرطان معده در حالی که گرفتن مسدود کننده های H2 بود در ارتباط با هر گونه افزایش خطر است. متوسط زمانی بین درمان سه گانه و در حال توسعه سرطان معده داشت زیر 5 سال است. این خطر متناسب با مدت و همچنین فراوانی استفاده از PPIs. فرکانس استفاده از (بالاتر استفاده) همراه بود با بیشتر خطر استفاده روزانه در ارتباط بود به بیش از quadrupling در معرض خطر (4.55) در مقایسه با هفته استفاده کنید.

دیگر دوره PPIs استفاده شد بیشتر شد خطر توسعه سرطان معده افزایش میزان 5 برابر پس از بیش از یک سال است که بیش از 6 برابر شده پس از 2 سال یا بیشتر که از بیش از 8 برابر شده پس از 3 سال یا بیشتر. در دراز مدت با استفاده از PPIs همراه بود با حدود 4 بیشتر موارد ابتلا به سرطان معده هر 10 ، 000 نفر در هر سال است.

تحقیقات انجام شده قبلا تا ارتباط استفاده طولانی مدت از شاخص بهای تولیدکننده به تعدادی از مشکلات سلامتی دیگر از جمله افزایش خطر ابتلا به حمله قلبی و زوال عقل, مشکلات کلیوی, شکستگی استخوان و تاندون و رباط اشک و این مطالعه می افزاید: سرطان معده به لیست افزایش خطرات و عوارض جانبی خطرناک همراه طولانی مدت PPI-استفاده کنید. حتی پس از باکتری کشته شد کسانی که تا به حال گرفته شده PPIs بر اساس یک دراز مدت بودند بیشتر احتمال ابتلا به سرطان معده در زیر 7 تا 8 سال پیگیری. اما آن را نمی تواند بگوید اگر PPIs شد علت افزایش سرطان معده در خطر است. آن را نیز می تواند به پایین بوده است به عوامل دیگر.

این رابطه علت ابتلا به سرطان معده در چند عاملی. این توضیح منطقی برای کلیت شواهد ارائه شده در این است که آنان که داده شدند PPIs و به خصوص کسانی که در ادامه آنها را برای یک دوره دیگر تمایل به مریض تر از راه های مختلفی از کسانی که برای آنها تجویز می شوند. از این رو آنها بیشتر احتمال دارد به سرطان به هر حال.

از این رو توصیه می شود برای کاهش مصرف PPIs به حداقل مورد نیاز دوره است. رژیم غذایی و تغییر در شیوه زندگی ترجیح داده برای کاهش اسید معده به مری که در طولانی مدت نتیجه با کاهش خطر توسعه سرطان معده.

(این مقاله نویس است مدیر جراحی سرطان Fortis یادبود موسسه تحقیقات Gurugram. گلزنی خود نویسنده.)

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de