مواد غذایی (سابق سبزی) تورم به شدت برداشت به 42 ماه اخیر از 7.2% y-o-y در ژانویه در مقابل 5.7% در ماه دسامبر.

شاخص تورم شتاب بیشتر به 7.6% در سال در سال (y-o-y) در ماه ژانویه در مقابل در حال حاضر افزایش 7.4 درصدی در ماه دسامبر بالاتر از حد انتظار (اجماع: 7.4%, Nomura: 7.5%). قیمت مواد غذایی نرخ تورم تعدیل تا حدودی به 13.6% y-o-y در مقابل 14.1 درصد در ماه دسامبر در درجه اول انعکاس تیز ماه-در-ماه (m-o-m) در اصلاح سبزی قیمت (-9.1% m-o-m) پس از ماه از unseasonally بالا upticks (به طور متوسط در Q4 = 7.8% m-o-m). با این حال سبد غذایی (از سبزیجات) همچنان به نشان گسترده مبتنی بر فشارهای ناشی از تورم. پروتئین مواد غذایی به شدت افزایش یافت این ماه به رهبری گوشت و ماهی (1.5% m-o-m) و تخم مرغ (2.5%) و شیر (1.4%) و حبوبات (1.5%). روغن و چربی و ادویه جات ترشی جات نشان داد قوی انتخاب یو پی اس در قیمت بیش از ماه است. تنها بخش در مواد غذایی (سابق سبزی) سبد خرید نمایش m-o-m کاهش میوه ها هستند.

مواد غذایی (سابق سبزی) تورم به شدت برداشت به 42 ماه اخیر از 7.2% y-o-y در ژانویه در مقابل 5.7% در ماه دسامبر. این است که بالاتر از متوسط افزایش در ماه ژانویه در طول 2014-16 (0.49%). سوخت و نور تورم افزایش 3.7% y-o-y در ژانویه مقابل 0.7% در ماه دسامبر در بخش بازتاب پایه های پایین تر. تورم (CPI سابق غذا و نوشیدنی سوخت) افزایش یافته و به 4.2% y-o-y در ژانویه در مقابل 3.8 درصد در ماه دسامبر در درجه اول انعکاس تیز m-o-m تشدید مراقبت شخصی (بالاتر طلا قیمت) و حمل و نقل و ارتباطات (بالا مخابراتی قیمت) بخش. بطور تطبیقی فصلی (sa) “سوپر هسته ای” سبد مصرف کننده (CPI سابق غذا و نوشیدنی و سوخت و بنزین و اجاره مسکن) افزایش 0.69% m-o-m (س) در مقابل 0.57% m-o-m (ع) در ماه دسامبر. اندازه گیری های ما از کمرنگ ميانگين شاخص بهای مصرف کننده گل رز به 4.4% y-o-y در مقابل 3.7 درصد در ماه دسامبر.

تولید صنعتی (IP) رشد کند به -0.3% y-o-y در ماه دسامبر در مقابل 1.8% در ماه نوامبر کمتر از حد انتظار (اجماع: 1.8%, Nomura: 0.7%). در حالی که این می آید در پشت نامطلوب پایه در این کشور بطور تطبیقی فصلی اساس هم IP رشد کاهش یافت -2.0% m-o-m تا حدی معکوس به دست آوردن از 3.8 درصد در ماه نوامبر. نسبی عملکرد sub-قطعات بدون تغییر باقی مانده و ضعیف است. محصولات متوسط رشد تولید ادامه منجر به بسته رشد 12.5% y-o-y در ماه دسامبر در مقابل 17.1 درصد در ماه نوامبر. در مقابل رشد تولید قراردادی در همه بخش های دیگر: کالاهای سرمایه ای (-18.2% y-o-y در ماه دسامبر در مقابل -8.6% در ماه نوامبر) و زیرساخت کالا (-2.6% در مقابل -3.5%) مصرف کننده لوازم خانگي (-6.7% در مقابل -1.5%) و مصرف کننده غیر-لوازم خانگي (تا 3.7% در مقابل 2%). گسترده مبتنی بر کاهش فعالیت های صنعتی است که مطابق با دیدگاه ما این است که رشد باقی می ماند بسیار anaemic.

ژانویه نشانه اوج تورم خواندن برای سال جاری و روند کنونی نشان می دهد که آن را در حد متوسط در ماه فوریه, حتی اگر آن است به احتمال زیاد باقی می ماند بالا در بیش از 6 درصد. داده ها برای اولین بار 11 روز از ماه فوریه نشان می دهد که سبزی قیمت قرارداد -19.5% m-o-m در مقابل -17.9% در ماه گذشته که پایین باید سبزی شاخص تورم بیشتر است. سقوط شدید قیمت نفت پس از COVID-19 شیوع و کاهش قیمت طلا تا کنون در ماه فوریه نیز باید کمک کند. در سمت تلنگر, LPG سیلندر قیمت شده اند پیاده توسط ~20% m-o-m در اوایل فوریه خواهد شد که اضافه کردن ~15bps به تیتر تورم و ما انتظار سبد غذایی (سابق سبزی) به ادامه برای نشان دادن مهم تورم است. به طور کلی ما پروژه نرخ تورم به طور متوسط 6.5% در Q1 سال 2020 و متوسط به 4.7-4.6% در Q2 و Q3 و در نهایت به 2.4 درصد در Q4.

با دسامبر IP چاپ ما در حال حاضر یک فولر عکس از نحوه رشد ردیابی در Q4 با برخی از داده های فرکانس بالا شاخص در ماه ژانویه است. به طور کلی در حالی که وجود دارد برخی از بهبود در Q4 (نسبت به Q3) در سراسر مصرف (خودروهای دو چرخ تراکتور فروش) صنعت (شاخص مدیران خرید بخش تولید سیمان و زغال سنگ) و خدمات (شاخص مدیران خرید بخش خدمات تجاری نور فروش خودرو) بخش این است یکنواخت نیست; های خارجی, صنعت, صنعت و بخش های سرمایه گذاری همچنان به طور گسترده بدون زرق و برق و مهمتر اعتباری بانک رشد اقتصادی کند. ژانویه نشان می دهد شکنندگی این رشد شتاب—با ضعف بازگشت در ماشین سواری و دو چرخ, خرید و فروش, راه آهن و ترافیک داده ها حتی به عنوان و شاخص مدیران خرید بخش تولید برق باید بهبود یافته است.

به طور کلی ما انتظار داریم رشد تولید ناخالص داخلی به اسلاید بیشتر به 4.3% y-o-y در Q4 (از 4.5 درصد در Q3) قبل از شروع عملیات بهبودی ضعیف به 4.5 درصد در Q1 سال 2020 (کاهش از 4.7% قبل از آن). هند به طور مستقیم در معرض COVID-19 شیوع اما ما نگران آن است که به احتمال زیاد غیر مستقیم سرریز با توجه به ضعف تقاضای جهانی. برای سال 2020 ما انتظار داریم رشد تولید ناخالص داخلی باقی می ماند در زیر روند در 5.4 درصد در سال 2020 تنها اندکی بالاتر از 4.9 درصد در سال 2019. در ماه فوریه RBI تصمیم گرفتند برای غیر متعارف اقدامات لازم برای سهولت شرایط مالی و افزایش رشد اعتبار در نور تورم بالا محدود سیاست های پولی فضا. MPC خواهد بود کاملا به دنبال نشانه قطعی از نرخ تورم سیر روند رو به پایین به عنوان تمرکز خود را باقی می ماند در پل منفی خروجی شکاف (و نه فقط رشد bottoming) و ثبات مالی. با توجه به نظر ما که تورم به اوج خود رسید در حالی که رشد است به احتمال زیاد نا امید ما همچنان معتقدیم آینده سیاست حرکت است که هنوز هم یک برش; ما انتظار 25bps مخزن کاهش نرخ در Q2 سال 2020 است که می تواند تحویل در اوایل ماه آوریل است.

(ویرایش شده گزیده ای از Nomura آسیا بینش گزارش مورخ 12 فوریه. ( Varma, ارشد, هند اقتصاددان و Nandi هند اقتصاددان Nomura.دیدگاه شخصی)

اخبار مرتبط

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su