فرماندار خواستار جلسه خلاف قانون اساسی است: P چیدمبرم

ارشد کنگره رهبر و وزیر دارایی سابق P چیدمبرم گفت: فرمانداران منصوب شده توسط BJP پس از 2014 باید بارها و بارها نقض متن و روح قانون اساسی هند است. او گفت: در این روند آنها را به شدت دچار اختلال دموکراسی پارلمانی آن کنوانسیون ها و سنت.

او گفت: وجود دارد حداقل سه نقطه عطفی قضاوت دادگاه هنگامی که فرمانداران نگران عمل در نقض آشکار قانون اساسی در آروناچال پرادش (2016), Uttarakhand (2016) و کارناتاکا (2019).

“با وجود این قضاوت و اظهارات قانون فرماندار ایالت راجستان متوقف شده و در ادامه به غرفه — کاملا معتبر درخواست از شورای وزیران از راجستان به تشکیل جلسه مجمع قانونگذاری. این یک قانون حل و فصل است که فرماندار باید در عمل کمک و مشاوره به شورای وزیران. فرماندار هیچ اختیار — به من اجازه تکرار بدون اختیار در همه در این موضوع. این سوال که فرماندار مطرح کرده بود به غرفه درخواست شد بی ربط و فراتر از قدرت خود را. خود را در موضع فعلی است که قانون به او می دهد ‘تشخیص’ به احضار مجمع یا نه کامل اعوجاج از قانون اعلام شده توسط دادگاه” سابق اتحادیه خانه وزیر گفت.

او همچنین افزود که مبنای اساسی یک دموکراسی پارلمانی است که عملکرد قوه مقننه. “اگر اجرایی دولت می خواهد مجلس برای پاسخگویی به آن است که حق مطلق و قدرت به تماس با یک جلسه. فرماندار تنها یک سند رسمی به ثبت نام و صدور احضاریه به MLAs.”

این وکیل ارشد گفت: “اگر یک وزیر است که متهم نه با بهره گیری از اکثریت می خواهد برای اثبات اکثریت او را به عنوان تماس با یک جلسه در اولین خود را به اثبات اکثریت..قرار دادن هر گونه مانع خواستار جلسه را تضعیف می کند مبنای اساسی یک دموکراسی پارلمانی.”

او گفت: این کنگره است و شگفت زده با نگرش فرماندار ایالت راجستان است. “ما به همین دلیل اعتراض امروز قبل از همه راج Bhavans در کشور را برجسته جاذبه مسئله و جلب توجه مردم به نقض قانون اساسی است. ما صمیمانه امیدواریم که فرماندار ایالت راجستان را اطاعت از قانون و فقط قانون… او باید فورا کمک مالی درخواست از شورای وزیران و احضار یک جلسه از مجمع قانونگذاری” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>