افزایش تولید گازهای گلخانه ای توسط جهان بزرگترین کشورهای خدشه دار تلاش برای امن و پایدار کربن خنثی آینده.

توسط سید علی

مجمع جهانی اقتصاد (WEF) در داووس و کنفرانس احزاب (COP25) در مادرید به پایان رسید با نا بن بست در تغییر آب و هوا. در 2 ماه گذشته دو تا از مهمترین و تکریم همه جانبه مرجع تخصصی floundered اضافه کردن به لیست در حال رشد از خطاب جلسات چند جانبه برای حل تغییر آب و هوا. افزایش تولید گازهای گلخانه ای CO2 است که باعث یک تغییر غیر قابل برگشت در محیط زیست ما است. با توجه به این WEF 2020 شد با تمرکز بر پایداری به جای متعارف رشد اقتصادی است. همکاری در زمینه WEF استرالیا bushfires باعث عظیم الجثه آسیب و کشتن 1.25 میلیارد حیوانات. متاسفانه حتی آتش سوزی قادر به استوک شفقت ادامه بحران آب و هوا. سطح خلوص نسبت به تغییر آب و هوا است که فراتر از هر اندازه گیری از عقلانیت مشرف تهدید برای آینده ما است. ما در یک لحظه تاریخی که در آن ما می توانید راه اندازی مجدد آینده ما با از شیر گرفتن کربن بر اساس سوخت و پیشرفت به سوی یک Decarbonised اقتصاد است.

اخبار مرتبط

متاسفانه با وجود تهدیدات CO2 تولید گازهای گلخانه ای در حال افزایش چین به تنهایی به خود اختصاص 29 درصد از بازار جهانی تولید گازهای گلخانه ای CO2 یک سال پس از توافق پاریس در سال 2016 به دنبال آن ایالات متحده آمریکا و هند با 16 ٪ و 7 ٪ بود. افزایش تولید گازهای گلخانه ای توسط جهان بزرگترین کشورهای خدشه دار تلاش برای امن و پایدار کربن خنثی آینده. در این راستا کاستاریکا در یک کشور آمریکای مرکزی است سوار بر یک نوع دوستانه ماموریت به صفر – انتشار اقتصاد تا سال 2050 از طریق آن Decarbonisation طرح است. اتحادیه اروپا نیز به تصویب رسید یورو سبز معامله ارتکاب به صفر تولید گازهای گلخانه ای و بیشتر نوسازی آن در اقتصاد است. جاده به کربن – بی طرفی آغاز می شود و با دوری می گزیدند کردن شیوه های کهنه از انقلاب صنعتی و در آغوش سوخت فسیلی-رایگان فن آوری است که در بسیاری از در حال حاضر. سوزاندن سوخت های فسیلی انتشار دی اکسید کربن یک گاز گلخانه ای (GHG) در نتیجه گرمایش جو و باعث گرم شدن کره زمین.

اصلی گازهای گلخانه ای در جو زمین در حال بخار آب (H2O) کربن دی اکسید(CO2) و متان (CH4) اکسید نیتروژن (N2O) و ازن (O3) از این CO2 است مضر ترین دلیل گرایش به نگه داشتن حرارت برای مدت زمان طولانی. در نتیجه بیش از حد CO2 تولید گازهای گلخانه ای باعث گرم شدن کره زمین با افزایش درجه حرارت جهانی. جدید ترین تاثیر افزایش درجه حرارت جهانی هستند موج گرما در اروپا بوش آتش سوزی در استرالیا, کالیفرنیا, آمازون جنگل, طوفان در جنوب آسیا و ذوب شدن یخچالهای طبیعی در قطب شمال و فرسایش زمین های ساحلی در سراسر جهان است. فجایع طبیعی در محیط زیست بوجود امدن بیشتر مضرات برای مثال از دست دادن زیستگاه (تهدید) انقراض گونه زیرساخت های آسیب و افزایش اسیدیته اقیانوس آسیب رساندن به مرجان.

جامعه علمی به اتفاق آرا موافقت خود را با اثرات تغییر آب و هوا است و همچنین حاوی شاخص های تعریف ‘آسیب سطح و توان ناشی از افزایش درجه حرارت. اولین آسیب به توان با 1°C افزایش دما خواهد بود که صخره های مرجانی های غذایی و ناپدید شدن از یخچال های طبیعی. بعلاوه با افزایش 2°C کشاورزی بازده خواهد بود پراکنده در جنگل, آتش سوزی, خشکسالی و جاری شدن سیل موج گرما را افزایش می دهد و باعث کاهش قابل توجهی در سطح آب در دریای مدیترانه و جنوب آفریقا. افزایش سریع درجه حرارت در طی پنج دهه به ما می دهد اتاق کوچک برای گرم شدن بیشتر در نتیجه افزایش 1.5°C آستانه است. اما توافق پاریس مجموعه مخاطره آمیز حد 2° C ساخت ما را در معرض خطر افزایش سطح آب دریا تاثیر نیمی از جمعیت جهان مستقر در سواحل. همانطور که در حال حاضر به عنوان در هر آب و هوا اکشن, ردیاب, هند, کاستاریکا, اتیوپی بوتان و فیلیپین هستند و تنها کشور مطابق با ‘زیر 2°C’ هدف است. این به این معنی است که 190 کشور از 195 نه مطابق با توافق پاریس در نتیجه نه کاهش تولید گازهای گلخانه ای. موفقیت توافق پاریس ضروری است برای نجات ما از معضل آب و هوا فاجعه است. متاسفانه توافق پاریس فرو رفته در خرده سیاست با اصرار بر Decarbonisation اقتصاد.

مزیت اقتصادی Decarbonisation است که آن را intertwines با نوسازی تمام صنایع. بیش از حد وابستگی به سوخت های فسیلی می کند و آسیب بیشتری نسبت به خوب ممکن است تضمین موقت امنیت انرژی اما عوارض جانبی هستند راه بیش از حد فاجعه به ادامه استفاده از این به عنوان “انرژی استروئیدی’. فن آوری های مدرن اجازه می دهد تا ما را به حفظ امنیت انرژی در حالی که حفظ سلامت مردم و محیط زیست است. نیاز به توسعه اقتصادی در حالی که با استفاده از سوخت های فسیلی است که یک آرگومان استفاده شده توسط چندین کشور در حال توسعه. اما این کوته چشم انداز مشرف به این واقعیت است که به جای استفاده از یک “برش های کوتاه” سوخت و آسیب رساندن به محیط زیست به طور دائم تمرکز بیشتر نیاز به داده می شود در منابع انرژی تجدید پذیر در طول یک ملت را در مرحله توسعه است. این کمک خواهد کرد که کشورهای در حال توسعه و تکامل به عنوان پایدار اقتصاد با یک جمعیت سالم. اولویت باید با توجه به افزایش جنگل را پوشش می دهد ارتقاء کارآمد کشت های غذایی در حال توسعه یکپارچه زباله سیستم های مدیریت و تحول از تحرک قابل توجهی تمرکز بر سیستم حمل و نقل عمومی. همه این اقدامات بیشتر تئوری های آنها از لحاظ اقتصادی قابل دوام جایگزین که نیاز به mainstreamed برای مبارزه با گرمایش جهانی است. مهمتر از همه اعتماد در multilateralism باید دوباره قوت بخشیده و جهانی کنترل و توازن باید اجرا شود برای کاهش انتشار کربن. تنها راه رو به جلو است که با ایجاد تغییرات ساختاری که باعث موقت رنج می برند با این وجود خواهد تضمین دائمی بقا.

(نویسنده است یک تحلیلگر مستقل در امور آمریکای لاتین. نظرات بیان شده شخصی هستند.)

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی