This will enable greater medicinal efficiency in terms of preventive interventions and customised treatments. (Representative image)این را قادر خواهد ساخت بیشتر دارویی بهره وری از نظر مداخلات پيشگيرانه و سفارشی درمان است. (تصویر نماینده)

ژنوم هند, پروژه, است که دولت مسکو در هفته گذشته با هدف نقشه تنوع هند ژنتیکی و “ذخیره کردن بستر پزشکی شخصی.” Rs 238-کرور پروژه خواهد بود که یک همکاری بین 20 هندی موسسات تحقیقاتی با هند موسسه علوم مرکز تحقیقات مغز در خدمت به عنوان نقطه گره را در اولین مرحله توسعه یک مرجع هند ژنوم با استفاده از نمونه های ژنتیکی از 10,000 نفر در سراسر هند است. این را قادر خواهد ساخت بیشتر دارویی بهره وری از نظر مداخلات پيشگيرانه و سفارشی درمان است. موجود جهانی مطالعات ژنتیکی در پس از پروژه ژنوم انسان هستند و به طور عمده بر اساس (95%) در زوج های شهری نمونه ها; اضافه کردن به این تنوع افقی (ناشی از مهاجرت و إنترمكسنج از نژادها) و عمودی (ناشی از درون همسری یا برون همسری در نتیجه الگوهای خاص از صفت ارث) به دست آمده در هند و بار بیماری پیچیده اختلالات و اهمیت این پروژه به پیشرفته بهداشت و درمان می شود عمیقا مشهود است.

و نه بهداشت و درمان خواهد بود تنها زمینه که مزایای این پروژه تعلق خواهد. بودجه برای FY21 صحبت از گسترش ژنوم نقشه برداری به بخش کشاورزی—درک بیشتری از اساس ژنتیکی برای استعداد ابتلا به بیماری هایی مانند آفات rusts و غیره خواهد کمک مهندسی ژنتیک از تلاش ها برای کاهش وابستگی شیمیایی در کشاورزی است. و نقشه برداری ژنتیکی تنوع هند را بیشتر درک علمی از تکامل هر دو از یک بیولوژیکی (درون و بین گونه تعامل گونه-محیط زیست تعاملات و غیره) و جامعه شناسی (الگوهای مهاجرت آداب و رسوم و غیره) از نقطه نظر. در حالی که پتانسیل سود از این پروژه حکم آن را بالا اولویت های پژوهشی احتیاط آن است که تلاش برای نقشه هند, تنوع ژنتیکی نمی محول به لحاظ سیاسی با انگیزه و تبعیض آمیز تلاش برای ریشه کن indogeneity در غلط مفاهیم بیولوژیکی essentialism.

اخبار مرتبط

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

نرم افزار گرامرلی