از بشقاب به گاوآهن: چگونه هند می تواند غلبه بر سوء تغذیه

In 2015-16, almost 38.4% of India’s children under the age of five years were stunted, 35.8% were underweight, and 21% suffered from wasting, as per National Family Health Survey (NFHS) 2015-16 (Express photo/ File)در 2015-16 تقریبا 38.4 درصد از هند را کودکان زیر سن پنج سال بود کوتاه قد 35.8 درصد کم وزن و 21 درصد رنج می برد و از هدر رفتن هر ملی سلامت خانواده بررسی (NFHS) 2015-16 (Express photo/ فایل)

توسط Ashok Gulati & Kriti Khurana

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن تحسین هند دستاوردها در آدرس خود را در شلوغ Motera ورزشگاه. این بازه زمانی از آزادی مذهبی به کاهش فقر به غول اقتصاد در حال ظهور. این باید ساخته شده از احساس افتخار جز این که تنها در سه روز آینده, شورش در دهلی ساخته شده ما احساس شرمندگی ما حکومت ضعیف و عدم هماهنگی جمعی و عدم تحمل مخالف ایده های. در این قطعه با این حال ما می خواهیم به تمرکز بر روی سازمان ملل متحد سه اهداف توسعه پایدار (SDGs) یعنی فقر حذف صفر از گرسنگی و سلامتی و خوب بودن تا سال 2030.

اخبار مرتبط

بانک جهانی تخمین می زند از فقر شدید تعریف شده به عنوان $1.9 برای هر نفر در روز در سال 2011 برابری قدرت خرید نشان می دهد یک سکولار کاهش در هند از 45.9% به 13.4% در سال 1993 2015 (دیدن گرافیک). اگر به طور کلی روند رشد ادامه عنوان شده است مورد پس از, می گویند سال 2000 هند ممکن است موفقیت در از بین بردن فقر شدید تا سال 2030 اگر نه پیش از آن. همچنین با توجه به سرشار سهام foodgrains با دولت ملی امنیت غذایی عمل می کنند (NFSA) که subsidises دانه به میزان بیش از 90 درصد از هزینه های آن برای 67% از جمعیت وجود دارد هیچ دلیلی برای این باور است که هند نیز می تواند در رسیدن به هدف به صفر رساندن گرسنگی قبل از سال 2030.

چالش واقعی برای هند این است که برای رسیدن به گل سوم سلامتی و خوب بودن تا سال 2030. هند عملکرد در این راستا تا کنون رضایت بخش نبوده است.

در 2015-16 تقریبا 38.4 درصد از هند را کودکان زیر سن پنج سال بود کوتاه قد 35.8 درصد کم وزن و 21 درصد رنج می برد و از هدر رفتن هر ملی سلامت خانواده بررسی (NFHS) 2015-16. وضعیت برخی از ایالت ها مانند Bihar, Jharkhand, و, Uttar Pradesh حتی بدتر (دیدن گرافیک). جای تعجب نیست که این شاخص گرسنگی جهانی (GHI) رتبه هند 102 از 117 کشور از نظر شدت گرسنگی در 2019.

چگونه می توانید از هند غلبه بر این چالش عظیم از سوء تغذيه? ملی تغذیه استراتژی 2017 با هدف کاهش شيوع کم وزنی در کودکان (0-3 سال) با 3 درصد از NFHS 2015-16 برآورد هر سال 2022. این یک هدف بلند پروازانه با توجه به این که decadal کاهش وزن در کودکان از 42.5 درصد در FY06 به 35.8 درصد در FY16 مقدار به کمتر از 1% کاهش سالانه. مشابه اهداف تعیین شده توسط ملی تغذیه میشن (تغییر نام POSHAN Abhiyaan) 2017 برای کاهش کوتاه قدی, سوء تغذیه, کم خونی (در میان جوانان و کودکان و زنان و دختران نوجوان) و وزن کم هنگام تولد 2%, 2%, 3 ٪ و 2 ٪ در سال بود.

تحقیقات ما در ICRIER به ما می گوید به تمرکز بر چهار حوزه کلیدی اگر هند را قابل توجه دندانه در سوء تغذیه تا سال 2030. اولین و مهمترین این است که زنان در آموزش و پرورش آن را به عنوان یک مثبت چند اثر در مراقبت از کودکان و دسترسی به امکانات مراقبت های بهداشتی. همچنین افزایش آگاهی در مورد غنی از مواد مغذی, رژیم غذایی, بهداشت شخصی و غیره و می تواند کمک شامل اندازه خانواده فقیر دچار سوء تغذیه خانواده است. یک اولویت بالا برای زنان با سواد و در یک حالت ماموریت از طریق لیبرال کمک هزینه تحصیلی برای دختر بچه ها می رفتن به یک راه طولانی برای مقابله با این مشکل است.

دوم است و دسترسی به بهبود بهداشت و آب آشامیدنی سالم. از این زاویه این Swachh بهارات Abhiyan و جال Jeevan ماموریت می توانست نتایج مثبت در سال آینده.

سوم وجود یک نیاز به تغییر در الگوهای غذایی از غلات تسلط به مصرف غذاهای مغذی مانند محصولات دامی و میوه و سبزیجات و حبوبات و غیره. اما آنها به طور کلی هزینه و مصرف خود را افزایش می دهد تنها با درآمد بالاتر و بهتر آموزش و پرورش است. انحراف بخشی از یارانه غذا در گندم و برنج به غذاهای مغذی تر کمک می کند.

در نهایت هند باید اتخاذ فن آوری های جدید کشاورزی زیستی-تقویت غلات—روي-غنی برنج و گندم غنی از آهن ارزن مرواریدی ، هندی شورای تحقیقات کشاورزی به کار از نزدیک با گروه مشورتی بین المللی تحقیقات کشاورزی را برداشت به همراه برنامه آن را به یک وضعیت برنده-برنده و جلوگیری از سوء تغذیه در کودکان هند در سرعت بسیار سریعتر و با هزینه بسیار پایین تر از یک کسب و کار به عنوان معمول سناریو را رسیدن به.

تجربه جهانی نشان می دهد که با سیاست های عمومی با تمرکز بر کشاورزی و بهبود بهداشت و آموزش زنان در یک کشور می تواند بسیار بهتر بهداشت و رفاه را برای شهروندان به خصوص کودکان است. در چین کشاورزی و رشد اقتصادی به طور قابل توجهی کاهش می یابد میزان کوتاه قدی و لاغری در میان جمعیت و برداشته میلیون ها نفر از مردم از گرسنگی و فقر و سوء تغذیه. با توجه به مواد غذایی و کشاورزی سازمان برزیل و اتیوپی را دگرگون کرده اند سیستم های غذایی و هدفمند سرمایه گذاری های خود را در بخش R&D و اجتماعی حفاظت از برنامه ها برای کاهش گرسنگی در کشور است. با وجود هند بهبود در تغذیه کودک نرخ پس FY06 آن است که راه پشت پیشرفت تجربه چین و کشورهای دیگر. با توجه به جهانی تغذیه گزارش 2016 در نرخ فعلی کاهش و هند را در دستیابی به کوتاه قدی نرخ در حال حاضر رایج در چین توسط 2055. هند قطعا می تواند بهتر انجام دهید اما تنها اگر آن را با تمرکز بر این موضوع است.

Gulati است Infosys صندلی استاد برای کشاورزی و Khurana است معاون پژوهشی ICRIER. دیدگاه شخصی

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>