Government of India, Narendra Modi, Nirmala Sitharaman, Direct cash transfer, Food subsidy, Fertiliser subsidy, Ashok Gulati, Sandip Das, Infosys,, Sandip Das, ICRIER, Union Budget, Food Corporation of India, FCI, National Small Savings Fundاین مواد غذایی شرکت از هند (FCI) خواسته شده است به قرض گرفتن بیشتر و بیشتر از منابع بی شمار اما از همه مهمتر از ملی کوچک صندوق پس انداز.

توسط Ashok Gulati & Sandip دس

اگر یک چیز وجود دارد که bewilders خواننده در کشاورزی و مواد غذایی در فضا از بودجه اتحادیه برای FY21 آن است که یک کاهش عظیم در مواد غذایی یارانه. تجدید نظر در برآورد (RE) از مواد غذایی یارانه برای FY20 شده است کاهش عظیم تومان 75,552 کرور روپیه از بودجه برآورد (BE) از Rs 184,220 کرور به تنها Rs 108,668 کرور. و قرار بود برای FY21 نگه داشته شده است در Rs 115,570 کرور. یکی از شگفتی اگر هر گونه اصلاحات عمده انجام شده در دانه های مدیریت سیستم و یا ملی امنیت غذایی عمل می کنند به طوری که این کاهش در تخصیص امکان پذیر است.

اخبار مرتبط

آن است که تنها یک تردستی توسط کارشناسان ما در وزارت مالیه. این مواد غذایی شرکت از هند (FCI) خواسته شده است به قرض گرفتن بیشتر و بیشتر از منابع بی شمار اما از همه مهمتر از ملی کوچک صندوق پس انداز. یک آیتم است که باید در بودجه است که در حال حاضر منعکس شده در افزایش میزان غرامت برجسته از FCI.

همراه با گرافیک به پیامدهای این. برای اندازه گیری چقدر موثر مواد غذایی یارانه در کشور است که بودجه اعداد در حال تبدیل شدن کاملا بی ربط است. یکی از نیاز به اضافه کردن واقعی یارانه منعکس شده در بودجه به غرامت برجسته از FCI. اگر یکی می کند که موثر مواد غذایی یارانه معلوم می شود Rs 357,688 کرور. با تأمین آن را به طور کامل در بودجه و نه انجام هر گونه اصلاحات در foodgrain مدیریت سیستم و یا NFSA این مرکز تنها به تعویق انداختن بحران برای دولت بعدی.

Capture

در حالی که بررسی های اقتصادی به وضوح بیان می کند که تحت پوشش NFSA نیاز به بازبینی و پایین آورده به مثلا 20 درصد از جمعیت این بودجه را نیش این گلوله. چیزی ممکن است آمده تا بعد از آن در سال, اما در این میان شایان ذکر است که هزینه های مورد انتظار از برنج به FCI در FY21 در حال رفتن به در مورد Rs 37/کیلوگرم و برای گندم, Rs 27/kg; موضوع قیمت برای مصرف کنندگان (67 ٪ از جمعیت) فقط Rs 3/کیلوگرم و تومان 2 کيلوگرم بود. می توانید 67 درصد از جمعیت هند را ندارند و حتی اساسی ، اگر چه توسعه است که ما شده اند صحبت کردن در مورد بیش از همه در این دهه است.

در حال حاضر, نگاهی به دانه وضعیت در این کشور به عنوان در تاریخ 1 ژانویه هر سال است. در مقایسه با یک بافر هنجار 21.4 میلیون تن واقعی سهام با FCI (از جمله unmilled برنج) بودند 3.5 برابر بیشتر است. آن صحبت می کند از عظیم اتلاف منابع کمیاب به ویژه هنگامی که درآمدهای مالیاتی شده است کند.

با توجه به این که Skymet پیش بینی کرده است که محصول گندم در حال رفتن به یکی از بهترین ها در بسیاری از سال به احتمال زیاد به لمس 113 میلیون تن و قیمت خرید بالا بودن قیمت های جهانی شانس صادرات گندم تلخ هستند مگر یارانه برای صادرات است. و خواهد شد که به چالش در سازمان تجارت جهانی. بنابراین باید انتظار ستون غلات سهام با رکورد خرید گندم—FCI ممکن است اجرا از ظرفیت ذخیره سازی. سهام سطوح ممکن است با لمس 85-90 میلیون تن یا حتی بیشتر توسط 1 جولای سال 2020 است.

این افزایش می دهد برخی از سوالات اساسی. یکی است و دولت نادان از بحران قریب الوقوع از مقدار زیادی دانه? دوم آن که متوجه سیاست قیمت خرید (50% بالاتر از هزینه A2+FL) بدون نگاه کردن به طرف تقاضا است به احتمال زیاد به ایجاد مشکلات برای دولت ؟ سوم آیا دولت هیچ برنامه ای برای اصلاحات عمومی سیستم توزیع تحت NFSA? بودجه می دهد هیچ نشانه ای از هر گونه اصلاحات در دانه سیستم مدیریت در آینده نزدیک. در شرایطی که یکی از شگفتی چه دولت برنامه بازی است.

Foodgrain مدیریت اصلاحات باید برای شروع با اصلاح PDS سیستم به تدریج در حال حرکت به دور از غلات به نقل و انتقالات پول نقد. و سیاست از قیمت خرید با باز تدارکات در پنجاب-هاریانا کمربند در حال انجام آسیب بیشتری با تهی جدول آب و نه اجازه دادن به تنوع محصول را در محل. این بسیار مایه تاسف است به عنوان “مرده و از دست دادن” در دانه مدیریت اجرا می شود تا بیش از 100,000 تومان کرور. این منعکس نمی کند به خوبی در دولت سیاستگذاری. نگرش دولت به نظر می رسد که از یک شترمرغ با سر خود را در شن و ماسه—نه دانه!

جالب است که در طول مودی 1.0 اولین بالا شده کمیته برای اصلاح دانه مدیریت سیستم راه اندازی شد تحت سابق اتحادیه مواد غذایی وزیر Shanta کومار. این گزارش در FCI وب سایت—همه که مورد نیاز است شجاعت به نیش گلوله. بررسی های اقتصادی ایران در حال حرکت در جهت نقل و انتقالات پول نقد اما دولت به نظر می رسد که توسعه یافته سرد و پول هدر رفته بودن است سال به سال در حال اجرا به هزاران کرور. هیچ چیز می تواند بیشتر طعنه امیز از این به خصوص زمانی که دولت در حال خاراندن سر خود را به شدت به افزایش درآمد.

بخش دیگر مربوط به این دانه فراوانی این کود یارانه است که تا حد زیادی در گندم و برنج. این بود برای FY21 نشان می دهد کاهش در حالی که انتظار غرامت از کود صنعت نگه دارید تا ستون. این کود صنعت تخمین می زند که تا مارس سال 2020 انتظار غرامت خواهد مقدار تقریبا به تومان 60,000 کرور. در حالی که FCI خواسته شده است به قرض گرفتن کود صنعت نمی کند که در این نوع پنجره; این احساس کاملا بیروحیه. هیچ نهاد خصوصی می خواهد به سرمایه گذاری در این بخش است. جای تعجب نیست که تمام گیاهان جدید در آینده در بخش عمومی—این خواهد بود یکی دیگر از مشکلات عمده در سال به آمده است. و این اتفاق می افتد زمانی که بودجه صحبت می کند از صفر بودجه طبیعی و کشاورزی است. یکی از شگفتی که آیا چپ دست دولت متوجه چه یکی از سمت راست در حال انجام است ؟

Gulati است Infosys صندلی استاد برای کشاورزی و Sandip دس ارشد مشاور ICRIER. دیدگاه شخصی

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im