از NPS به PPF, 5 بهترین گزینه های سرمایه گذاری برای صرفه جویی در مالیات

income tax, tax saving, tax saving tips, best investment options to save tax, Last minute tax saving, tax saving under 80C, Section 80CCD, 80D, 80G, NPS, PPF, ELSS, Tax-saving Fixed Deposits, SCSSچندین ابزار خارج وجود دارد برای شما برای سرمایه گذاری در, در حالی که همچنین کاهش بدهی مالیاتی خود را.

ما همیشه به دنبال بهترین راه برای سرمایه گذاری است که موجب صرفه جویی در ما از پرداخت مالیات است. در حال حاضر با مالیات های نجومی فقط در اطراف گوشه است و زمان مناسب برای ایجاد مالیات-صرفه جویی در برنامه ای که کمک می کند تا شما برای رسیدن به اهداف مالی خود را. چندین ابزار خارج وجود دارد برای شما برای سرمایه گذاری در, در حالی که همچنین کاهش بدهی مالیاتی خود را. این برنامه ها معمولا به عنوان مالیات بر صرفه جویی در طرح های کار به عنوان یک برو به گزینه ای برای مالیات دهندگان برای نجات مالیات به راحتی. برخی از آنهایی که محبوب شامل بیمه بازنشستگی ملی طرح سهام مرتبط پس انداز طرح اندیش صندوق عمومی و غیره.

در این مقاله ما نگاهی به پنج نفر از بهترین مالیاتی-صرفه جویی در ابزار است که کمک به شما در کاهش بار مالیاتی خود را. کمک های که شما را به هر یک از این طرح های می توان ادعا کرد که به عنوان مالیات کسر زیر بخش خاص از درآمد مالیاتی عمل می کنند. اما گزینه هایی که شما انتخاب می کنید باید بر اساس نیاز شما و نیاز. برای اطلاعات بیشتر شخصی مشاوره به شما پیشنهاد به استخدام و به دنبال پیشنهادات خود را از یک مشاور مالی. بدون تاخیر بیشتر بیایید شیرجه رفتن به بهترین مالیات بر درآمد, صرفه جویی در طرح های.

اخبار مرتبط

1. سهام مرتبط با صرفه جویی در طرح های (ELSS)

در این گزینه سرمایه گذاری سهم خود را سرمایه گذاری در سهام ارائه شما با بازده بالاتر در دراز مدت است. شما می توانید شروع به سرمایه گذاری در ELLS بودجه با فقط 500 تومان و همچنین هیچ حد بالایی در میزان سرمایه گذاری. آن را ارائه می دهد بالاترین قفل در دوره فقط 3 سال در میان همه دیگر مالیات-صرفه جویی در ابزار. وجود دارد دو نوع از ELSS بودجه – سود سهام و رشد, و گزینه های. در رشد طرح های شما یک مقدار ثابت پس از بلوغ است. از سوی دیگر در سود سهام و گزینه های شما می توانید پرداخت هر زمان که سود سهام اعلام شده توسط صندوق و یا یک جایگزین برای سرمایه گذاری مجدد خود را به مقدار حقوق صاحبان سهام. شما می توانید سرمایه گذاری یا به عنوان یک مبلغ یکجا و یا از طریق سیستماتیک سرمایه گذاری طرح (SIP) در این طرح است.

اما ELSS ممکن است برای همه مناسب خود را به عنوان بازده بر اساس عملکرد بازار. آن است که تحت پوشش بخش 80C از مالیات بر درآمد قانون اجازه می دهد شما را به ادعای کسر از تا تومان 1.5 لاخ در یک سال مالی است. علاوه بر سود سرمایه بلند مدت از ELSS معاف از مالیات هستند تا Rs 1 لاخ و پس از آن شما مشمول مالیات در 10٪.

2. مک بوک پرو (PPF)

شناخته شده توسط بسیاری از افراد به عنوان PPF آن را یکی از بهترین دراز مدت گزینه های به صرفه جویی مالیاتی در بخش 80C. آن را به یک تصدی حداقل 15 سال است که می توان توسعه یافته با 5 سال است. آن را به دست آورده محبوبیت خود را با توجه به جذاب می گرداند و مزایای مالیاتی. شما می توانید سپرده حداکثر 12 بار مالی و حفظ حداقل سپرده 500 تومان در هر سال مالی است. حداکثر مقدار که شما می توانید سپرده Rs 1.5 لاخ به سود کسر تحت 80C بخش از درآمد مالیاتی عمل می کنند. هر مقدار رسوب بیش از حد مجاز نخواهد بود واجد شرایط برای هر گونه علاقه و یا ادعای کسر مالیات. هر دو سرمایه گذاری و میزان سود حاصله از PPF به طور کامل معاف از مالیات بر درآمد. PPF می افتد تحت معاف معاف معاف (EEE) دسته که به معنی سرمایه گذاری واجد شرایط برای کسر سود به دست آورده در PPF معاف است و میزان بلوغ نیز معاف.

3. ملی سیستم بازنشستگی (NPS)

تنظیم شده توسط صندوق بازنشستگی نظارتی و سازمان توسعه آن است که یکی دیگر از محبوب کم هزینه مالیات-صرفه جویی در گزینه. در این طرح شما را کمک به طور منظم نسبت به بازنشستگی خود را حساب. اگر شما یک کارمند حقوق و مزایای خود سهم می تواند ساخته شده توسط کارفرما. سرمایه گذاری جسم است که سرمایه گذاری در سهام شرکت های بزرگ اوراق قرضه دولتی و اوراق قرضه و دارایی های دیگر. شما می توانید فایده کسر از تا تومان 1.5 لاخ در بخش 80CCD (1) با سرمایه گذاری در این طرح است. اضافی 50,000 تومان معاف است در بخش 80CCD (1b) و بالاتر تومان 1.5 لاخ. مقدار کمک در این مالیات-صرفه جویی در طرح قفل شده است و تا زمانی که سرمایه گذار بازنشسته در 60 سال است.

4. مالیات بر صرفه جویی در سپرده ثابت

اکثر مردم با آن آشنا هستند این مالیات-صرفه جویی در دستگاه. بهترین کار این است که برای کسانی که در عجله هستند به مالیات بر صرفه جویی در سرمایه گذاری و وقت ندارد به اطراف خود نگاه برای گزینه های دیگر. به ادعای کسر از تا تومان 1.5 لاخ در بخش 80C شما نیاز به باز کردن یک حساب سپرده ثابت با یک قفل در دوره حداقل 5 سال است. اما علاقه به دست آورده ثابت سپرده است مشمول مالیات با توجه به براکت مالیاتی.

5. شهروندان ارشد’ صرفه جویی در طرح (SCSS)

برای شهروندان از 60 سال یا بالاتر از آن است که یکی از بهترین گزینه ها برای صرفه جویی در پرداخت مالیات است. شما می توانید یک مبلغ یکجا سهم با حداقل سپرده 1000 تومان. اما شما نمی توانید سپرده بیش از Rs 15 لاخ در SCSS حساب. آن را به یک قفل در مدت پنج سال و با بهره پرداخت می شود در هر سه ماهه. شما مجاز به سپرده در تقسیم عددی بر مضرب از 1000 تومان و حداکثر Rs 1.5 لاخ در هر سال است معافیت مالیاتی در بخش 80C.

چندین راه وجود دارد برای شما به صرفه جویی در مالیات در هند. اما کامل برنامه ریزی مالیاتی ساخته شده است زمانی که یک فرد را انتخاب ابزار است که به بهترین وجه مناسب خود نیاز دارد. بعلاوه در هنگام چیدن یک مالیات-صرفه جویی در گزینه اطمینان حاصل کنید که به ایمنی نقدینگی و بازده این طرح در نظر میگیرد. به غیر از صرفه جویی در مالیات شما همچنین باید اطمینان حاصل شود که شما ملاقات خود را به طور کلی اهداف مالی.

(با Kapil رعنا رئیس و بنیانگذار HostBooks محدود)

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>