good governance, world bankدر سال 1989 مفهوم حکومت برای اولین بار مشخص شده توسط بانک جهانی در یک سند در جنوب صحرای آفریقا با توجه به ارائه کمک مالی در کمک به توسعه اقتصادی و اجتماعی.

توسط عایشه Chaudhary

حکومت داری خوب در یک چارچوب دموکراتیک همراه است کارآمد و موثر و پاسخگو سیستم از دولت برای ارائه خدمات. مفهوم حکمرانی خوب ممکن است جدید به جهان غرب اما برای هند قدمت آن به زمان از تمدن دره سند. از لحاظ تاریخی حکومت داری خوب همواره یک اصل اساسی. اما توسعه سریع اقتصادی اتحادش را تغییر روایت از “منافع مشترک” به “منافع شخصی’.

اخبار مرتبط

در سال های اخیر حکومت داری خوب است reemerged به عنوان یک روند است که به عنوان راه حل تمام مشکلات جهان در حال توسعه. حکومت داری خوب بوده است و در بحث در درجه اول به دلیل اهمیت داده شده به آن توسط بسیاری از سازمان های بین المللی از جمله بانک جهانی و صندوق بین المللی پول OECD ADB سازمان ملل متحد ، در سال 1989 مفهوم حکومت برای اولین بار مشخص شده توسط بانک جهانی در یک سند در جنوب صحرای آفریقا با توجه به ارائه کمک مالی در کمک به توسعه اقتصادی و اجتماعی. آن را بیشتر دریافت ذکر است در سال 1992 سند تحت عنوان “حکومت و توسعه’. بعد از آن در سال 1996 در سراسر جهان حکومت شاخص (WGI) راه اندازی شد برای اندازه گیری شش جنبه از حکومت با استفاده از مجموع اقدامات صدا و مسئوليت ثبات سیاسی و عدم خشونت اثربخشی دولت و نظارتی با کیفیت حاکمیت قانون و کنترل فساد. مفهوم حکمرانی خوب شد دوباره معرفی شده در هند در سال 1999 زمانی که برنامه ملی حکومت آماده شد.

حکومت می تواند بهبود یافته در دو سطح درونی و بیرونی. هند شروع به اهرم چندین بیرونی اقدامات در سطح سازمانی مانند تصویب فن آوری دیجیتال با معرفی UIDAI استفاده از زمان واقعی داشبورد و عملکرد شاخص. برخی از ابتکارات قابل توجه است که قادر به حکومت بهتر شامل MyGov شهروند نامزدی پلت فرم MEITY e-حکومت پلت فرم دیجیتال هند, Niti Aayog را Aspirational مناطق PM-STIAC ماموریت های دفتر PSA ، از جمله طرح های منجر به رقابت سالم و مشارکتی فدرالیسم و اطمینان از عملکرد شفافیت و پاسخگویی در نتیجه منجر به حکومت داری خوب. این بیرونی اقدامات بهبود نهادی حکومت است که رانده شده توسط قوی چارچوب برای پاسخگویی ورود و بهره وری. اما نهادی حکومت بخشی از راه حل است. نیمی دیگر از راه حل شامل ذاتی رویکرد آن تغییر باید از درون هر فرد از طریق تمرین عدالت است که می تواند به عنوان یک شکل از حکومت خود. آن را رانده است و صداقت و صداقت و تعهد به بزرگتر و دیگر ارزش های اخلاقی.

این بیرونی رویکرد مبتنی بر این فرض است که اکثر انسان ها اجتماعی آگاهانه با کشورهایی که تمایل به دنبال کردن منافع شخصی در هزینه های عمومی و چنین رفتاری باید مجازات شود. اگر خوب رفتار است که به طور مداوم پاداش و رفتار بد مجازات بخش عمده ای از مردم را به دنبال خواهد داشت پارسایان در مسیر کمک به بهبود نهادی حکومت. از سوی دیگر ذاتی رویکرد مبتنی بر این فرض است که فرد ارزش های اخلاقی شکل هسته و نیاز به بازسازی برای بهبود رفتار انسان و جهان را به مکانی بهتر برای زندگی است.
در سال های اخیر شده است وجود دارد بیش از حد تاکید بر سیاسی و اداری و اجتماعی و اصلاحات نهادی بسیار کمی در اصلاحات قضایی و تاکید بر انسان اصلاحات. شده است وجود دارد یک افت شدید در, اخلاقی, ارزش های اخلاقی و هنجارهای اجتماعی و رفتاری اخلاق. صداقت و صداقت در حال حاضر به نظر می رسد همه چیز از گذشته است. به عنوان مهاتما گاندی گفت: “تغییر شما می خواهید برای دیدن در جهان رو تغییر ذاتا در سطح فردی خواهد شد و پس از آن منجر به بهبود حکومتداری در سطح سازمانی.

علاوه بر این, همه برنامه های دولت باید به طور منظم نظارت و ارزیابی مستقل (سوم) برای اطمینان از اجرای موفق ارائه آخرین مایل تحویل و بی طرفانه نظر. این است که در انطباق با استانداردهای جهانی تاسیس شده توسط سازمان ملل متحد و بانک جهانی و دیگران. بیشتر تحکیم متعدد کار برکنار وزارتخانه ها و طرح های با هم تداخل دارند باید آغاز شود برای ساده کردن عملیات و بهبود بهره وری و نتایج بهتر خدمات موجب بهبود بازگشت سرمایه گذاری عمومی است.

رعایت حکومتداری خوب روز (25 دسامبر) خواهد شد به طور مداوم به ما یادآوری می کنند که حاکم دولت باید توسعه گرا و فراگیر و در عین حال به دنبال رو به جلو و جهانی در رویکرد خود را. آن است که تنها با حکومت داری خوب که Gandhiji چشم انداز ایجاد یک قوی و مرفه هند باید فعال و برآورده است. هر چند هند به تازگی راه اندازی حکمرانی خوب شاخص برای رتبه بندی کشورهای هند جستجو برای حکومت داری خوب است که یک جریان علمی ورزش نتایج که باید تجربه نسل های آینده است. بنابراین یکی باید ادامه سفر به سوی خود حکومت همراه با نهادی حکومت در نتیجه تلاش برای دستیابی به حکمرانی خوب برای هند است.

نویسنده مدیر برنامه اتل نوآوری, ماموریت, NITI Aayog

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی