پنج رایج ترین آلاینده های هوا; بررسی منابع و اثرات آنها بر زندگی ما

آلودگی هوا شده است normalised توسط ما و در جامعه ما به عنوان یکی از مهره های اصلی.

آلودگی هوا یکی از جدی ترین مشکلات جهانی است که ایجاد یک تهدید بالقوه به مردم بدون در نظر گرفتن کلاس های خود را از زندگی. اما شهرنشینی و کمبود فرصت برای کسب درآمد و امرار معاش را تحت فشار قرار دادند که افراد در تمام گروه های سنی نسبت به این شهر در برابر افزایش سطح آلودگی هوا. آلودگی هوا شده است normalised توسط ما و در جامعه ما به عنوان یکی از مهره های اصلی و این آشکار است از حقایق است که بسیاری از اشیاء یا چیزهایی که ما در سراسر آمده هر روز در حال بالقوه آلاینده ها.

در اینجا شایع آلاینده ها را از منابع و اثرات آنها را به زندگی ما:

اخبار مرتبط

1. ذرات

این آلاینده ها شده اند در اخبار با تشکر از unbreathable کیفیت هوا در بسیاری از شهرستانها در سراسر جهان به خصوص پایتخت هند دهلی نو که در آن کیفیت هوا شاخص شات به عنوان بالا به عنوان 400.

ذرات معلق هستند به انواع زیر طبقه بندی بر اساس اندازه ذرات:

ساعت 10: ذرات معلق 10 ذرات با قطر اعم از 2.5 میکرون تا 10 میکرون. این ذرات معلق هستند ذرات درشت هستند و نه قابل استنشاق برای انسان است. آلاینده ها از این اندازه بزرگ می تواند به شدت ما را تحت تاثیر قرار و بینی و گلو و چشم. جاده گرد و غبار و دود بیرون آمدن از کارخانه ها رئیس همکاران به PM10.

ساعت 2.5: این ریز ذرات معلق است که می تواند استنشاق توسط انسان برای آن باریک با قطر کمتر از 2.5 میکرون. آن عمدتا بر ریه انسان است که ممکن است منجر به اختلالات تنفسی مانند آسم, آسم و برونشیت و آمفیزم. غبار و باکتری ها و گرد و غبار از ساخت و ساز و تخریب سایت ها منبع اصلی PM 2.5.

فوق العاده ذرات ریز: این آلاینده با قطر کمتر از 0.1 میکرون. این خطرناک ترین در میان تمام ذرات معلق باعث آلودگی هوا به دلیل بسیار کوچک اندازه ذرات. این می تواند استنشاق شود و همچنین می تواند نفوذ به انسان خون باعث تغييرات بافتی در اندام های مختلف و در نهایت صدمه به عضو.

2. گرده

گرده قوی ترین عامل برای آلرژی فصلی. هنگامی که گرده ها را منتشر گل به fertilise آن وارد سیستم تنفسی ما توسط استنشاق و پس از آن ما بدن تولید آنتی بادی در برابر دانه گرده که عمل مانند اشخاص خارجی در بدن ما است.

3. سرب

سرب بر سوخت و ساز بدن انسان به شدت به آن قرار گرفتن در معرض مزمن ممکن است منجر به اختلال در خون تشکیل ارگان ها و سیستم عصبی و همچنین سیستم ادراری. آن را نیز می تواند باعث مرگ انسان پس از قرار گرفتن در معرض مزمن.

4. ترکیبات آلی فرار

ترکیبات آلی فرار هستند به عنوان خطرناک به عنوان ذرات معلق به عنوان تاثیر آن بر کیفیت هوای داخل ساختمان. این گازهای منتشر شده از جامد یا مایع ترکیبات موجود در محله ما. قرار گرفتن در معرض ترکیبات آلی فرار می تواند باعث تحریک چشم و بینی و گلو. آن را نیز می تواند تحمیل سردرد و حالت تهوع در برخی از انسان است. طولانی مدت قرار گرفتن در معرض ترکیبات آلی فرار نیز می تواند منجر به اختلال در عملکرد کلیه و سیستم عصبی و سرطان است. مصالح ساختمانی تجهیز مواد شیمیایی تصفیه خانه و ضد عفونی کننده هوا فرشنرس و آفت کش ها هستند منابع مشترک VOCs.

5. مونوکسید کربن (CO)

مونوکسید کربن یکی از کشنده ترین و شایع محصولات جانبی وسایل نقلیه و محصولات نفتی. بیش از حد گاز مونواکسید کربن قرار گرفتن در معرض می تواند منجر به مخاطرات بهداشتی جدی به عنوان مرگ و میر. آن را نیز می تواند باعث گیجی و استفراغ و از دست دادن هماهنگی عضلات. سوزاندن چوب و زغال سنگ و سوخت از قبیل بنزین و دیزل به سمت مونوکسید کربن تولید می باشد.

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>