اروپا است که در حال حاضر کانون coronavirus همه گیر: که رئیس

سازمان بهداشت جهانی روز جمعه گفت که اروپا در حال حاضر “epicentre” برای این بیماری همه گیر کوروناویروس.

“اروپا در حال حاضر تبدیل شدن به کانون همه گیر با بیشتر موارد گزارش شده و مرگ و میر نسبت به بقیه جهان در ترکیب جدا از چین” گفت که رئیس Tedros Adhanom Ghebreyesus در سخنان افتتاحیه خود در روز جمعه رسانه های توجیهی.

این ویروس تا به حال برای اولین بار ظاهر در ووهان در استان هوبئی چین اصلی کانون شیوع بیماری در ماه دسامبر. شمار تلفات ناشی از کروناویروس در سراسر جهان پیشی گرفته 5,000 با تایید موارد در سراسر جهان با شکوه 134,000.

چین از جمعه تا به حال 80,824 گزارش مورد تأیید و 3,189 مرگ و میر.

“از 5000 نفر جان خود را از دست غم انگیز نقطه عطف. بیشتر موارد در حال حاضر گزارش شده هر روز از گزارش شده در چین در ارتفاع آن اپیدمی” Ghebreyesus گفت.

او در ادامه هشدار داد که آن را غیر ممکن بود به می دانم که زمانی که وقوع خواهد اوج.

اعلام شد در نور از کشورها در اروپا معرفی شدید اقدامات لازم برای متوقف کردن گسترش COVID-19 از جمله بسته شدن مدارس و ممنوعیت رویدادهای عمومی.

ایتالیا و اسپانیا بدترین کشورهای آسیب دیده در منطقه با ایتالیا ضبط بیشترین تعداد موارد و مرگ و میر.

ایتالیا گزارش کرده است 17,660 عفونت در روز جمعه با 1,266 مرگ و میر. اسپانیا بدترین آسیب دیده کشور اروپایی پس از ایتالیا گزارش داد که 50 درصد پرش در تلفات روز جمعه با مرگ و میر رسیدن به 120 در حالی که موارد تایید شده از عفونت پیشی گرفته 4,231 با توجه به گزارش.

ایتالیا روز سه شنبه اعلام کرده بود در سراسر کشور مستند به جلوگیری از گسترش این COVID-19 شیوع.

اقدامات لازم نیز صورت گرفته توسط کشورهای دیگر برای جلوگیری از گسترش شیوع این بیماری توسط بسته کردن مرزهای خود و یا محدود کردن دسترسی برای اروپایی ها.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در روز پنج شنبه دستور تعلیق سفر اروپایی به ایالات متحده برای 30 روز.

در هند, هوا, هند لغو پروازها به مقصد ایتالیا و فرانسه و آلمان و اسپانیا و کره جنوبی و سریلانکا تا مارس 30 با توجه به گزارش های قبلی.

دولت هند نیز به حالت تعلیق در تمام ویزاها به جز دیپلماتیک و اشتغال ویزا تا 15 آوریل در یک پیشنهاد برای جلوگیری از عفونت است. وزارت بهداشت نیز صادر مشاوره سفر برای اروپا است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de