اتحادیه اروپا پیشنهاد مربوط به تعمیر و قانون برای جلوگیری از ضایعات الکترونیکی

کمیسیون اروپا پیشنهاد کرده است که ” حق تعمیر و قانون برای ابزارهای الکترونیکی مانند تلفن های همراه و تبلت ها و لپ تاپ ها در, یک پیشنهاد برای جلوگیری از زباله های الکترونیکی است.

این حرکت برای محدود کردن استفاده از محصولات و مقابله با زود منسوخ شدن محصولات به منظور افزایش پایداری. این پیشنهاد بخشی از اتحادیه اروپا چرخه اقتصادی اقدام برنامه ریزی شده است که با قصد انتقال به کربن بی طرفی تا سال 2050.

“کمیسیون پیشنهاد تجدید نظر اتحادیه اروپا حقوق مصرف کنندگان برای اطمینان حاصل شود که مصرف کنندگان دریافت قابل اعتماد و اطلاعات مربوطه را بر روی محصولات در نقطه فروش از جمله در طول عمر خود را و در دسترس بودن خدمات تعمیر قطعات یدکی و تعمیر کتابچه راهنمای. این کمیسیون همچنین در نظر گرفتن بیشتر تقویت حمایت از مصرف کننده در برابر سبز شستشو و زودرس محجور تعیین حداقل الزامات مورد نیاز برای پایداری برچسب ها/لوگو و برای اطلاعات ابزار” می خواند ،

“کمیسیون کار خواهد کرد نسبت به ایجاد یک جدید مربوط به تعمیر و در نظر گرفتن افقی جدید مواد حقوق مصرف کنندگان به عنوان مثال با توجه به در دسترس بودن قطعات یدکی و یا دسترسی به تعمیر و در مورد فناوری اطلاعات و ارتباطات و الکترونیک برای ارتقای خدمات” آن را بیشتر می خواند.

قانونگذاران اتحادیه اروپا نیز پیشنهاد مقررات مربوط به الکترونیک و ICT باتری و وسایل نقلیه بسته بندی و پلاستیک و غیره به عنوان بخشی از این طرح است.

در اوایل سال جاری یکی دیگر از اتحادیه اروپا مجلس پیشنهاد مرتبط با ابزارهای الکترونیکی به حال هم زده جنجال در سراسر جهان. اتحادیه اروپا پیشنهاد کرده بود به تصویب قانون است که مقرر تولید کنندگان گوشی های هوشمند به اتخاذ یک کابل شارژ استاندارد است.

این پیشنهاد تا به حال به دست آورد مخلوط پاسخ از مردم در سراسر جهان. هند وارز Anand Mahindra رئیس ماهیندرا گروه نیز وزن در پیشنهاد.

در پاسخ به یک مجمع جهانی اقتصاد (WEF) گزارش تصویری به اشتراک گذاشته شده توسط کاربر توییتر اریک Solheim (@ErikSolheim) ماهیندرا گفت: “این به نظر می رسد مانند یک بی اهمیت موضوع اما رک و پوست کنده یک معامله بزرگ برای کسانی که مجبور به حمل متعدد, شارژر, اگر شما بیش از یک دستگاه. این یک نفس پیشنهاد ساده تر ساخته شده فوری با توجه به این شمشیر از زباله های الکترونیکی حلق آویز بیش از ما است.”

با توجه به گزارش WEF هر سال اتحادیه اروپا تولید 12.3 میلیون تن زباله های الکترونیکی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im