زلزله در ایران و ترکیه مرز منطقه جان نه

نه نفر کشته شدند و ساختمان های فروریخته در سراسر جنوب شرقی ترکیه در روز یکشنبه هنگامی که قدر 5.7 زلزله زده در نزدیکی مرز ایران مجروح شدن بیش از صد نفر در روستاها و شهرها در هر دو کشور مقامات دولتی گفت.

در ترکیه سه نفر از کشته شدگان کودک بودند و 50 نفر مجروح شدند از جمله نه انتقادی وزارت بهداشت گفت. کم عمق لرزش ناشی از بیش از 1000 ساختمان به سقوط در ترکیه باعث مختصری نجات تلاش برای پیدا کردن کسانی که به دام افتاده در زیر آوار.

این زمین لرزه آسیب دیده ساختمان 90 متر (56 کیلومتر) به غرب در ترکیه شهر وان و شرق در ده ها روستا در ایران, که در آن تلویزیون دولتی گفت: 75 نفر مجروح شدند از جمله شش در بیمارستان است. وجود دارد چندین پس لرزه از جمله بزرگتر لرزش اندازه گیری 6.0 قدر که گیر نزدیک 10 ساعت بعد. وجود دارد هیچ گزارش فوری از خسارت و یا تلفات از این زمین لرزه که آن هم نسبتا کم عمق و به طور بالقوه خطرناک است.

Crisscrossed عمده خطوط گسل ایران و ترکیه در میان زلزله خیز کشور در جهان است. پس از اولیه لرزش ترکی تلویزیون فیلم نشان داد مردم حفر با بیل و دست خود را در آوار و همچنین مبلمان و وسایل پراکنده در ترک خورده و جاده های برفی.

در زمین حفره حفره تحت چندین ساختمان در حالی که در دیگران ساکنان پیچیده شده در پتو های خارج از خانه با هم پاشیده و ترک دیوارهای خارجی کاهش یافته است, سقف های فلزی و پیچ خورده سیم کشی. “آسیب های ناشی از از دست دادن زندگی” فرماندار ون Mehmet Bilmez به خبرنگاران گفت: ایستادن در مقابل توده ای از بلوک های خاکستر و ورق های فلزی. “وجود دارد تخریب در تمام روستاهای چهار” او بازدید در صبح روز یکشنبه ،

اروپا و مدیترانه لرزه نگاری مرکز (EMSC) گفت: این زمین لرزه که آمار در 8:53 am (05:53 به وقت تهران) در حال عمق 5 متر (3.1 مایل). دوم بزرگ زلزله زده در 7:00 pm. پخش و مقامات دولتی گفت: ده ها تن از روستاها بودند لرزاند در ترکیه است. نزدیک به 150 چادر فرستاده شدند به پناهگاه خانواده ها در منطقه که در آن بسیاری از مدارس در مناطق Baskale, سرای و Gurpinar پایدار آسیب های جزئی.

ترکیه فاجعه و مدیریت اضطراری اقتدار (AFAD) آغاز شده نجات در روستاها از جمله در Ozpinar در حدود 25 کیلومتری جنوب مرکز گفت: وزیر کشور سلیمان Soylu. AFAD اندازه گیری اولیه لرزش در 5.9 قدر.

سازمان زمین شناسی ایالات متحده قرار داده مرکز 47 کیلومتری غرب ایران در شهرستان خوی که در آن مردم احساس اثر به گفته تلویزیون دولتی. زلزله ماه گذشته در شرق ترکیه کشته شدن بیش از 40 نفر در حالی که دیگر در ایران, آیا آسیب ساختاری به خانه بدون ایجاد هر گونه مرگ و میر.

یک مقام ایرانی گفته تلویزیون دولتی که تیم های نجات شده بود اعزام به منطقه در ایران و استان آذربایجان غربی. یکی دیگر از مقام های محلی گفت: این زلزله احساس شد در شهرهای مختلف از جمله Urmiah و سلماس و روستاهای بسیاری از جمله برخی که دچار “خسارت 100%”, تلویزیون دولتی گزارش شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>