توزیع سود سهام مالیات: چگونه شما می تواند به نفع از حذف از DDT

Dividend Distribution Tax, DDT, removal of DDT, dividend distribution tax budget 2020, dividend distribution tax rate, dividend distribution tax calculationخروج از DDT قرار می دهد پایان دادن به رژیم فعلی نیاز تمام حقوق صاحبان سهام سرمایه گذاران برای درمان خود سود رسید به عنوان درآمد و پرداخت مالیات بر روی آن را قابل اجرا دال نرخ.

یک تغییر عمده خواهد شد که تاثیر گذاران پست 1st مارس سال 2020 حذف از توزیع سود سهام مالیات (DDT) به صورت سود سهام پرداخت توسط هند بوده است.

زمان DDT ساختار (تا 31 مارس سال 2020): شرکت توزیع سود سهام ملزم به پرداخت مالیات در نرخ موثر از 20.56% به طور مستقیم به دولت از توزیع سود سهام. به عنوان یک نتیجه از هر 100 تومان در توزیع سود سهام شرکت تا به حال به پوسته تومان 20.56 به عنوان مالیات فقط با تومان 79.44 چپ به عنوان سود سهام برای سهامداران است. سود سهام پرداخت می شود اما, شد, معاف از مالیات برای سرمایه گذاران تا حد 10 تومان لاخ و پست است که نرخ حمایتی به 10 درصد بود که علاوه بر دریافت سود سهام در یک سال مالی است.

اخبار مرتبط

جدید پیشنهاد: خروج از DDT قرار می دهد پایان دادن به این رژیم نیاز تمام حقوق صاحبان سهام سرمایه گذاران برای درمان خود سود رسید به عنوان درآمد و پرداخت مالیات بر روی آن را قابل اجرا دال نرخ.

یک عکس فوری سریع در 1,752 NSE-ذکر شده شرکت برای سال منتهی FY2018-19 بر اساس Capitaline پایگاه داده ها نشان داد که صرفا 938 شرکت در پرداخت سود سهام در سال گذشته در مجموع حدود Rs 2 لاخ کرور.

در حال حاضر این سوال مطرح می شود که آیا فرد شرکت توزیع بیش از DDT پس انداز یا نه که ما فکر می کنم بستگی به این دارد سهام خود را الگوی.

ما احساس می کنیم که اساس پروموتر را shareholding دو دسته از شرکت ها احتمالا می تواند خود را ببینید, پرداخت سود سهام-outs بروید تا به طور قابل توجهی — بخش عمومی تعهدات (PSUs) و شرکت های چند ملیتی (MNCs) (از جمله با شرکت های خارجی مروج). برای PSUs دولت هند (خود بزرگترین سهامدار) است نه مسئول برای هر گونه مالیات بر درآمد. از این رو این احتمال وجود دارد که PSUs انتخاب خواهد شد برای توزیع DDT پس انداز با سهامداران. اساس فوق فرضیه PSU سهام که برخی از آنها در حال حاضر بالا-سود سهام ممکن است با افزایش پرداخت خود استراحتی بیشتر در آینده است. همچنین با توجه به دولت از دولت مالی آنها روبرو هستند و فشار زیادی به افزایش سود سهام پرداخت شد.

برای شرکت های بزرگ چند ملیتی سود سهام کلیدی مسیر به بازگرداندن سود. ما احساس می کنیم که آنها نیز به احتمال زیاد به افزایش سود سهام پرداخت استراحتی در آینده است.

از 938 سود سهام دهندگان در سال گذشته وجود دارد 58 PSUs و 108 شرکت با MNCs و یا شرکت های خارجی به عنوان برگزاری/شرکت های پدر و مادر. با وجود اینکه کمتر از 18 درصد از کل هیچ. سود سهام دهندگان این دو مجموعه از شرکت های کمک نزدیک به 50 درصد از سود سهام جسم با PSUs توزیع در مورد 64,500 تومان کرور روپیه و خارجی متعلق به شرکت پرداخت 34,000 تومان کرور.

چگونه می تواند سرمایه گذاران بهره مند از آن

بالا افراد ارزش خالص داشتن درآمد >10 لاخ در هر سال و کسانی که در حال برگزاری سهام PSU و MNC شرکت های ایستاده به شل >30 ٪ در هر سال از مالیات سبقت گرفتن.

داخلی وجوه متقابل/مدیران دارایی که لذت بردن از عبور از طریق وضعیت و بدون مالیات پرداخت می جیب بزرگتر سود سهام درآمد از پرتفوی خود را به عنوان آنها دیگر نمی خواهد رنج می برند غیر مستقیم بروز DDT.

سرمایه گذاران زیادی منابع سهام در PSU/ MNC شرکت یا PMS داشتن قرار گرفتن در معرض این شرکت می تواند سرمایه گذاری در یک شبیه نمونه کارها (MNC صندوق یا PSU صندوق) و استفاده از سود سهام از طریق عبور از MFs هستند مشمول مالیات بر درآمد به دست آورده است. سود در دسترس خواهد بود به سرمایه گذاران که سرمایه گذاری در رشد و گزینه های MNC صندوق یا PSU صندوق.

این باعث می شود احساس برای HNIs به سوئیچ از برگزاری مستقیم سهام به MF که به غیر از دادن سود پایین پرداخت مالیات را نیز ارائه مزایای زیر است:

# مدیریت حرفه ای
# تنوع
# کم هزینه برگزاری
# تفاوت در مالیات بر سود سرمایه (10% به صورت بلند مدت و 15 درصد برای کوتاه مدت)
# سهولت عملیات
# شفاف سبد دارایی

ما توصیه می کنیم برای سرمایه گذاری در MNC صندوق های پس از ما بر این باورند که سابقه MNC سهام در هند کاملا سازگار است. MNC شرکت ها به خوبی اجرا شرکت های جهانی با یک زمان آزمایش مدل های کسب و کار و این سهام نیز عاری از هر گونه حاکمیت شرکتی-مسائل مربوط.

هر چند PSU بودجه همچنین به دست آوردن ایستاده از همان اما من یک فن بزرگ از PSU شرکت. آنها با خود مشکلات عملیاتی در بهره وری و بیش از حد مداخله دولت. آنها همواره عملکرد ضعیفی بازار برای تقریبا 10 سال در حال حاضر.

(نویسنده است مدیر عامل شرکت کانگورو مشاوران. او را می توان در رسید [email protected])

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de