دهلی خشونت: یک فاجعه پیشگویی می نویسد: P Chidamabaram

کنگره رهبر P چیدمبرم. (PTI)

به طور معمول حس مشترک کافی است به پیش بینی یک فاجعه قریب الوقوع آن نیاز نیست یک حس ششم. این خشونت ها که در هم شکسته صلح در شرق دهلی نو در فوریه 24 و روزهای بعد و ادعا کرد بیش از 40 زندگی به طور کامل قابل پیش بینی است. تنها کسانی که به نظر می رسید آماده بودند که پلیس دهلی (DP). با توجه به هندو به تاریخ فوریه 25, “خشونت فوران در حضور نزدیک به 100 پلیس که به ظاهر نیست پاسخ به این وضعیت است.” مهم نیست که ارائه اولین تحریک و یا کسانی که برای اولین بار پرتاب یک سنگ یا که اول خود یک تفنگ. آنچه مهم است این است که این مبارزه بود که بین دولت و ضد شهروندی (متمم) قانون معترضان ریخته به خیابان و تبدیل به جنگ تن به تن بین ضد کا معترضان و نرم افزار-کا شدند. بسیار اتفاق افتاده بود در نقاط مختلف کشور از تاریخ 11 دسامبر 2019: sit-ins در شاهین باغ دهلی نو و در دیگر شهرستانها و شهرهای; راهپیمایی و تظاهرات; زمان انتخابات شعارهای; و دادخواست در دادگاه. در فوریه 23, BJP رهبر هشدار داد, دخول دو دانه ئی “سه روز اولتیماتوم به پلیس دهلی — دریافت خیابان Jafrabad و چند باغ پاک. پس از این توضیح نمی هر چیزی به ما. ما نمی خواهد گوش دادن به شما. فقط سه روز است.”

است وجود دارد یک طرح ؟ شواهد جدید پدید آمده در مورد خشونت است که تا به حال صدها نفر از دانشجویان مورد ضرب و شتم و شکسته در دانشگاه جواهر لعل نهرو جامع Millia اسلامی (40 درصد از دانش آموزان خود را در حال غیر مسلمانان) و دانشگاه اسلامی علیگر. انگشتان دست بودند اشاره کرد در خشونت و اوتار پرادش پلیس (23 نفر کشته در شلیک در بالا به تنهایی). صدها نفر از مردم بیشتر دانش آموزان دستگیر شده بود. به عنوان روز گذشت, دادگاه شروع به پرسش از حقیقت از دپو و گزارش پلیس. دو قضات دیوان عالی کشور صحبت می کرد در دفاع از مخالفت و هشدار داد در برابر شوی مخالفان به عنوان ضد اتباع.

اخبار مرتبط

در عین حال دولت وانمود و عمل — به عنوان اگر چیزی اشتباه بود. تنها اظهارات آمد که از دولت بودند گوش خراش دفاع از کا و پیشنهاد ملی ثبت احوال(NPR). آنها صدا بیشتر شبیه تهدید از دفاع.

وجود دارد در حال رشد است سوء ظن است که بی جی پی در حال کار به یک طرح. بسیاری گمان می برند که BJP می خواهد مردم با نظرات مختلف به سخت شدن مواضع خود می خواهد آنها را به خیابان می خواهد polarisation به طور کامل. این دیدگاه ممکن است سخت و درست نیست اما دولت ناسازگاری و عدم تعامل با معترضان (و نه مسلمانان به تنهایی) تعمیق سوء ظن است.

CAA-NPR و ترس

دولت می گوید که NPR خوش خیم ورزش و کا است که در جهت منافع ملی و دو بیارتباط هستند. آن است که فراتر از درک چگونه برخی از افراد می تواند بلع این استدلال کودکانه. این NPR خوش خیم در چند بازیگوش سوالات اضافه شده در فرم. همانطور که برای کا آن است که آشکارا تبعیض آمیز و به چالش کشیده شده است در دیوان عالی کشور است. علاوه بر این کا و NPR توامان هستند. این NPR انجام خواهد شد برای اولین بار برای شناسایی ‘معمول ساکنان نمی کنند کسانی که نمی شناخته شده به عنوان معمول ساکنان مشخص خواهد شد’doubtful’.

این ‘تردید’ را متعلق به همه ادیان است. در این مرحله CAA در خواهد آمد. همه ‘تردید’ افرادی که هندو و مسیحی و سیک, Jain, بودایی یا پارسی خواهد بود و مجاز به قرار دادن در یک برنامه ساده برای تابعیت و آنها را مسلم شهروندی است. باقی مانده ‘تردید’ خواهد بود که مسلمانان را بدون مراجعه تحت کا.

ترس است که میلیون ها نفر از مسلمانان خواهد بود رشته در پایان NPR ورزش. آیا هیچ جای تعجب است که میلیون ها نفر از مسلمانان آنقدر نگران است که هزاران نفر از زنان مسلمان و کودکان که معمولا به ماندن پشت درب هستند و در خیابان ها و پارک ها braving باران و سرما و پلیس lathis? آنچه به آنها امید و شجاعت است و در مجموع حمایت از تمدید توسط هزاران نفر از غیر مسلمانان و چندین احزاب سیاسی.

Uncaring و غیر دموکراتیک

بی جی پی جسارت به دنبال آن حزبی دستور کار با توجه به اکثریت عظیم برخوردار است در Lok سبها و این واقعیت است که Lok سبها انتخابات چهار سال دور. بی جی پی با اکراه به میدان فرستاد شش مسلمان نامزدها در 2019 (سه inWest بنگال دو در J&K یک در Lakshadweep و هیچ کدام در کشورهای دیگر) و نه پنهان کردن این واقعیت است که آن را نمی خواهد به طور فعال به دنبال آرای رای دهندگان مسلمان. پس از تشکیل دولت برای بار دوم نخست وزیر گرفته شده یک سری از مراحل است که باید افزایش ترس از مسلمانان است. نزدیک به جهانی ادراک در میان مسلمانان است که منافع خود را نمی تواند حفظ توسط دولت مرکزی. آنچه مهم است درک. درک تاثیر اقدامات و واکنش های. دموکراتیک و مراقبت دولت را به مردم و مشغول کردن آنها در بحث. هیچ چیز از این نوع اتفاق در بیش از دو ماه است.

اجتناب ناپذیر خرید اینترنتی خواهد بود در اقتصاد است. هند شهرت در سراسر جهان گرفته شده ضرب و شتم شدید در چند ماه گذشته شاهد اظهارات اتحادیه اروپا کنگره آمریکا کمیته و سازمان ملل متحد بدن. بسیاری از کشورها منتقل نگرانی های خود را به هند خصوصی. قانون گذاران و, سرمایه گذاران, و نظر سازندگان در جهان توسعه یافته خواندن زمان اقتصاددان نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال و آنها را داغدار در انتقاد خود را.

هند می تواند رفتار مانند یک حکومت دینی اعلام نشده. یا آن را می تواند رفتار مانند یک دموکراسی سکولار است. هر کدام که البته در آن طول می کشد وجود دارد خواهد بود گسترده و عظیم عواقب آن برای مردم هند و به خصوص اقتصاد هند.

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de