شهرستان پایتخت تا به حال 50 درصد بیشتر در روز با ‘تمیز کننده کیفیت هوا در سال 2019 به عنوان در مقایسه با چهار سال پیش با نزدیک به 200 روز هنگامی که PM2.5 (ذرات با اندازه 2.5 میکرون) کاهش یافت و در ‘خوب’ به ‘متوسط’ دسته ها با توجه به مطالعه انجام شده توسط دهلی نو بر اساس NGO مرکز علوم و محیط زیست (CSE).

PM2.5 همچنین پایین

این CSE گزارش فضای تنفس: چگونه برای پیگیری و گزارش آلودگی هوا تحت ملی هوای پاک برنامه های منتشر شده در اوایل این هفته در یک سالانه رسانه های کنفرانس در Nimli در راجستان نشان داد که تعداد روز است که می تواند سقوط در ‘خوب’, ‘رضایت’ و ‘متوسط’ دسته ها افزایش یافته است و نزدیک به 50 درصد به 197 روز در سال 2019 از 133 روز در سال 2016. این تجزیه و تحلیل نشان داد که PM2.5 سطح در دهلی نو آمده است توسط 25-30 درصد در طول چند سال گذشته.

CSE کارشناسان Anumita Roychowdhury و Avikal Somvanshi آمد تا با این گزارش بر اساس داده های حجیم در دسترس از مرکز کنترل آلودگی هیئت مدیره (CPCB).

“حتی پس از یک ربع رها دهلی نو هنوز نیاز به برش 65-75 درصد به دیدار با آن PM2.5 استاندارد. چند اقدام بخشی از بسته شدن نیروگاه ها و صنعت انتقال گاز در سراسر بخش های فاز از پیر, وسایل نقلیه, کاهش کامیون اعداد BS-VI سوخت و BS-IV استاندارد و دارای خم منحنی” Roychaudhury گفت. اما او گفت: بیشتر تخريبي عمل مورد نیاز است برای انرژی پاک و فن آوری, انتقال, تحرک انتقال و مدیریت پسماند به بزرگ بعدی را کاهش دهد.

این گزارش اما با اشاره به عمده lacunae در هوا نظارت بر برنامه در کشور است.

اهداف برای شهرستانها

در سال گذشته دولت راه اندازی یک برنامه بلند پروازانه به نام ملی هوای پاک برنامه (NCAP) است که با هدف کاهش ذرات آلودگی در 122 بسیار آلوده شهرها با 20 تا 30 درصد تا سال 2024 از سال 2017 سطوح. تحت NCAP هر یک از این شهرستانها است که انتظار می رود به کاهش سالانه تولید گازهای گلخانه ای توسط حداقل 6 درصد در سال است.

“شهرستانها انتظار می رود به سرعت شروع به گزارش سالانه خود پیشرفت; اما برای که آنها باید بدانند که این روش ها و دستورالعمل های عملیاتی استاندارد برای این گزارش. چگونه خواهد شهرستانها می دانم که اگر خود را از آلودگی سطح در حال افزایش و یا کاهش” خواسته Roychowdhury.

در حال حاضر CPCB منتشر میانگین سالانه ایستگاه های فضایی به طور متوسط برای شهرستانها بر اساس تجزیه و تحلیل تنها دستی آلودگی هوا مانیتور نصب شده در نقاط مختلف این شهر است. در حالی که بسیاری از شهرستانها را در زمان واقعی مانیتور نصب شده و داده ها از این ایستگاه استفاده نمی شود به صورت قانونی گزارش کنند.

شکاف در نظارت

“وجود دارد هیچ صریح روش برای استفاده از اطلاعات در زمان واقعی – که بسیاری مستمر و حجیم تر از دستی داده ها – ایجاد یک روند طولانی مدت. اطلاعات در زمان واقعی استفاده می شود تنها برای گزارش روزانه از مکانی به طور متوسط برابر ملی کیفیت هوا شاخص” این گزارش گفت:. به عنوان یک نتیجه در حالی که نظارت بر شبکه گسترش می یابد برای هر دو دستی و در زمان واقعی مانیتور شهرستانها نمی شد به صراحت گفت که مانیتور باید با استفاده از, چگونه اطلاعات باید به طور متوسط و آنچه جغرافیا باید آنها را نمایندگی کند.

این CSE تجزیه و تحلیل همچنین نشان داد که در حالی که آن را اجباری به استفاده از کتابچه راهنمای مانیتور به ثبت اطلاعات حداقل 104 روز در سال به عنوان آنجا که 73 درصد از ایستگاه های مانیتورینگ نیست و این شرط را برآورده کند. به عنوان مثال شهرهایی مانند کالیکوت در کرالا و Vishakhapatanam در آندرا پرادش آیا تنها 10 و 30 روز از نظارت بود.

Mukesh Sharma, استاد انستیتو تکنولوژی هند کنپور شده است که مطالعه و آلودگی هوا برای بسیاری از سال گفت: تیم خود را مورد تجزیه و تحلیل منابع آلودگی هوا در پایتخت است. در طول ماه های زمستان سوختن زیست توده داشت به منظور کمک به 26 درصد از دهلی آلودگی بار وسایل نقلیه 25 درصد و 30 درصد در آمد از ذرات ثانویه است که از واکنش های شیمیایی در جو ناشی از آلاینده های گازی مانند گوگرد دی اکسید اکسیدهای نیتروژن و ترکیبات آلی فرار.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im